Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI 110KM] Zanik mocy jak parno na dworze


vieviur

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

hehe, moj watek moze sie wydac nieco smieszny, ale zdarzylo mi sie to juz drugi raz, ze jak na dworze jest taka na maksa parnota, czyli co za tym idzie duza wilgotnosc powietrza to nagle samochod kompletnie traci moc. wciskam pedal w podloge a auto zachowuje sie jak mul, nie moge go rozbujac, zero przyspieszenia. a wystarczy ze np. na noc sie troche ochlodzi i juz z powrotem wraca do normy. co to moze byc? jakis przeplywomierz czy co? bo denerwujace to troche ze ze zrywnej furki robi mi sie taki zamulacz :afro:

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełnij profil ! to na początek ponieważ niewiadomo o jakim silniczku rozmawiamy a to dużo pomaga:)

podepnij Vaga w taaki parny dzień zrób logi dynamiczne to wszystko bedzie wiadomo co nie domaga w tym momęcie ja przypuszczam <wróżenie z fusów> ze to przepływka ale to tylko przypuszczenie bo nie powinna sie tak zachowywać.Myśłe ze Vag po obciążeniem i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik taki jak w temacie, ale profil tez uzupelnilem. jak dam rade to podepne vaga, zobacze jak bedzie dzisiaj bo tez parnota na dworze i jak bedzie tak slabo szedl to zrobie pomiar. ja podejrzewam przeplywke bo z tego co tu czytalem to jest jakistam po prostu drucik ktory steruje dawka i przeplywem powietrza, dlatego jakos podejrzewam ze moze jest lekko uszkodzony czy co i jest wrazliwy na wilgoc? nie wiem... w sumie nie znam sie na tyle dlatego pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob maly test na przeplywke, w normalny dzien jak fura jezdzi normlanie odepnij przeplywke, auto powinno sie zamulic i porownaj to do objawow z parnych dni, bedziesz wiedzial mniej wiecej gdzie szukac awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprobuje moze tak zrobic, o ile sobie z tym poradze :P dzis jednak pomiarow nie zrobilem i nie wrzuce, bo dzis fura lata mi jak rakieta, az milo depnac. jak zdarzy sie to jeszcze kiedys znowu to odswieze ten watek i wrzuce logi. dzieki za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprobuje moze tak zrobic, o ile sobie z tym poradze :P dzis jednak pomiarow nie zrobilem i nie wrzuce, bo dzis fura lata mi jak rakieta, az milo depnac. jak zdarzy sie to jeszcze kiedys znowu to odswieze ten watek i wrzuce logi. dzieki za wskazowki.

zrob logi wtdy kidy fura lata i jak ledwo sie odpycha .... ułatwi to zdiagnozowanie usterki .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprobuje moze tak zrobic, o ile sobie z tym poradze :P dzis jednak pomiarow nie zrobilem i nie wrzuce, bo dzis fura lata mi jak rakieta, az milo depnac. jak zdarzy sie to jeszcze kiedys znowu to odswieze ten watek i wrzuce logi. dzieki za wskazowki.

zrob logi wtdy kidy fura lata i jak ledwo sie odpycha .... ułatwi to zdiagnozowanie usterki .... :wink:

i napisz jeszcze czy ten spadek mocy jest naprawde duży bo to że TDI w upał , skwar i z włączoną klimą słabną to to jest mały standard ale jak ten spadek jest naprawde duży to trzeba poszukać gdzie tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwa dni temu było to samo, potworny upał i audi totalnie nie jedzie, klima On a gazu nie czuć wogóle, dzisiaj pojechałem z tata do doktora diesla i od razu stwierdził dziurę w dolocie. łącznik wymieniony i fura jedzie super:) dodam ze auto po tych upałach jak ostygło w garażu jeździło (chyba) normalnie:) także taki problem musi być spowodowany jakąś usterka :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...