Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System Blos


Hauzer

Rekomendowane odpowiedzi

CO myślicie o blosie? Czy to naprawde jest takie dobre jak ludzie o tym piszą? np. z forum ford club polska ->http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=ogolne&type=25

Naczytałem się o tym trochę i wychodzi, że to nie ma żadnych wad :tongue:

Jak by to było takie fajne, to po co płacić za sekwencje, jak można za duzio mniejsze pieniądze założyć zwykły gaz + blos. Najbardziej podoba mi się to, że podobno z czymś takim, nie ma się co martwić o "strzały" gazu w przepustnicy, co daje pewność, że niezostanie uszkodzona. Do tego dochodzi fakt, że na tym czymś nie ma spadku mocy, jak to ma miejsce w przypadku zwykłej instalacji gazowej (brak zwężki).

Mam mały dylemat czy to kupić i założyć. Poprzedni właściciel zamontował gaz z mikserem, ja go odłączyłem (wyciągnąłem zwężkę z dolotu) i jeżdżę na benzynie. Ceny paliwka niestety ostro skaczą do góry, zastanawiam się na gazem. Sekwencja to jednak bardzo kosztowna inwestycja, która się wróci (w moim przypadku) za kilka lat (2 :rolleyes:) nawet nie wiem czy tyle będę żył :grin:

Mam nadzieje, że ktoś kto ogarnia temat instalacji gazowych będzie mógł mi coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, czy jest jakiś producent który to oferuje?

Cytat:

Producent i właściciel patentu, firma BRC zakończyła produkcję jakieś 2 lata temu ze względu na brak możliwości stosowania tego rozwiązania ponieważ ustawy krajów - odbiorców (głównie UE) zaczęły w pojazdach z katalizatorem wymagać elektronicznej regulacji dawki (pomimo iż jest wielokrotnie bardziej powolna i nieproporcjonalna w porównaniu do takiej metody jak "blos" + wymaga dość żmudnego strojenia). Dziś już dość trudno kupić taki gaźnik gazowy (zwany też niekiedy mikserem przepływowym). Ogólnie żywy dowód że głupi urząd potrafi zniszczyć każdą dobrą ideę.

Doczytałem jednak, że istnieje blos z elektroniką, niestaty nie jest on już tak wydajny jak ten bez. Czyli znów trzeba omijać durne prawo :afro:

ALe da się kupić ten od BRC na Allegro, cena coś koło 300-400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Mówię w ogólniejszym kontekscie, wszystko co by spowodowało żeby nam sie taniej jeździło zostanie zabronione albpo odpowiednio opodatkowane....

Np

Jeżeli CNG stałby się popularny to straciliby na tym...... zwykli ludzie, bo gaz poszedłby 3x do góry i w zime masakra

A jeżeli wynalezionoby samochody jeżdżące na wodę to..... strzeżcie się ludzie którzy chcecie sie wykąpać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz firma przez pewien czas serwisowała piętnastoletni "wózek widłowy" napędzany LPG, którego gaźnik do złudzenia przypominał system BLOSe firmy BRC, więc proszę niemówcie o cudowności tego systemy. Podobny patent stosował też ford w swoich gaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się o tym trochę i wychodzi, że to nie ma żadnych wad :tongue:

Jak by to było takie fajne, to po co płacić za sekwencje

Blos to zwykły gaźnik przystosowany do dawkowania LPG nic pozatym...

Napewno jest lepszy od zwykłego miksera w I gen. ale do sekwencji bym go nie równał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blos to zwykły gaźnik przystosowany do dawkowania LPG nic pozatym...

Napewno jest lepszy od zwykłego miksera w I gen. ale do sekwencji bym go nie równał.

Ja wiem, że to jest prosta konstrukcja, ale z tego co czytam to efekty pracy blosa są bardzo dobre, jak przy sekwencji. Po co przepłacać?

Jestem bardzo zainteresowany tym tematem dlatego tak dociekam :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat był już kiedyś poruszany ale nikt kto to stosował się nie wypowiedział, otóż od jakiegoś czasu mam regularne strzały gazu aż w końcu rozjeb... mi ten plastik za przepustnicą ... pokleiłem i jeździ ale dzisiaj mi znowu strzeliło i mam już dosyć bo ogólnie coś kiepsko mi chodzi na gazie ostatnio,czytałem dużo o blosie i jestem nim zainteresowany, byłem nawet w warsztacie gdzie go montują, koszt 500zł, plus musze kupić ten plastik(215zł :angry:) w szewczyku na radzymińskiej .... w warsztacie nie mieli słów tak zachwalali ten blos ale wiadomo chciałbym zasięgnąć waszych opini

Pozdro

Scaliłem, nie widzę powodu zakładania nowego tematu skoro jest stary.

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tak zwykły gaz drugiej generacji, gaziarz powiedział że do mojego silnika dawać taką instalacje to głupota i moje problemy były tylko kwestią czasu, ogólnie to mam jakąś hu... instalacje, nie wiem gdzie ją zakładał poprzedni właściciel ale ten sam gaziarz powiedział że u nas nigdzie w okolicy nikt aż takiej kaszany by nie odwalił:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś montować BLOSa do mojej poprzedniej audicy, troche sie naczytałem na ten temat i wypytałem osób, które miały z nim stycznośc

ogólnie Blos jest dobrym urządzeniem bo teoretycznie nie ma zwężki na dolocie dlatego zapewnia lepszą dynamikę, ale to cudo nie jest bez wad :

po 1. ciężko go wyregulować w pełnym zakresie obrotów i ustawic obroty na jałowym

po 2. spalanie gazu może sporo wzrosnąc

zdania są podzielone, jedni zachwalają inni narzekają

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

wiem że to najlepsza opcja ale niestety, wyłożyć jeszecze trzy tysiaki na sekwencje... przynajmniej na razie mnie nie stać, zobacze założe tego blosa , najwyżej trudno 500 zł pójdzie w pi... , a ja bede jednak musiał zbierać te trzy tysiaki, bo jazda na benzynie odpada:) choć od kilku dni na niej jeźdze i musze powiedzieć że jest przyjemnie,

dobra dzieki za odpowiedzi jak założe to zdam wam relacje,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Blosa miałem ponad 1 rok w Astrze Gsi 2.0 8v 115 KM.

Ustawianie wcale nie jest takie skomplikowane. Tylko musi je zrobić ktoś kumaty.

Pierwsza regulacja była przeprowadzona na warsztacie u "starego fachowca" od gazu, który pierwszy raz widział blosa i mimo moich uwag że to powinno się inaczej regulować zrobił to po swojemu.

Kilka dni puźniej pojechałem do kumpla na regulację który poświecił trochę czasu i zrobił to jak należy i samochód odżył :thumbup:.

Spalanie wcale dużo nie wzrosło, na wolnych obrotach chodził git :naughty:

w całym zakresie obrotów silniczek fajnie się kręcił :th:

Jak sprzedawałem auto to kupujący kazał mi BLOSA zdemontować i po przejażdżce zamarłem, to nie było to auto.

Spalanie:

w mieście na krótkich dystansach 12.5l - 13l

trasa ok 9l (rekord 8,7l)

Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że BLOS to fajna sprawa.

Ani razu nie strzeliło w dolot.

Gdziś na kompie chyba jeszcze mam instrukcję strojenia i opis działania, jak ktoś jest zainteresowany tym to proszę o kontakt a ja podeśle co mam.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę super prezentów od mikołaja. :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu mam blosa....

Powiem tak nie wiem czy sie cieszyć czy płakać, tak to wygląda po kolei, sam blos rewelacja, jeśli chodzi o moc to po prostu inny samochód, teraz dopiero być może rozwija te swoje 150 koni, tak więc ogólnie polecam, ale żeby bylo ciekawie i śmiesznie na drugi dzień po montażu samochód odpalił idealnie co ostatnio było problemem po dłuższym postoju(z tego co czytałem to przy moim silniku problem z odpalaniem występuje często) ale nie o to chodzi, otóż obroty na zimnym miał dobre i pracował równiutko zarówno na gazie jak i na benzynie, jednak po przejechaniu ok

300m wchodziłem w zakręt na dwójce i oczywiście nagle JEB!!! znowu strzeliło, pewiene obaw odpaliłem spowrotem i d*pa nie chodzi na gazie, oczyswiście co sie okazało rozjebało mi nowy plastik( że wspomne za którego dałem w serwisie 215 zł :rant:)

co sie okazało

....

gaziarz już przy regulacji blosa powiedział że coś mi nie przepala za dobrze, że to chyba albo świece albo przewody, przewody i świece wymieniłem ok miesiąca temu więc zrobiłem zdziwioną minę, gaziarz jak luknął na firme przewodów( możecie sie śmiać i wyszydzać ze mnie, tak kupiłem Jan Mora miałem mało kasy a chciałem wszystko powymieniać) tylko sie zaśmiał i kazał mi je sprawdzić bo moge mieć przez nie kłopoty, no i miał racje!!!

od kilku godzin bawiłem sie przy tym gównie, znowu musiałem odkręcić ten plastik(a nie jest to takie łatwe!!!) posklejać go i Znowu założyć(jeszcze trudniejsze :rant: )

ale co najlepsze sprawdziłem przewody (mam je miesiąc kupiłem nowe) przy zgaszonym świetle popryskałem wodą normalnie choinka!!!, wsadziłem stare przewody jakie mi zostały, firmy bremi czy coś takiego( nie beru:)) te mimo iż wyglądają już na sędziwe nie przebijają nic!!! jutro kupuje nowe Firmy beru, zobaczymy czy wystrzały ustaną, jesli tak to może kupię znowu ten plastik bo jak nie to bede szukał dalej przyczyny tych strzałów,

a propo ma ktoś może do sprzedania albo wie gdzie kupić taniej ten plastik, nazywa się to rura dolotowa do kolektora czy coś takiego.... w żadnych sklepach tego nie moge dostać jedynie serwis,

dodam jeszcze że gaziaż założył mi na ten plastik właśnie specjalny grZybek anty wybuchowy... nie pomogło.....

tak więc nie miałem jeszcze póki co okazji sprawdzić pożądnie blosa ale pierwsze wrażenia gdyby nie ten cholerny wystrzał są jak najbardziej pozytywne, zdam relacje co dale

pozdro

Ps. Ma ktoś może schemat który kabel idzie do której świecy bo coś mi sie chyba pogmatwało tak mi sie wydaje

i chciałbym sie upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie po przejsciach ;)

NIE wciskaj gazu na maksa na niskich predkosciach obrotowych (nic Ci to nie da - auto i tak nie przyspieszy a otwierając maksymalnie pzepustnice blos poda duuuzo gazu którego silnik nie przepali i bedzie własnie to jakze przyjemne JEB! :D )

Co do plastiku : wyjmij , zmatów papierkiem 100 , kup zestaw do naprawy zderzaków (włokno szklane i zywica 7-10 zł w jakims markecie) i po prostu obłoz wloknem i nasącz wszysko zywicą :) Sam tak zrobiłem mojej :) Potem raz mi jeszcze strzeliło a moje klejenie nieruszone ;)

Klapka moze nie zdac egzaminu :(

Blos nie jest idealny ale w porównaniu do miksera to niebo a ziemia ;)

Co do eksploatacji : najlepiej odpalaj na benzynie zawsze bo przy samym zaplonie tez moze niezle pierdyknąć na gazie ;) Odpalasz na benzynie i od razu przełączas na blosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...