Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domy szkieletowe


Filutek

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzuć coś jeszcze bo obiło mi się o uszy,ale jeszcze nie wiem o które :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli interesuje Cię np system kronopol to zapraszam do pytań odpowiem na każde pytania (tak mi się wydaje) dodatkowo mogę mieć wszytkie materiały i prospekty z tym związane :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem, koleś w takim mieszka, narazie dom stoi, znajomi różnie się do tego odnoszą,ale myślę,że jest to tani w utrzymaniu i zdrowy dom.

Jest to technologi przywieziona ze Stanów,a tam się buduje tak od lat więc mozna uznać,że jest to pewien system budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uk,juz od jakiegos czasu buduje sie takie domki i konstrukcje-powiedzmy ,ze mam to na codzien-co konkretnie Cie interesuje?

tu masz prawie wszystko-ale ,jak potrzebujesz-to wal smialo... :wink4:

http://szkielet.home.pl/domy_szkieletowe.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie coś takiego przykładowy strona http://www.dachbudlider.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=3&Itemid=60

Firm które to wykonują jest bardzo dużo, jest może ktoś co ma taki dom i może polecić konkretna firmę. Jakie ogrzewanie było by najlepsze w takim domku.? I jaka jest gwarancja na to ze to postoi trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie coś takiego przykładowy strona http://www.dachbudlider.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=3&Itemid=60

Firm które to wykonują jest bardzo dużo, jest może ktoś co ma taki dom i może polecić konkretna firmę. Jakie ogrzewanie było by najlepsze w takim domku.? I jaka jest gwarancja na to ze to postoi trochę...

...do domkow,ktore budujemy zazwyczaj stosowane jest ogrzewanie olejowe,lub elektryczne-nigdy gazowe(gaz powoduje skraplanie sie i w konsekwencji wilgoc,wczesniej,lub pozniej)do kazdego ogrzewania,stosowana jest wentylacja podpodlogowa,szczegolnie wymagana,jesli chcesz ogrzewanie podlogowe, a w srodku- okna z wywietrznikami w zupelnosci wystarcza-jesli chodzi o zywotnosc konstrukcji-hm-zalezy ,ja moge powiedziec,jak to powinno byc zrobione-konstrukcja drewniana nie moze bezposrednio dotykac gruntu,lub materialow nasiąkalnych(bloczki,cegly itp) powinny byc odizolowane specjalna ,dosc gruba tasma przeciwwilgociowa,caly segment scienny (scianka-jak zwal tak zwal :wink4:) takze nie moze dotykac sciany zewnetrznej-ze wzgladow j.w i wentylacyjnych,segment powinien byc "owinięty" materialem "oddychającym"- zakladajac go w nieodpowiednia strone-wypuszcza powietrze,ale nie wpuszcza go do srodka :wink4: samo drewno do tego celu jest juz odpowiednio zaimpregnowane plynem przeciwwilgociowym i antybakteryjnym :wink4: a czy postoi dlugo-tego nie da sie przeliczyc na lata,bo zawsze moze byc jakis przeciek z dachu,peknieta rynna,czy zatkana rura i woda zaleje,potem wyschnie i juz sie zaczyna proces rozpoczynajacy "wilgoc"-dlatego nikt nie da gwarancji na 20 lat,ale ma to tez dobre strony-dana partycje szybko sie demontuje i wstawia nowa i nie ma duzego syfu w domku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA 4 lata temu pracowałem w firmie budowlanej i stawialiśmy takie domki. Tam praktycznie wszystkie domy budowane są w takiej technologii. Technologia prosta jak budowa cepa. W ciągu 4-5 dni w kilka osób można dom piętrowy spokojnie postawić. Materiały używane to głównie płyty paździerzowe (1/2 i 3/4 cala), płyty gipsowo-kartonowe i deski 2x4 , 2x6 i 2x8 cale (tzw two by foury :)) i ew dodatkowo cegła klinkierowa na obmurowanie budynku.

Plusy to przede wszystkim lekka konstrukcja, modulacyjna, bardzo prosta jak pisałem i zarazem tania. Przerobienie domu (zmiana ustawień lub wymiarów pomieszczeń) jak i ogólnie całego budynku nie wymaga dużego nakładu pracy, czasu i pieniędzy.

Minusy, to niestety trwałość i wytrzymałość konstrukcji. To są po prostu domy papierowe, dziś stoi, jutro może być już zmieciony przez huragan. Następne minus to wyciszenie. Słychać wszystkie stuki i kroki z piętra wyżej i obok. Ściany to nic innego jak kilka desek zbitych w ramkę i obite płytami gipsowo-kartonowymi. Słyszałem historie gdy zdarzało się, że w środek takiej ścianki dostała się mysz i spokojnie grasowała w niej, ludzie słyszeli jej chrabotanie i nic nie mogli zrobić, z wściekłości rozbijali te ścianki. Jak chcesz zobaczyć jak się buduje takie domki to obejrz sobie taki program "Dom nie do poznania", tam właśnie takie stawiają.

Nie wiem jak taki domek zdaje egzamin w polskich realiach i w polskich warunkach klimatycznych. Wątpię czy się sprawdza ale lepiej niech się wypowiedzą użytkownicy takich domków.

Ja osobiście stawiam na stare i sprawdzone w polskich warunkach konstrukcje betonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak taki domek zdaje egzamin w polskich realiach i w polskich warunkach klimatycznych.

Polski klimat jest specyficzny dużo materiałów i technologi nie zdaje tu egzaminu,przede wszystkim pokrycia dachowe (niektóre rodzaje dachówek i okien dachowych) oraz płytki i kleje uzywane do pokrycia balkonów i tarasów oraz niektóre technologie stosowane w wykonywaniu elewacji. Problemem jest częste dobowe przechodzenie temperatur przez 0stopni, co za tym idzie przesuwanie strefy skraplania i zamarzania w konstrukcji budynku. Tak więc może się okazać,że w takim domu wybudowanym w Polsce pojawi sie wilgoć,a konstrukcja będzie starzeć się szybciej od stawianych w Kanadzie czy USA. Jakieś 15km od mojego domu wybudowano w Egiertowie dużą restauracje właśnie w tej technologii i jest w okolicy kilka takich domów, jednak w budowlach z drewna przeważają domy z bali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega GILI ma rację: domy zbali to trochę inne ustrojstwo niż dom szkieletowy. Projektuję domy od kilku lat i raczej nie polecił bym nikomu takiego systemu budowania na terenie naszego kraju. U nas jest inna wilgotność powietrza i warunki klimatyczne daleko odbiegające od tych w USA czy Kanadzie.

Jeżeli musisz mieć taki dom to poszukaj kogoś kto coś takiego postawił i mieszka w nim już od jakiegoś czasu. Będziesz mógł go w tedy dokładnie obejrzeć i zobaczyć czy tego dokładnie szukasz.

Jeżeli szukasz oszczędnośći to z pustaków można też coś oszczędnego zaprojektować chyba że masz potrzebę mieszkania w budynku ekologicznym czy też zdrowotnym, to już inna bajka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny dom z bali stoi w Bielkówku koło Gdańska droga na Kościerzyne

widziłem jak go budowali górale bo niedaleko mieszkałem tam

bardzo ważne w przypadku domów z bali jest sam surowiec, bardzo czesto można natknąć się na nieuczciwych przedsiębiorców, którzy oferują materiał z tzw. suszki (głównie z lasów gdzie padają kwaśne deszcze)

to są piękne domy, kiedyś były tanie w produkcji tylko teraz sie wycwanili i oferują mega ceny :disgust:

Kiedyś kilka dni spedziłem w domu zbudowanym technologia z płyt itd.

jak pierdnąłem zdrowo to wszyscy mnie słyszeli na parterze, ciepłe i tanie domy ale mało wytrzymałe i trzeba dbać aby wilgoci nie było w domu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to technologi przywieziona ze Stanów,a tam się buduje tak od lat więc mozna uznać,że jest to pewien system budowania.

tylko tam jest inny klimat i nie ma takich zim jak u nas, a po drugie trzesienia ziemi i taki dom latwiej odbudowac (koszty, czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, klimat w USA jest całkowicie inny, lata upalne a zimy niezbyt mroźne. Poza tym tam gaz ziemny nie jest używany a domy ogrzewane z instalacji elektrycznych. U nas w Polsce ogrzewanie elektryczne puściłoby z torbami każdego. Słyszałem, że koszt ogrzewania mieszkania w bloku może wynieść ok 10 tys PLN za cały sezon grzewczy. Powodzenia :good:

Wracając do tych domków, to miałem taką sytuację, gdy po postawieniu piętra w domku (inwestor podnosił dom o jedno piętro) chodząc czułem jak całe piętro "chodzi" tzn rusza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...