Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana oleju


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wymienilem olej w samochodzie, przeszedlem z Mobil 1 5W 30 na Castrol 5W 40. Mechanik tak mi doradzil, ze niby ten Castrol jest lepszy od tego Mobila ktory mialem wczesniej. Dodam tylko ,ze na Mobil 1 5W 30 nie narzekalem i silnik nie bral oleju wszystko bylo w porzadku. Czy jak przeszedlem na Castrola 5W 40 mam sie czego obawiac? Czym sie te oleje roznia i ktory tak naprawde jest najlepszy do mojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak olej spełnia norme 505.01 to nie masz sie co martwić ale ogólnie Castrol to badziewie, dużo lepszym olejem jest Mobil lub Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób zaleca Motula do diesli. Z drugiej strony, jeżeli to olej dobrej jakości (nie podróba, nie mieszany,) to i pewnie na tym Castrol nic Ci się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli castrol jest oryginalny i w opakowaniu zawiera faktycznie produkt zgodny z opisem, mozesz spac spokojnie. no chyba ze zawartoscia byl selektol specjal 20w40....

btw, zdecydowanie preferuje oleje syntetyczne, do ktorych ani mobil ani castrol z norma 505.01 5w40 nie nalezy :cool1:[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 16:54_________________________________________________poza tym jest watek o olejach wiec zachecam do lektury,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Musashi, jaki masz w misce i gdzie go kupujesz (jeśli to Motul)?

intercars motor 2.0 tdi, do 1,9 tdi - AVF stosowalem motul specific norma 505.01 full syntetic, zakup w intercars[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 21:00_________________________________________________BTW koniec juz tych dysput tutaj nt olejow.

zapraszam tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html

ten watek zamykam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...