Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGA] Problem z odpalaniem


zygus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam problem z odpalaniem silnika.gdy auto stoi przez noc to rano pali za pierwszym zakreceniem ale gdy podjade kawalem np do slkepu zgasze auto na 5 min zaczyna sie problem. musze bardzo dlugo krecic zeby zalapalo a na dodatek musze trzymac wcisnety gaz. ale gdy autko postoi dluzej niz 5-10 min odpala bez problemu.i tak jest za kazdym razem gdy je zgasze. czym moze byc to spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vag-a i sprawdź co się dzieje i czy są jakieś błędy. Filtr powietrza kiedy był wymieniany? Ile ma przejechane auto? Masz LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma LPG do tego? Na kilku wątkach (jak poszukasz) koledzy robili czyszczenie przepływomierza i takie problemy mijały. Ja osobiście miałem podobny problem ale z mazdą 323 (jak samochód był rozgrzany to po zgaszeniu nie mogłem go odpalić - więc podnosiłem maskę chłodziłem go i bez problemu później odpalał). Tylko że u mnie wystarczyło zmienić akumulator na mocniejszy i już nie miałem problemów z odpalaniem na ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto długo stało a było w baku jakieś paliwo to najlepiej wymienić to paliwo, wymienić filtry wszystkie, sprawdzić i przeczyścić świece, jak będą kiepskie to wymienić. Prawdopodobnie może być problem z wilgocią, jeśli auto stało na zewnątrz. Trza Vag-a podłączyć i zobaczyć czy jakie błędy pokaże. Jeśli te wszystkie operacje nie pomogą to sprawdzić kompresję na cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...