Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gdzie? 1,8t gaz dac chip czy nie?


LUKSKYLOKER

Rekomendowane odpowiedzi

-gdzie w okolicy nysy, opola sa chiperzy (badz tez spece od mocy) ktorzy wogole mogli by go sprawdzic czy z nim wszystko ok, bo mi sie wydaje ze za slaby jak na 150 kucy a nie chce od razu wsadzac chipa!

- czy jeżli mam 1.8 t na gazie (sekwencja) chip nie nie robi problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip i gaz? To się nie uda!

Każdy by chciał jeździć szybko

i przy tym oszczędnie. Stąd też zainteresowanie chipami wśród właścicieli aut benzynowych wyposażonych w instalację gazową oraz dosyć częste próby montażu instalacji do aut stuningowanych. Tymczasem eksperci ostrzegają - albo gaz, albo chiptuning! Oczywiście wiele zależy od rodzaju instalacji. Największych problemów należy się spodziewać w przypadku wtryskowych instalacji gazowych, które korzystają z sygnałów fabrycznych sterowników (np. renomowana holenderska instalacja Prins). Z kolei instalacje wyposażone we własny komputer po prostu nie zareagują na żaden chiptuning - w czasie jazdy na gazie zmienione nastawy sterownika benzynowego wcale nie są wykorzystywane. Nowoczesne instalacje da się tak wyregulowaç, żeby moc auta na gazie była co najmniej taka sama, jak na benzynie."Auto Swiat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip i gaz? To się nie uda!

Każdy by chciał jeździć szybko

i przy tym oszczędnie. Stąd też zainteresowanie chipami wśród właścicieli aut benzynowych wyposażonych w instalację gazową oraz dosyć częste próby montażu instalacji do aut stuningowanych. Tymczasem eksperci ostrzegają - albo gaz, albo chiptuning! Oczywiście wiele zależy od rodzaju instalacji. Największych problemów należy się spodziewać w przypadku wtryskowych instalacji gazowych, które korzystają z sygnałów fabrycznych sterowników (np. renomowana holenderska instalacja Prins). Z kolei instalacje wyposażone we własny komputer po prostu nie zareagują na żaden chiptuning - w czasie jazdy na gazie zmienione nastawy sterownika benzynowego wcale nie są wykorzystywane. Nowoczesne instalacje da się tak wyregulowaç, żeby moc auta na gazie była co najmniej taka sama, jak na benzynie."Auto Swiat"

BZDURY!!!

osobiście montowałem gaz do swojego 1.8T właśnie Prinsa. Auto miało 201KM na benzynie i 203KM na gazie. Podczas eksploatacji nie miałem żadnych problemów. ŻADNYCH

osobiście również znam 3 inne auta zawirusowane jeżdzące na gazie i wszystko gra

dwie rady:

załozyć bardzo dobrą instalacje gazu

robić czipa u dobrego tunera, aby uwzględnił gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ustawić mapę wtrysku LPG po chipowaniu :smiley: Aha! Sekwencja uwzględnia nową mapę wtrysku benzyny, ponieważ na podstawie sterownika od benzyny i mapy wtrysku LPG oblicza wtrysk gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat skopiowany z "Auto Swiat", ja nie mam o tym zielonego pojęcia jeśli chodzi o gaz i chipa :wink:

spoko, wiem, że auto świat :wink: Ale zawsze lepiej dopytać sie ludzi na forach a nie czytac te brednie - i pomyśleć, że oni jeszcze dostają za to pieniądze...sic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, wiem, że auto świat :wink: Ale zawsze lepiej dopytać sie ludzi na forach a nie czytac te brednie - i pomyśleć, że oni jeszcze dostają za to pieniądze...sic!

jasne że tak, ważne jest to jak to wygląda w praktyce nie w teorii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...