Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie odnoście rolki prowadzącej w rozrządzie.


bonzi44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie rolki prowadzącej w rozrządzie. Po wymianie rolki, napinacza, paska rozrządu i uruchomieniu silnika zauważyłem, że pasek wystaje minimalnie poza rolkę prowadząca (dokładnie 0,5mm) na wszystkich innych kołach jest ok i wszędzie jest zapas. Dodam jeszcze, iż nowy pasek ma tę samą szerokość co stary, a przed wymianą pasek był w całości na rolce. Jedynym elementem ustalającym pasek jest napinacz - czy to on jest winny?? Czy może coś innego?? Czy można tak zostawić pasek czy trzeba coś z tym zrobić?? P.S. zrobiłem fotkę i można sobie na to zerknąć. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

T5Ha9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem dokladnie jak jest w twoim przypadku ale zmienialem ostatbio rozrzad w jakims citroenie i mialem podobny problem,przyczyna okazala sie jedna z rolek ktora miala wade fabryczna i byla lekko pod ukosem (niewidoczne dla oka) po zalozeniu nastepnego kitu problem zniknol.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy można tak zostawić pasek...

T5Ha9.jpg

Proponuję coś z tym zrobić bo jeśli tak zostawisz to pasek może nie zwytrzymać tyle ile powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem z powrotem stary napinacz i rolkę i niestety jest tak samo. Nie wiem dlaczego tak się stało bo oprócz paska, rolki i napinacza nic więcej nie odkręcałem... nowy pasek jest na wszystkich kołach cofnięty o parę mm w stronę silnika, niczemu by to nie przeszkadzało gdyby rolka była o 1mm szersza... Zostawię to tak narazie i będę obserwował czy nic złego nie będzie się działo z paskiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...