Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Padła skrzynia, co dalej? Przekładka z anglika?


MoorPH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, padła mi automatyczna skrzynia, samochód stoi w serwisie za naprawe krzyczą sobie 4800zl :shocked::wallbash: Co teraz? Czy opłaca się przekładać skrzynię z innego auta? Jak ma się sprawa z skrzynią z Anglika? Podpasuje?

Można wsadzić skrzynię od silniejszego silnika? np. 2.6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kod literowy skrzyni?

szczerze mówiąc to niewiem.. Ale wg indeksu skrzyń który jest na http://www.autojozefow.pl/index.php?pid=3 to byłby ZF5HP19 FL[br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 10:42_________________________________________________ponawiam pytanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-biegowy automat 01N? Jeśli tak, to ta skrzynia raczej nie jest droga, a na allegro znajdziesz bez większych problemów. Swoją drogą - ktoś na forum miał taką do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-biegowy automat 01N? Jeśli tak, to ta skrzynia raczej nie jest droga, a na allegro znajdziesz bez większych problemów. Swoją drogą - ktoś na forum miał taką do sprzedania.

5hp19 to tiptronic 5 biegowy...

nie wiem po ile one chodza. ale dowiedz sie o dokladna wycene , ile chca za czesci a ile za robote. . . troche duzo mi sie wydaje. wiesz co dokladnie padlo?

bo moze jednak ktos troche taniej to ruszy, albo po prostu przycinaja tyle na czesciach.

w kazdym razie nie wiem ile te uzywane skrzynie kosztuja ale lepiej dac np 3000 za naprawe niz 2000 za skrzynie. bo cholera wie co kupujesz , a po remoncie to skrzynia dostaje wszystkie nowe uszczelniacze, zuzyte elementy sie wymienia i masz pewna skrzynke ktora swoje posmiga...

o ile ktos to dobrze zrobi :)

doweidz sie jakie czesci potrzeba. na stronie ZFa znajdziesz katalog czesci i mozesz sprobowac na wlasna reke taniej cos znalezc.

bo demontaz/montaz skrzyni i rozbiorka nie powinno kosztowac wiecej niz 1200 1300 zł. nie wiem co za czesci kosztuja ponad 3000. moze przekladnie planetarne ale tez mozna poszukac gdzies taniej. moze wtedy znalezc skrzynie co ma przypalone tarczki a wziac tylko dobre rzeczy.

nie wyobrazam sobie zeby tyle mogly kosztowac normalne czesci ktore sie zuzywaja w skrzyni po jakims przebiegu... jeden z dwoch kompletow tarczek do 6 biegowe TIPa kosztuje z 600zł... ciezko by uzbierac taka kwote z czesci.[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 18:28_________________________________________________

jaki masz kod literowy skrzyni?

szczerze mówiąc to niewiem.. Ale wg indeksu skrzyń który jest na http://www.autojozefow.pl/index.php?pid=3 to byłby ZF5HP19 FL[br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 10:42_________________________________________________ponawiam pytanie..

zf to porducent 5hp19 to model skrzyni. jest jeszcze trzy literowe oznaczenie (najprosciej znalezc je na tabliczce skrzyni albo w danych auta (wklejka albo serwis po VIN) , szukajac skrzyni musisz trafic taka sama (takie same literki - a odmian jest pelno bo roznia sie one miedzy innymi przelozeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5HP19FL były montowane od 1.8t

XkG5i.jpg

A jak było w 1.8?

A może włożyć tam manuala? Możliwe jest takie rozwiązanie? Czy trzeba coś specjalnie rezac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5HP19FL były montowane od 1.8t

XkG5i.jpg

A jak było w 1.8?

A może włożyć tam manuala? Możliwe jest takie rozwiązanie? Czy trzeba coś specjalnie rezac?

wlasnie mialem napisac ze chyba lepszym pomyslem jest wsadzenie manuala. wydaje mi sie ze chyba powinna wejsc bez problemu ale niech madrzejsi potwierdza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem napisac ze chyba lepszym pomyslem jest wsadzenie manuala. wydaje mi sie ze chyba powinna wejsc bez problemu ale niech madrzejsi potwierdza :wink4:

Szczerze mówiąc to juz mam dość automatu.. Fakt faktem ze na Warszawe jest to b. wygodne.. Ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tym manualem da rade włożyć w zamian automatu? Również padła mi skrzynie i fachowiec z serwisu zajmującego się naprawąautomatów po sprawdzeniu oświadczyl żę wszystko zostało w mojej zmielone i niestety ale naprawa będzie zaczynała się od 4 tyś a do tego jeszcze części- masakra. Tu w malopolsce strasznie sobie licząza robote z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano007 z tego co wiem to można. Ale czekam na potwierdzenie i jakas choćby wstepną wycene.. Słyszałem ze mogą być problemy z przegubami no i napewno trzeba przekodować sterownik z automatu na manual..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego da rade wsadzić manual i to ci polecam a z ta cena trochę przesadzili a skrzynia najlepiej od tego samego silnika i jest trochę roboty wiem bo sam to zrobiłem miałem automat a teraz manual i ciesze się jazda [br]Dopisany: 13 Styczeń 2010, 18:40_________________________________________________a i nie patrz na te posty ze trzeba przekodować sterownik ze nie da się bo komp ci nie pozwoli odpalić i takie tam bo ch... się znają tylko teoria 0 praktyki ja już tez się tu pytałem o to samo i mówili mi ze wsadź automat nawet próbowałem go naprawić i jechał ale do przodu (coś źle złożyłem )i w końcu się wnerwiłem i wsadziłem manual i chodzi jak by tam był zawsze [br]Dopisany: 13 Styczeń 2010, 18:46_________________________________________________

4-biegowy automat 01N? Jeśli tak, to ta skrzynia raczej nie jest droga, a na allegro znajdziesz bez większych problemów. Swoją drogą - ktoś na forum miał taką do sprzedania.

5hp19 to tiptronic 5 biegowy...

nie wiem po ile one chodza. ale dowiedz sie o dokladna wycene , ile chca za czesci a ile za robote. . . troche duzo mi sie wydaje. wiesz co dokladnie padlo?

bo moze jednak ktos troche taniej to ruszy, albo po prostu przycinaja tyle na czesciach.

w kazdym razie nie wiem ile te uzywane skrzynie kosztuja ale lepiej dac np 3000 za naprawe niz 2000 za skrzynie. bo cholera wie co kupujesz , a po remoncie to skrzynia dostaje wszystkie nowe uszczelniacze, zuzyte elementy sie wymienia i masz pewna skrzynke ktora swoje posmiga...

o ile ktos to dobrze zrobi :)

doweidz sie jakie czesci potrzeba. na stronie ZFa znajdziesz katalog czesci i mozesz sprobowac na wlasna reke taniej cos znalezc.

bo demontaz/montaz skrzyni i rozbiorka nie powinno kosztowac wiecej niz 1200 1300 zł. nie wiem co za czesci kosztuja ponad 3000. moze przekladnie planetarne ale tez mozna poszukac gdzies taniej. moze wtedy znalezc skrzynie co ma przypalone tarczki a wziac tylko dobre rzeczy.

nie wyobrazam sobie zeby tyle mogly kosztowac normalne czesci ktore sie zuzywaja w skrzyni po jakims przebiegu... jeden z dwoch kompletow tarczek do 6 biegowe TIPa kosztuje z 600zł... ciezko by uzbierac taka kwote z czesci.[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 18:28_________________________________________________

jaki masz kod literowy skrzyni?

szczerze mówiąc to niewiem.. Ale wg indeksu skrzyń który jest na http://www.autojozefow.pl/index.php?pid=3 to byłby ZF5HP19 FL[br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 10:42_________________________________________________ponawiam pytanie..

zf to porducent 5hp19 to model skrzyni. jest jeszcze trzy literowe oznaczenie (najprosciej znalezc je na tabliczce skrzyni albo w danych auta (wklejka albo serwis po VIN) , szukajac skrzyni musisz trafic taka sama (takie same literki - a odmian jest pelno bo roznia sie one miedzy innymi przelozeniem)

no kolego dokładnie za części tyle nie wyjdzie do 4 biegowej skrzyni komplet tarczek plus jakieś tam pierdoły wyszło mnie 900zl tylko tyle ze coś źle złożyłem i jeździł tylko do przodu i dostałem nerwicy i wsadziłem manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem ożywić swego automata w serwisie. Koszt naprawy 3000 tyś + gwarancja. Jak dla mnie to super.

Ja narazie też swojego ożywie. Zamówilem juz skrzynie (używke). W planach zmiana na b6 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie chciałbym stać sie nabywcą twojej A4. A nie opłacała Ci sie naprawa? W mysłowicach na śląsku jest dobry serwis nazywa sie

http://www.asbpalka.eu/kontakt.html

Nie są drodzy ja płaciłem 3000 zł. W Krakowie o woele ardziej sie cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby czemu chodzi normalnie wszystko jest jak w manualu zamiast automatu jest manual a naprawić automatu nie dal bym bo to jest na krótką metę zresztą możesz się zapytać tych co mieli naprawiana a ja mam manual i 0 zmartwień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha więc jednak włożyłeś manuala- a to co innego. Ja myślałem że kupiłeś używke automata i wsadziłes. Skoro Ty jesteś zadowolony to oki. A że tak zapytam ile Cieto wyszło tzn części i robocizna, i kto Ci to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak orientacyjnie kolega wymienil w passacie b5 1.8t tiptronica na manual i zaplacil za wszystko czesci robocizna itp okolo 2tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie koszta nie zbyt duże w poruwnaniu z naprawą tiptronica. Ale powiem tak- również rozważałem załozenie u siebie manuala i konsultowałem to z dwoma mechaniami oraz z fachowcami serwisu skrzyń automatycznych. Wszyscy jednoznacznie stwierdzili że montaż manuala w samochodzie gdzie serią jest automat nigdy do konca nie będzie idealny. A przecież przy manualu też wymagana jest precyzja, solidność. Jak to stwierdził jeden z mechesów czasem wystarcza że źle jest przygięty wąż- zacznie się o coś ocierać az w koncu pęknie. Fabryka to Fabryka- fachowa robota. W sumie zgadzam sie z takim podejściem do sprawy mimo to iż sam doswiadczylem remontu automata. Skoro stać mnie było na automata to musi mnie też stac na jego utrzymanie- a jeździ sie nim świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...