Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Tryb awaryjny po przekroczeniu prędkości 110 km/h.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

N18 jest za silnikiem przymocowany do tej plastikowej rury...

N75 jest między turbiną a chłodnicą

Opublikowano

tak to jest u mnie

te niebieskie cienkie wężyki to sam docinałeś na miarę?? i z czego??

Opublikowano

tak to jest u mnie

te niebieskie cienkie wężyki to sam docinałeś na miarę?? i z czego??

sylikonowe wężyki SAMCO 5mm

Opublikowano

tak to jest u mnie

te niebieskie cienkie wężyki to sam docinałeś na miarę?? i z czego??

sylikonowe wężyki SAMCO 5mm

spoko, kupujesz i docinasz na miarę?? i podłączasz tak jak oryginalne??

Opublikowano

N18 jest za silnikiem przymocowany do tej plastikowej rury...

N75 jest między turbiną a chłodnicą

To ja puściłem bocznikiem n18 i bez rezultatu :confused4: Da się jakoś n75 bez vaga sprawdzić?

Opublikowano

N18 jest za silnikiem przymocowany do tej plastikowej rury...

N75 jest między turbiną a chłodnicą

To ja puściłem bocznikiem n18 i bez rezultatu :confused4: Da się jakoś n75 bez vaga sprawdzić?

n18 odpowiedzialny jest za sterowanie zaworem egr

Opublikowano

Mam dokładnie tem sam problem tyle ze turbine miałem regenerowana a zapieczony był zaworek podcisnienia po odebraniu auta było dobrze ale po 1 miesiącu znów sie stało teraz zastanawiam sie nad wymiana tego zaworka !! Zawor ponownie sie zapiekł ciezko otwiera i nie domyka

Opublikowano

Mam dokładnie tem sam problem tyle ze turbine miałem regenerowana a zapieczony był zaworek podcisnienia po odebraniu auta było dobrze ale po 1 miesiącu znów sie stało teraz zastanawiam sie nad wymiana tego zaworka !! Zawor ponownie sie zapiekł ciezko otwiera i nie domyka

to jeżeli wiesz że to ten zaworek to w czym problem?

Opublikowano

N18 jest za silnikiem przymocowany do tej plastikowej rury...

N75 jest między turbiną a chłodnicą

To ja puściłem bocznikiem n18 i bez rezultatu :confused4: Da się jakoś n75 bez vaga sprawdzić?

n18 odpowiedzialny jest za sterowanie zaworem egr

Czyli w ten sposób można odrzucić tezę o zasyfionym zaworze egr tak? Zostaje mi sprawdzenie n75, przewodów i turbo :shocked:

Opublikowano

Ja też złapałem tryb awaryjny - jak zamknąłem obrotomierz przy wyprzedzaniu

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

A tak serio logi by trochę rozjaśniły sytuacje.

;( ;( ;( ;(

Opublikowano

N18 jest za silnikiem przymocowany do tej plastikowej rury...

N75 jest między turbiną a chłodnicą

To ja puściłem bocznikiem n18 i bez rezultatu :confused4: Da się jakoś n75 bez vaga sprawdzić?

n18 odpowiedzialny jest za sterowanie zaworem egr

Czyli w ten sposób można odrzucić tezę o zasyfionym zaworze egr tak? Zostaje mi sprawdzenie n75, przewodów i turbo :shocked:

egr też się psuje i kto wie czy Ci się nie zamknął i tak został wtedy spaliny mają problem z ujściem w dolot a co za tym idzie turbinka nie ma czym być napędzana... zrób logi bo to wróżenie z fusów

Opublikowano

Gdzie w Poznaniu moge zrobic Logi i byc pewnym co napewno musze zrobic :> dzieki

Opublikowano

Gdzie w Poznaniu moge zrobic Logi i byc pewnym co napewno musze zrobic :> dzieki

podjedź na spota chłopaki Ci pomogą

Opublikowano

N18 jest za silnikiem przymocowany do tej plastikowej rury...

N75 jest między turbiną a chłodnicą

To ja puściłem bocznikiem n18 i bez rezultatu :confused4: Da się jakoś n75 bez vaga sprawdzić?

n18 odpowiedzialny jest za sterowanie zaworem egr

Czyli w ten sposób można odrzucić tezę o zasyfionym zaworze egr tak? Zostaje mi sprawdzenie n75, przewodów i turbo :shocked:

egr też się psuje i kto wie czy Ci się nie zamknął i tak został wtedy spaliny mają problem z ujściem w dolot a co za tym idzie turbinka nie ma czym być napędzana... zrób logi bo to wróżenie z fusów

Tylko mi turbina ciągnie do 3 tys, to gdyby egr był zamknięty też by do 3 tys się kręciłą? Jutro podjade do znajomego i podepniemy pod kompa :audi:

Opublikowano

N18 jest za silnikiem przymocowany do tej plastikowej rury...

N75 jest między turbiną a chłodnicą

To ja puściłem bocznikiem n18 i bez rezultatu :confused4: Da się jakoś n75 bez vaga sprawdzić?

n18 odpowiedzialny jest za sterowanie zaworem egr

Czyli w ten sposób można odrzucić tezę o zasyfionym zaworze egr tak? Zostaje mi sprawdzenie n75, przewodów i turbo :shocked:

egr też się psuje i kto wie czy Ci się nie zamknął i tak został wtedy spaliny mają problem z ujściem w dolot a co za tym idzie turbinka nie ma czym być napędzana... zrób logi bo to wróżenie z fusów

Tylko mi turbina ciągnie do 3 tys, to gdyby egr był zamknięty też by do 3 tys się kręciłą? Jutro podjade do znajomego i podepniemy pod kompa :audi:

jeżeli Ci ciągnie to doładowanie ma a więc egr bym raczej wykluczył... jeżeli potem słabnie to znaczy że łapie tryb awaryjny... tak jak już mówiłem bez logów nie pogadamy :wink4:

Opublikowano
:vaglogi: prawdopodobnie masz dziure w dolocie tak ja kiedys miałem.Pompowało mi do góra 3 tys obr i dalej kiszka...rozgrzej auto wsadz kogos za kierownice i niech dusi gaz 3 - 3.5 tys obr a Ty otwórz mache i sprawdz czy wąż przy IC robi się twardy :wink4:
Opublikowano

:vaglogi: prawdopodobnie masz dziure w dolocie tak ja kiedys miałem.Pompowało mi do góra 3 tys obr i dalej kiszka...rozgrzej auto wsadz kogos za kierownice i niech dusi gaz 3 - 3.5 tys obr a Ty otwórz mache i sprawdz czy wąż przy IC robi się twardy :wink4:

Jak robi się twardy to co wtedy?

Opublikowano

:vaglogi: prawdopodobnie masz dziure w dolocie tak ja kiedys miałem.Pompowało mi do góra 3 tys obr i dalej kiszka...rozgrzej auto wsadz kogos za kierownice i niech dusi gaz 3 - 3.5 tys obr a Ty otwórz mache i sprawdz czy wąż przy IC robi się twardy :wink4:

Jak robi się twardy to co wtedy?

to dobrze

zrób te logi bo nie ma co gdybać

Opublikowano

Logów nie mam niestety ale auto było pod kompem dzisiaj. Pokazało błąd w działaniu zaworu EGR. Kolega sprawdził na wykresie i wyszło że ciśnienie w kolektorze ssącym jest 7-krotnie wyższe od prawidłowego. Jedno z drugim ma wiele wspólnego. Pewnie zaciął się EGR. Myślicie że jego rozbiórka i potraktowanie go WD-40 pomoże? Zostaje jeszcze jedna możliwość, nieszczelność gdzieś w układzie dolotowym. Jutro biorę się za odkręcenie egr. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziasiaj wymieniłem też wszystkie wężyki od turbo

Opublikowano

Logów nie mam niestety ale auto było pod kompem dzisiaj. Pokazało błąd w działaniu zaworu EGR. Kolega sprawdził na wykresie i wyszło że ciśnienie w kolektorze ssącym jest 7-krotnie wyższe od prawidłowego. Jedno z drugim ma wiele wspólnego. Pewnie zaciął się EGR. Myślicie że jego rozbiórka i potraktowanie go WD-40 pomoże? Zostaje jeszcze jedna możliwość, nieszczelność gdzieś w układzie dolotowym. Jutro biorę się za odkręcenie egr. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziasiaj wymieniłem też wszystkie wężyki od turbo

a nie czasem mniejsze?

ja proponuje usunąć egr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.