Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Pytanie o wymiane okładzin w tylnych hamulcach bębnowych w Seacie


arcella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio moja koleżanka zadała mi pytanie czy może się wstrzymać ze zmianą okładzin hamulcowych w tylnych hamulcach bębnowych w swoim Seacie Ibiza. Szczerze mówiąc nie wiem czy można jakoś uszkodzić bębny jeżeli będzie tak jeździła do świąt. Proszę o podpowiedz i liczę na wyrozumiałość za lekkie zanieczyszczanie forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio moja koleżanka zadała mi pytanie czy może się wstrzymać ze zmianą okładzin hamulcowych w tylnych hamulcach bębnowych w swoim Seacie Ibiza. Szczerze mówiąc nie wiem czy można jakoś uszkodzić bębny jeżeli będzie tak jeździła do świąt. Proszę o podpowiedz i liczę na wyrozumiałość za lekkie zanieczyszczanie forum ;)

jak nie sypią sie iskry to niech smiga :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej nie cudował tylko zdjął bebny i zajrzał do środka

dlaczego pytała o tylne hamulce??? coś ją niepokoi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak już słychać metaliczne tarcia przy hamowaniu to nie ma na co czekać tylko wymieniać szczęki taki zabieg trwa nie długo nie jest też drogi

dalsza jazda to dodatkowe koszty (wymiana bębnów)i brak skutecznego hamulca NIEPOLECAM DALSZEJ JAZDY... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stan okładzin tzn grubośc, zużycie powierzchni trącej bębna

ewentualne wycieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.... każdy bęben ma normy zużycia jeśli mieści się w normie to OK

i jeszcze zobacz na felc który tworzy się przy zużyciu bębna jak jest duży to dobrze go jest zebrać na tokarce.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.... każdy bęben ma normy zużycia jeśli mieści się w normie to OK

i jeszcze zobacz na felc który tworzy się przy zużyciu bębna jak jest duży to dobrze go jest zebrać na tokarce.. :hi:

nie warto szarpac sie z tokarką, żeby dokładnie obrobic powierzchnię nalezy najpierw wypiaskowac bęben

bo w przeciwnym razie zrobi sie tylko z tego jajo, poza tym koszt nowych bębnów nie jest wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto szarpac sie z tokarką, żeby dokładnie obrobic powierzchnię nalezy najpierw wypiaskowac bęben

bo w przeciwnym razie zrobi sie tylko z tego jajo

Jak robi to fachowiec co ma pojęcie o tym i jak to się robi , ma dobry sprzęt to żadnego jaja nie wytoczy, zapłaci na dobrą flaszkę a nowy bęben dobrej marki to około 100zł i więcej za sztukę .

A jak nie ma to chociaż zebrać "felc "

Ale decyzję pozostawiam Kol.arcella :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...