Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie działa nabita klima


ovider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu wymieniłem sprężarkę od klimatyzacji (poprzednia była uszkodzona) i pojechałem do speców zamontować i nabić klimatyzację. Wszystko odbyło się jak powinno. Po nabiciu klimy (0.7), pracownik stwierdził szczelność układu i po włączeniu mroziło aż miło. Jeszcze tego samego dnia kilka razy włączałem i było ok. Na drugi dzień niestety już nic nie mroziło. Pojechałem więc do nich znowu, jednak nie potrafili znaleźć problemu. Stwierdzili szczelność (ponownie). Rurki pod maską zimne a w środku ciepło. Podłączali do kompa, resetowali klimatronik (chyba, w każdym razie wyświetliły się wszystkie znaki na wyświetlaczu klimatronika).

Dodatkowo nie pokazało żadnych błędów. Po włączeniu klimy, widać zmianę obrotów, słychać jak przełączają się klapki i jakby dmucha "inne" powietrze, jednak nie zimne. Czy macie jakieś pomysły co może być nie tak? jakiś czujnik? sam nie wiem.

Pozdrawiam.

uzupelnij profil prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sprężarka sie załącza jeżeli tak szukaj problemów w klapach od reg temp możliwe że spadło cięgło z silniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka działa. Dzisiaj przez chwilę chłodziła klima. Zauważyłem, że jak chłodzi rurki pod maską są zimne. Jak nie chłodzi tylko jedna ( cieńsza) bliżej maski jest zimna(widoczne na zdjęciu) . Odkręciłem schowek i przy włączaniu zauważyłem jakies białe koło przekręcające się . Na każde naciśnięcie na klimatroniku jest reakcja, więc chyba to jest sprawne.

http://z13.zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=67176

Jak na razie nie potrafię cieszyć się tą A4. Ciągle coś nie gra. Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo układ był nieszczelny.

Jeśli tak to należało jeszcze wymienić filtr-osuszacz.

Bez płukania układu dostała się wilgoć do środka prawdopodobnie i powoduje zamarzanie parownika albo zaworu rozprężnego co powoduje brakiem przepływu w układzie.

Wybierz się do Icemana albo innego fachowca od klimatyzacji z prawdziwego zdarzenia i wytestują wszystko porządnie.

Część diagnozy postawią podączając tylko manometry do układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatarciu sprezarki (wymienic filtr osuszacz i lufke [zawór rozprezny ] na 100% zabita opiłkami aluminium ze starej sprezarki ) efek chłodzenia powróci mam taka sytuacje bardzo czesto w Audi i VW :wink: mozna to wykonac tylko w serwisie klimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...