Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Gdzie są zawory od klimy


Gość darecki84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darecki84

Witam posiadam a4 1.9tdi 96r po pojechaniu do speców od klimy stwierdzili ze niema zaworów do nabicia klimy rozebrali mi filtr lampe tą czarna osłone w podszybiu co osłanie filtr i nic nie znaleźli co to może byc grane ? przewody wychodzą z kabiny tam są przykrecone imbusem potem na jednym jest czujnik na 2 połączony tzn skręcony nakrętką przechodzi przez tą sciankę i idą w dół i ich zaworów niewidać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam a4 1.9tdi 96r po pojechaniu do speców od klimy stwierdzili ze niema zaworów do nabicia klimy rozebrali mi filtr lampe tą czarna osłone w podszybiu co osłanie filtr i nic nie znaleźli co to może byc grane ? przewody wychodzą z kabiny tam są przykrecone imbusem potem na jednym jest czujnik na 2 połączony tzn skręcony nakrętką przechodzi przez tą sciankę i idą w dół i ich zaworów niewidać ?

Podnieś maskę, popatrz nad zderzakiem koło prwej lampy. Wystaje tam taki zaworek do nabijania klimy. Jest tylko ten jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych rocznikach jest tylko od wysokiego ciśnienia przed skraplaczem po prawej stronie (stronie pasażera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2 przewody na jednym jest czujnik na 2 połączony tzn skręcony nakrętką "

Właśnie na tym łączeniu można nabić klime, jest tam jeszcze jakiś filterek w środku i trzeba go wyjąć i wyczyścić powietrzem. Trzeba jeszcze odkręcić ten czujnik, aby go nie uszkodzić.

Miałem w ten sposób nabijaną klime 4 dni temu. Masz pewnie skraplacz od PASATA.

A tym "specom" to powiedz że za tą informacje powinni ci nabić klime za darmo, bo rozpowiesz wszystkim że się na robocie nie znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze do napełniania znajduje sie pod presem niskiego i trzeba miec przejściówke bo jest tam inny gwint ,presa sie wykręca mostkuje podłącza przejściówke i ładuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darecki84

dziś bylem w 2 zakladzie i oni niewiedzą o takich sposobach patrzyli na mnie jak na idiote :) dla nich muszą być te zawory a minimum 1 z tym sie zgodzili wogóle jak im powiedziałem o jakimś presie że sie cos wykręca to jak na mnie nie naskoczył że nic niewolno rozkręcac bo to ma obieg i inne jego teorie zacza wykrzykiwać a zaworów nie ma sprawdził centymetr za centymetrem może wie ktos gdzie coś takiego zrobią na śląsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedz do nich i daj im numer do nich to ja ich poustawiam i naucze czegoś

Hehe :polew: Nie ma żartów z Icemanem :grin: Ale pójdzie wiązanka! Ice, nagraj to i wrzuć na forum :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedz do nich i daj im numer do nich to ja ich poustawiam i naucze czegoś :polew:

Ej, i to jest bardzo dobry pomysł, poinstruuj ich przez tel, jak czegoś nie bedą mieli to wyśmiej, jescze piwo Ci postawi autor tematu ;P

Ale jak źle pójdzie dalej z klimą nie bedzie miał porządku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...