Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wyjąca skrzynia biegów


wirusekx

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy mechanik załatwił mi skrzynie ponoć sprawna z możliwością sprawdzenia jej na kilka dni jutro rano zawożę niunie moją i będę wiedział, cena skrzyni 650 zł przebieg jej prawdopodobnie 130 tys. w mojej aktualnie 225 tys. Jutro napisze jakie będą rezultaty :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wymieniona teraz jest pięknie Cicho ze aż miło :naughty: wiem ze skrzynia od passata nie wiem jaki model i nie wiem jaka miałem z tego wszystkiego, po prostu wylecialo mi to z glowy postaram sie dowiedziec na dniach i napisze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja czekam, bo mam na oku skrzynie, tylko droga!. Moze Ktoś wie gdzie można kupic skrzynie do avf na dolnym slasku? w miare rosadnej cenie?[br]Dopisany: 26 Luty 2010, 20:15_________________________________________________Panowie sa 4 rodzaje skrzyn w A4(FYA, HCF, FRL, GBA). Ja mam GBA, ponownie pytam czy podjedzie mi jakas inna skrzynka np FYA, HCF lub FRL? Bardzo Proszę o odpowiedź :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego ja miałem to samo po długim studiowaniu forum zrobiłem tak; kupiłem uzywaną skrzynię HCF od B7 do tego używaną poduszkę pod skrzynię HCF oraz wybierak z cięgnami od HCF, za wszystko zaplaciłem 1000zł i wsadziłem do mojego AVF wszystko chodzi jak należy już rok czasu i jest to najlepsze wyjście w Twojej sytuacji nie opłaca się wymieniać łozysk, zapewne skrzynia która masz w aucie ma symbol GBA i jest to wadliwy model skrzyni i nawet nie próbój szukać takiej na zamiane ba istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że problem się powtórzy. Ja na tym forum znalazłem jedego chłopaka który opisał mi taką recepture na mój problem i jestem strasznie zadowolony. Wszystko chodzi idealnie, potrzebujesz tylko tych części i w średnio rozgarniętego mechanika. Skrzynię HCF od B7 wraz z podzespołami nie jest trudno dostać. Jesli Ci pomoge to bardzo mi miło ja też dzieki forum zrobiłem moje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MolySlip 2001G - spróbuj tego, czytałem dużo opinii o tym specyfiku, w twoim przypadku nie zaszkodzi na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - mi skrzynia (chyba - bo wycie ustaje po wciśnięciu sprzęgła) wyje tylko na 5 i 6 biegu (rzadko na 4) ale po puszczeniu gazu głównie

czy to też łożysko?

Ile czasu to może wytrzymać i czym grozi zignorowanie tego??

bo gdzieś czytałem że najwyżej nie będzie 5 biegu a gdzieś że w ogóle już nie ruszę jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyją koła zębate. Może ktoś kiedyś zignorował za mały stan oleju albo po prostu przebieg zrobił swoje. Tak czy inaczej nic się nie stanie. W najgorszym wypadku będzie bardziej wyła ale rozlecieć się nie powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyje tylko na pierwszym biegu, czasami jak redukuje z 4 na 3 lub 3 na 2 i wolno puszczam sprzęgło to też na chwilkę zawyje i później jest dobrze.. Ale na pierwszym biegu to zawsze wyje. Co to może być? łożysko? czy koło zębate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRK to skrzynie większości montowane były w passatach i a6 c5 ,podobno niezbyt udane ,porównywalne do GBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...