Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Problem ze spalaniem


czajo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam audi 2.6 benzynka v6 automat spalanie jest dosc duze poniewaz w miescie wychodzi od 15-17 a na trasie ok 13,3 litra sa to wyniki przy spokojnej jezdzie nie wiem co zrobic.......czy podlaczyc do kompa w jakims serwisie czy moze to byc uszkodzona sonda lambda help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz spalanie na niezlym poziomie jak na v6 w automacie przy obecnych mrozach. ja mam ok 11 litrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglem kupic w takim rrazie 4,2 :evil::tongue4:

uwierz mi 4,2 ma większe spalanie ale moje poprzednie a4 2,4 v6 q paliło 17 l przy manualu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo ale chyba dlatego ze to quatroo

nie, v6 tak mają a 2.6 były dość paliwożerne ale za to niezniszczalne.

na wszelki wypadek sprawdź lambdę ale moim zdaniem już wiele mniej palić nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nigdy tyle niepaliło ! sprawdz po kolei lambda czujnik temp jak tam wogole temp na blacie ile masz? czujnik tmp dolotu powietrza swiece, wszytsko ma wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak myslalem ze to moze byc lambda i tak myslalem ze raczej pojade do fachowcow niech pod kompa podlacza bo jedni mowia ze spalanie jak na v6 normalne a inni znowu ze maja 2.8 quatroo i mniej im pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 2,8 mniej pali, najmniej z wszystkich benzynowych v6[br]Dopisany: 20 Grudzień 2009, 00:04_________________________________________________mnie 2,8 w a6 c5 paliło mniej niż 2,4 w b5 o 2 litry po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz spalanie na niezlym poziomie jak na v6 w automacie przy obecnych mrozach. ja mam ok 11 litrow...

Ostatnie moje tankowanie, oczywiscie do pelna... niecale 11 l - na 472 km tylko 40% to trasa (glownie tylko odcinki 15 km)... nie wiem czy 14 l w trasie i 17 l w miescie to normalny wynik jak na 2.6 V6. Kazdy kto nie mial ABC twierdzi ze pali wiecej od 2.8, ze strasznie paliwozerny... ja na wlasnej skorze przekonalem sie ze to tylko 'opowiesci dziwnej tresci'. Historie mojego spalania mozna sprawdzic odkad mam samochod klikajac w podpis (ten ze sr. spalaniem)... nie spalil mi nigdy 13l.... tylko ze ja jezdze po 50tysiecznym miescie i nie stoje w korkach, staram sie zmieniac biegi przy maks. 2500 obr/min a sprzegla uzywam w ostatniej chwili dojezdzajac do swiatel/skrzyzowania - hamuje silnikiem. Zauwazylem ze autko mniej pali po zmianie filtra powietrza i zmianie opon na michelin energy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VAGu w tym motorze nic wielkiego nie sprawdzisz ale jesli podejrzewasz lambde to jak najbardziej VAG zczyta wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze lambda jest moim faworytem co do usterki ale nie jestem pewnien wiec wole sie upewnic[br]Dopisany: 20 Grudzień 2009, 22:14_________________________________________________ale jednak moze zaczne od zmiany filtra powietrza moze to to? :> tylko pewnie nie bede wiedzial jak to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...