Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Silnik gaśnie przy hamowaniu


a4 turbooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem a mianowicie teraz jak spadł śnieg i gdy jadąc nawet niewielką prędkością wrzucę na luz i zacznę hamować tak ze załączy się ABS to silnik gaśnie, wcześniej gdy nie było śniegu ani mokro nie zdarzało mi się coś takiego bo nigdy nie załączał się ABS , chociaż raz jak sobie przypomnę to jak ostro deptałem na 2 i 3 biegu i zacząłem gwałtownie hamować i skręcać to tez mi zgasł ale wtedy myślałem ze może jakiegoś lewego powietrza złapał czy coś. Zamierzam wyczyścić przepustnice bo jak go rano odpalam to tak dziwnie jakby mu trzeba było gazu dodać, a jak raz odpiąłem aku i chciałem adoptować przepustnice ręcznie to też nie za bardzo chciała,a i gdy normalnie jadę, nawet szybko i puszcze na luz to jest wszystko Ok, obroty spadają i trzymają się w normie, gaśnie tylko wtedy gdy jadę na luzie i hamuje i załączy się ABS , koledzy co to może być ?przepustnice będę czyścił jutro to powiem czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw Vag potem gdybanie

wygląda tak jakby gdzieś brakowało prądu

aktywny ABS zżera go dosyć sporo i to może byc powodem gaśniecia silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie tylko tyle, że w Mazdzie 323. Przykładowo kiedy stałem na luzie silnik sobie swobodnie pracował i gdy zaczynałem hamować (podkreślam stoję na wolnych obrotach) kilka razy hamowanie i puszczanie (raz za razem) to w taki sposób gasiłem silnik bez przekręcania kluczyka w stacyjce. Podkreślam, że stałem na luzie więc nie ma mowy o "zerwaniu sprzęgła" przy gwałtownym ruszeniu.

Przyczyna tkwiła w słabym ładowaniu lub w słabym akumulatorze, bo jak wymieniłem akumulator na nowy i mocniejszy problem zniknął. Faktycznie problem tkwił po stronie elektrycznej - pompa od wspomagania dużo żarła prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ,wyczyściłem przepustnice , była porządnie zabrudzona, potem adaptacja Vag-iem i fura śmiga jak ta Lala, nie gaśnie nawet przy długim hamowaniu z ABS-em i lepiej się wkręca na obroty,samochód dużo bardziej żwawszy, po prostu V pszczoła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...