Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Brak mocy , jakby turbina nie działała

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jest to moj pierwszy post i już proszę o pomoc :rolleyes:

Problem polega na braku mocy (B5 1,9 Tdi AJM)

Dziś odpaliłem samochód , ujechałem może 500m i po wciśnieciu mocniej gazu zauważyłem, że turbina załącza się znacznie później przy ok 2500 obr , kolejne przyspieszenie - załączyła się przy ok 3000obr, poźniej już wcale. Od tego momentu samochód przyspiesza dużo wolniej , jakby turbina wogóle się nie załączała. Nie pomaga gaszenie i ponowne uruchamianie silnika , moc nie powraca.

Podpiąłem Vag'a i co zauważyłem:

- w grupie 003 próbie statycznej

wartość MAF(rzeczywista) u mnie ok 445 mg/R znacznie przewyższa wartość MAF(rządana) u mnie 250 mg/R

przy dodawaniu gazu MAF rzeczywista nie wiele się zmienia.

Przy próbie statycznej basic settings MAF rzeczywista również się nie zmienia

Czyli podsumowując zawór EGR nie działa poprawnie :(

- w grupie 011 próbie statycznej

W trybie BS wartość Actual intake press nie zmienia się ani troche przy przełączaniu N75 ON/OFF i wynosi 969

Obserwowałem sztangę turbiny tak jak na filmiku ale u mnie ona się nie rusza :(

w zwykłym trybie aktualna wartość niewiele się zmienia po dodaniu gazu (np. spec intake 1101 a actual intake 989)

Czyli tutaj też coś jest nie tak

Co może być przyczyną? uszkodzony EGR? Turbina? a może któryś z wężyków (chociaż wyglądają na całe)

i czy można tak jeździć?

Opublikowano

Obstawiam zawór N75 :)

Opublikowano
  • Autor

Zapomniałem dodać że żadnych błędów nie widać w Vag'u

Opublikowano

ściągnij wężyk z turbinki i sprawdź czy masz podciśnienie raczej niebędzie przy tych objawach szukaj dziurki na wężykach podciśnienia i gruszce

Opublikowano

Zapomniałem dodać że żadnych błędów nie widać w Vag'u

U mnie błędów też nie było, a zaworek nie działał poprawnie :wink4:

Opublikowano

masz ewidentny brak podcisnienia, wymien wezyki. trudno aby jednoczesnie nie dzialala ani turbina ani EGR. tzn mozliwosci uszkodzena obydwoch zaworkow jest, ale prawdopodobienstwo jest male.

wymien wezyki.

Opublikowano
  • Autor

Udało mi się zlokalizować przyczynę problemu :D Przydał się rysunek http://www.postimage.org/image.php?v=aVdt7Hr

Wężyk między dolnym wyjściem N18 a zaworem jednokierunkowym zsunął się z łącznika.

Po założeniu wężyka, egr i turbina śmiga jak przedtem.

Wielkie dzięki za pomoc :gicior:

Opublikowano

następny szczęsliwiec, zatem mozna zamknąć :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.