Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wirus zeciora ,jaki potencjał??


markus1985

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie noszę się z zamiarem zmiany softu w moim z-cie chciałbym zapoznać się z waszymi odczuciami i sugestiami co do takowej ingerencji .Jestem z mazowieckiego , poszukuje tunera skutecznego i w rozsądnej cenie (mając na uwadze że auto jest wartości poniżej 15 tyś) Wyprzedzając odpowiedzi "Rogal " troszkę za drogi jak dla mnie ,może jak będe miał lepszy wóz :) mam też pytanie czy przed zmianą softu warto wywalić kata ?? Do tej pory wszyscy mówili o realnej górnej granicy 110KM (bo to zecior) czym różni się zet od np AHU co zmniejsza jego potencjał. Ojciec posiada 80 b4 zrobioną przez niejakiego "basketa" na ponad 120 km i jeździ rewelacyjnie ma ktoś może pomysł co moglo być tam zrobione ?? 80 oczywiście też zecior :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zacznij szukać na forum, bo TO WSZYSTKO ZOSTAŁO JUZ NAPISANE

gdzie chip - sam sobie odpowiedziałeś, ROGAL a jak za drogo to nie rób wcale

tu masz temat o wycinaniu kata i kopceniu

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wycinanie_katalizatora_w_dieslu_czy_nie_bedzie_kopcil-t40779.0.html

a odnośnie tych kucy, to można zrobić max tyle ile daje możliwości sprzęt, czyli wtryski i te sprawy, ale to już nie jest bezpieczna granica, pisali Ci że najlepiej 110 koni zrobić z 1Z, a to tylko dlatego żeby tym autem jeździć bezawaryjnie i w miarę zwinnie

[mod]"Pisze" odnosi sie do osoby zywej (czas terazniejszy) - robi cos, w tym momencie.. Jesli mowimy o czyms (juz dokonanym), mowimy: jest, zostalo napisane..[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tam gdzie będzie najtaniej, 1Z to raczej nie wymagający silnik skoro chcesz oszczędzić, choć w sumie to nie dziedzina na której się oszczędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 80 była hamowana oprucz softu jest nowa suszarka i chyba wtryski 210 poprzedni własciciel (kolega z audiklubu) doinwestował auto są nawet faktury za turbo auto ma v-max ponad 205 i idzie równo z 2.3 w 5 garkach lubie zaskakiwać kalibry i inne sportowe fury tym statym klekotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc szacun za wykonany mod

a jeżeli chodzi o program Twojego 1-zeta to nie oszczędzaj na tym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie noszę się z zamiarem zmiany softu w moim z-cie chciałbym zapoznać się z waszymi odczuciami i sugestiami co do takowej ingerencji .Jestem z mazowieckiego , poszukuje tunera skutecznego i w rozsądnej cenie (mając na uwadze że auto jest wartości poniżej 15 tyś) Wyprzedzając odpowiedzi "Rogal " troszkę za drogi jak dla mnie ,może jak będe miał lepszy wóz :) mam też pytanie czy przed zmianą softu warto wywalić kata ?? Do tej pory wszyscy mówili o realnej górnej granicy 110KM (bo to zecior) czym różni się zet od np AHU co zmniejsza jego potencjał. Ojciec posiada 80 b4 zrobioną przez niejakiego "basketa" na ponad 120 km i jeździ rewelacyjnie ma ktoś może pomysł co moglo być tam zrobione ?? 80 oczywiście też zecior :)

Odgrzewam kotleta, bo widzę że wywołano mnie do tablicy ;)

Softu nie robiłem , ale podejrzewam że robił mój kolega z mojego polecenia.

Co do tuningu 1Z`ta:

Samym chipsem pod 115-120 KM i 280 Nm

Zmiana gratów (turbo, wtryski,pompa) i dociągasz pod 190 KM. Później trzeba rzeźbić - nie warto.

1Z oprócz tego że jest najlepszym dieslem jakiego wydała matka ziemia ma jedną wadę: brak turbo vnt.

To co prawda jest do obejścia, ale mocno ułatwia życie ;)

Pytanie kolejne: chcesz "tjuninku" z mocą przy 3500 rpm i momentewm przy 2700 rpm czy tuningu gdzie kop w plecy zaczyna się przy 2000 rpm a moc kończy na czerwonym polu ... ;)

Jesli opcja nr 2, wiem kto nie odmawia takich usług ... ;)

Nie kupiłeś przypadkiem 80-ki od J@cka ? ;)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 80 była hamowana oprucz softu jest nowa suszarka i chyba wtryski 210 poprzedni własciciel (kolega z audiklubu) doinwestował auto są nawet faktury za turbo auto ma v-max ponad 205 i idzie równo z 2.3 w 5 garkach lubie zaskakiwać kalibry i inne sportowe fury tym statym klekotem :)

Nie kupiłeś przypadkiem 80-ki od J@cka ? ;)

wyglada na to ze to ex-B4 J@cka ... jeżdzilem ta B4-ka ... ladnie zamiata i racja ... turbo bylo zmieniane na fabrycznie nowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh widzę że fura znana :) została pomalowana prawie cała :) przez znajomego lakiernika i full service nowe gumy i ojciec śmiga wszystko ponad 4000 ale zadowolenie jest teraz tylko muszę ja swoją a4 podrasować i tu prośba do baskeciora o info na priv co może zaproponować (chyba ma pełną skrzynkę bo nie mogę wysłać) narazie wywaliłem kata i egr wszystko wymienione co trzeba rozrządy i czas na wirusa :), no jeszcze lampy muszę nowe poliftowe założyć bo doszły, pozdro i czekam na informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...