Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Skrzynia biegów wymiana


bruno1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 mam problem ze skrzynia biegow prawdopodobnie padło łożysko, wyje w czasie jazdy cały czas nawet na wcisnietym sprzegle( lozyska w kołach wymieniłem dalej to samo) dodatkowo jak podniose auto i pokrece kołami to czuc i słycha w skrzyni odgłosy tak jakby stukanie zebatek, olej sprawdzałem jest, mozliwe ze to łozysko? Nastepne pytanie jesli bede zmuszony wymienic skrzynie to najlepiej jaka auto teraz ma 160KM(seryjnie 130) nie moge sie połapac z tymi kodami skrzyni kazda bedzie pasował jezeli jest od 130 i od 1,9tdi? czytałem gdzies ze roznia sie przełozeniami czy to prawda? i jaka była by dobra?

Dziekuje za odp i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na Twoje oznaczenie silnika, wnioskuje że masz skrzynię 6-cio biegową więc takiej musisz szukać, najlepiej jakby zgadzał się cały numer skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 6-cio biegowa ale ciezko jest znalesc o takim samym kodzie(chodzi mi o te trzy litry ktore sa czesto podawane np. w allegro) a po za tym znajmomy mi sprawdzał po numerze vin te skrzynie ktora mam były robione przez 11 miesiecy i były felerne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 6-cio biegowa ale ciezko jest znalesc o takim samym kodzie(chodzi mi o te trzy litry ktore sa czesto podawane np. w allegro) a po za tym znajmomy mi sprawdzał po numerze vin te skrzynie ktora mam były robione przez 11 miesiecy i były felerne

no tak ale jak kupisz skrzynię o innym numerze to może mieć ona nie tylko inne przełożenia ale także np. otwory mocujące w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak ze 20 tys zrobiłem na tej wyjącej skrzyni. Po miescie to nie przeszkadza, ale na trasie jest wkurzające. Też chyba muszę sie zabrać za tą skrzynkę, ale własnie lepiej kupić cała czy dać do magików od skrzynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to łożysko oporowe sprzęgła zakończyło żywot i zaczęło wyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie dość że chuczy tak jak by łożysko padło to i jeszcze słychac jak sie podniesie na podnośniku i zakręci kołami to w skrzyni słychać taki odgłos jak to kolega ujął stukanie zębatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy może troche pomogę :

miałem skrzynię GBA, przy hamowaniu silnikiem strasznie huczało - okazało sie że padły dwa łożyska wałeczkowo-stożkowe na wałku atakującym i w mechanizmie róźnicowym (jedno nie było juz spasowane i kręciło sie a drugie miało wżery na wałeczkach)

Podobno to tak przypadłośc tych skrzyń.

Nie opłacało sie wymianiać tych łożysk więc kupiłem używkę za 1400 zł i jest juz wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że skrzynie tak bardzo opłaca się kupić nową-uzywaną to byłbym ostrożny.

Czasem i owszem dobrze się trafi.

Jak poszukać to za regeneracje u dobrego fachowca wyjdzie 1000-1200.(lub już zregenerowana z gwarancja a oddajemy starą) - jest kilka dobrych zakładów w kraju.

Pytanie jest takie - czy lepiej za powiedzmy 1200 mieć raczej bardzo pewne, czy może i taniej, ale loterie? - czysta gra logiczna.

Niech każdy odpowie sobie sam czego potrzebuje - czy sprawnego auta dla siebie?/ czy tylko lunąć innemu frajerowi?

Pozdrawiam wszystkich, którzy mają problemy ze skrzyniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiłem też GBA bo mechanik nie chciał sie nawet zastanawiać czy inne pasują czy nie.

GBA to skrzynia aluminiowo- żeliwna.

Inne mogą nie pasować bo słyszałem że są inne mocowania i wiąze sie to z kombinacjami.

Też myslałem żeby wrzucić inna niż GBA bo ta jest podobno najbardziej awaryjna ale zależalo mi na czasie, no i wtrafiła sie okazja więc kupiłem i wstawiałem GBA.

Mechanik uporał sie z zamianą w ciagu 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dużo mu zeszło mój wymienił w 3 godziny :)

miałem na myśli że w ciągu 8 godzin miałem auto do odbioru.Gościu tez leczył inne auta w międzyczasie.sama wymiana skrzyni pewnie zajęla mu stosunkowo mniej czasu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jeśli ktoś zna dobry profesjonalny i zaufany zakład od skrzynek na dolnym śląsku to proszę o znak. I jeszcze najlepiej jak by sie uporali z tym w jeden dzień:) z góry dzięki i pozdrawiam użytkówników A4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...