Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] pytanie o Audi Concert II


maciej_pn

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

zakupione przeze mnie auto posiada zamiast oryginalnego radia sprzęt Alpine, chciałbym zakupić radio Concert II. Tylko moje pytanie brzmi jak wygląda jego podłączenie? bo wszędzie gdzie czytam to posiada ono 2 kanały + aktywny tył. co to znaczy? dodam, że normlanie pracuje u mnie 8 głośników i chce żeby tak zostało :) i jeszcze pytanie jak z podłączeniem tego radia? czy standardowe kostki jakie są w Alpine będą pasować? i czy po podłączeniu będą się zaraz wyświetlały info o radiu w górnej części komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki z tylu sa zasilane przez zewnetrzy wzmacniacz nie wiem jak to jest w B7 ale w B5 jest on na lewym głosniku lub w subie.Co do podlaczenia to moze ktos odcioł przewody z kostek zostawiając kawałek przewodu i łatwo dojdziesz po kolorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi masz ori nagłosnienie podpiete pod Alpine to musi to grać przez jakis adapter, jak wyjmiesz radio to to pokablach powinieneś zobaczyc za radiem taka dosć sporą kostke plastikową, wyciagając te wszystkie kable połaczeniowe odpinasz ten cały adapter i masz normalne kosci ISO Audi które podłaczysz bez problemu do tego concert2, no chyba ze poprzedni właściciel całkowicie zmienił instalacje na nie ori(ewentualnie poucinał kostki) :kwasny:

Ta kostka cos takiego

http://www.allegro.pl/item815848340_adapter_audi_glosniki_tyl_i_subwoofer_opole.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelsi masz głosniki seryjne audi system Bose czy tam Nokia i poprzedni właściciel nic nie dłubał to bedziesz miał instalke P&P,

w lewym glosniku?(bo sub'a nie posiadam) tzn ze musze sie tam dostac, czy tez bedzie juz jakas instalacja poprowadzono do radia? czy oryginalny sub idzie jakos podlaczyc pod to radio concert?

Sub jest w lewym boczku wystarczy że przyłożysz ręką do boczku to juz bedziesz wiedział czy masz czy nie(czuć że gra) skoro masz te 8 głosników to musisz mieć suba, no chyba że te głosniki są zamontowane przez poprzedniego własciciela to wtedy nie będzie grał concert na wszystkich tylko dlatego że ma 2 kanały a nie 4 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwna ta instalacja jak na avanta, w takim razie musisz mieć wzmacniacz na któryms z tylnich głośników, a najprosciej bedzie jak wyjmiesz obecne radio i zobaczysz na kostke sygnału<- czy wychodzą 4 kabelki czy 8, jesli będą to 4 to masz tył aktywny. Wtedy instalacja będzie opierała sie na adapterze jak w/w linku, a jeśli bedzie to 8 kabelków to concert 2 nie zagra na wszystkich po podłaczeniu P&P

Przynajmniej tak mi sie wydaje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki u mnie wyglądają tak jak na poniższych fotach. Da sie podłączyć w jakiś sposób oryginalne radio? Domyślam się, że kiedyś takowe musiało być.. tymabardziej, że te wszystkie przewody wchodzące "w głąb" auta wyglądają na fabryczne (taśmy, kolory itp..)

1TkWPi.jpg

665Qi.jpg

tkNV0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z fabryki auto wyjechało bez ori radia to masz uproszczoną instalację. Twój Alpine ciągnie wszystkie 8 głośników bez wzmacniacza. Mam u siebie dokładnie tak samo. Aby podpiąć Concerta musisz dokupić wzmacniacz i zmodyfikować instalację. Są tacy co mostkują tył z przodem i unikają w ten sposów wzmaka ale Concert ma słabe wyjście (chyba 2x25W) więc kiepsko to zagra. Jeśli nie masz tuby z głośnikiem niskotonowym w prawym boku bagażnika to napewno nie masz też wzmacniacza (bo w avancie są one ze sobą zmontowane). Podpięcie Concerta tak jak teraz masz instalację będzie skutkowało graniem tylko przednich głośników. Ponadto pewnie radio będzie miało kłopot z podświetleniem i będzie się wyłączać co godzię bo najpewniej nie masz też kabelka łączącego radio z FIS. Jes troche roboty żeby to wyprowadzić wszystko ale spoko ja już się na to ostro planuję, wzmaka już wychaczyłem na allegro za 150 zeta[br]Dopisany: 12 Grudzień 2009, 12:38_________________________________________________A tak przy okazji to czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć chore ceny Concert II? Za te same pieniądze można dostać Concerta 2DIN czytającego MP3 (z B7). Za te same pieniądze jak nie mniejsze można też kupić symphony II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć chore ceny Concert II? Za te same pieniądze można dostać Concerta 2DIN czytającego MP3 (z B7). Za te same pieniądze jak nie mniejsze można też kupić symphony II.

Ostatnio taki znajomy handlarz powiedziałmi mi ze audi a4 tz.małyszówka jest najdrosza jesli chodzi o czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...