Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Laik pyta:Jaka opona do felgi 8,5x18 ET32 ????


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie opony dla felg takich jak w temacie ?Nie wiem czy 225/40 a moze 225/45? szerokosc 235 raczej odpada takze mam dylemat czy profil 40 czy 45.Zalezy mi na tym zeby opona chronila rant felgi

A co do ET32 felga bedzie schowana mocno czy bedzie blisko krawedzi blotnika.Nie mam o tym pojecia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 32 a wiec moze być na równo lub nawet wystawać poza obrys :gwizdanie:

Co do kapci to 45 będzie wysokim profilem, Ja bym wsadził kapcie 235/40/18 :gwizdanie:

poczytaj temat : http://www.a4-klub.pl/smf/znaczenie_et_felgi-t5262.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga jest szeroka na 8,5" więc powinno być 235/40 tym bardziej żeby rant był osłonięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 32 będzie idealnie z nadkolem ;)

Zaaplikuj oponę 225/40 bądź 45 aby ładnie się chowała w nadkolu i Pan Policjant się nie przyczepił, ze bieżnik wystaje poza nadkole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwie sie wlasnie zeby felga nie wychodzila poza nadkole -rozne macie zdania na ten temat.

Prosze konkrety

Co bedzie jak zaloze opone 225/40/18 ?

225/45/18 ?

235/40/18 ?

235/45/18 ?

Oprocz tego ze zalezy mi na "chronionym' rancie chce tez miec w miare dobre warunki do jazdy a podobno na 235 to juz nie jest za dobrze pozatym przy profilu 45 licznik bedzie przeklamywal a na 40 juz nie tak?Do tego komfort na 45 jest wiekszy niz na 40.

Nie marudze,pisze z gory.W zyciu nie mialem felg 18' i chce dokonac dobrego wyboru po zimie.....

ps.temat o ET czytalem juz nie raz ale do dzis nie jestem pewien jakie to jest duze ET a jakie male :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil 45 przy 18'' i takiej szerokości zdecydowanie powięszy średnicę koła, nie wspominając już o wyglądzie. Taka opona pasuje do B8, które ma przecież większe koła.

Szerokość 225 pozwoli spokojnie schować bieżnik pod nadkole z rezerwą, żeby umolne policjanty nie miały się do czego przyczepić, ale opona będzie naciągnięta i na pewno będzie gorzej chroniła felgę.

Sugeruję na tył wrzucić 235/40 z rantem ochronnym i wtedy felga będzie raczej bezpieczna, a przecież tyłem dużo łatwiej przytrzeć. Co do przodu, to już wedle uznania, obawiam się, że 235 może na mm wystawać poza nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie jak zaloze opone

225/40/18

225/45/18

235/40/18

235/45/18

225/40/18 idealne zestawienie gdybyś miał felgę 8" - masz 8,5" wiec będzie naciągnięte, komfort jazdy ok

225/45/18 powiększy się średnica całego koła + wizualnie balon, komfort jazdy na wybojach będzie lepszy od w/w

235/40/18 ładnie się ułoży na Twojej feli, komfort na wybojach jak przy 225/45 więc ok ale za to będzie nosić w podłużnych koleinach

235/45/18 sytuacja jak 225/40 do 225/40 tylko jeszcze większy balon

Ja do szerokości felgi 8,5" zakładał bym 235/40. Sam mam felgi 18x8J i kapcie 225/40 i myślę że lepiej by było gdybym założył 235/40 - komfort trochę lepszy a i felga bardziej osłonięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie jak zaloze opone

225/40/18

225/45/18

235/40/18

235/45/18

225/40/18 idealne zestawienie gdybyś miał felgę 8" - masz 8,5" wiec będzie naciągnięte, komfort jazdy ok

225/45/18 powiększy się średnica całego koła + wizualnie balon, komfort jazdy na wybojach będzie lepszy od w/w

235/40/18 ładnie się ułoży na Twojej feli, komfort na wybojach jak przy 225/45 więc ok ale za to będzie nosić w podłużnych koleinach

235/45/18 sytuacja jak 225/40 do 225/40 tylko jeszcze większy balon

Ja do szerokości felgi 8,5" zakładał bym 235/40. Sam mam felgi 18x8J i kapcie 225/40 i myślę że lepiej by było gdybym założył 235/40 - komfort trochę lepszy a i felga bardziej osłonięta

dzieki za rzeczowa odpowiedz :) wiec bede musial pomyslec o tej 235/40 chyba :mysli:[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 00:07_________________________________________________Jak zaloze opone 235/40/18 to nie bedzie ona obcierac o nadkole podczas jazdy po wybojach i nie rownosciach?To samo pytanie tyczy sie przodu gdy bede skrecal kolami.Zawaias mam ori s-line -20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie obcierać, natomiast z przodu bieżnik będzie na styk z nadkolem. Co może być problemem podczas kontroli drogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie obcierać, natomiast z przodu bieżnik będzie na styk z nadkolem. Co może być problemem podczas kontroli drogowej.

no to jak to jest jak bedzie na styk to jak moze nie obcierac przy duzym obciazeniu ? na styk to mam rozumiec ze kolo nie schowa sie w nadkolu tylko jak cos to oprze sie o rant blotnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy, by przednie zawieszenie tak mocno siadło ;) Problem może być tylko pod względem prawnym.

Za to z tyłu będzie bez problemu, jest nieco szersze nadkole i będzie bardzo dobrze spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...