Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Tylna szyba pękła sama z siebie


dzbanek1987

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.Jadąc przez las ,nagle usłyszałem odgłos ,który przypominall wybuch petardy ! patrze w lusterko i widze ...brak tylnej szyby.odrazu hebel i cofam i patrze co to było,zadnej galezi,zadnych ludzi... a szyby brak ;/ mial ktos z was podobna sytuacje ? ile kosztuje wymiana tylnej szyby (nie aso).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może auto miało jakąś przygodę i naprężenie podczas jazdy w lesie przeniosło się tak niefortunnie na nadwozie że szyba pękła, ale to tylko teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna szyba jest hartowana a z hartem jest tak ze wytrzymuje duża,ale często jest tak ze w przeszłości została uderzona i po pewnym czasem (chodź nie zawsze)rozlatuje się sama z siebie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

znam taki przypadek osobiście, auto w upalny dzień - wstawione go garage

- następnego dnia rano do pracy ,a tu pęknięta przednia szyba od słupka

do słupka, auto 4 lata salonowe ,i poza kierowcą nic nie bite,

_____________________________________________________

pech jak szlak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w firmowym aucie ( Peugeot Boxer 2000 r.) szybe przednia wymienialismy 9 razy :cool1:

testowalismy wszystkie marki i tak pekala

teraz mamy najtansza z mozliwych i wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest z tymi "nowoczesnymi" konstrukcjami. Więcej elektrononiki, która swoje waży i trzeba odchudzić konstrukcję nośną aby waga pozostała na przyzwoitym poziomie. A stal swoje kosztuje wiec spora oszczedność tez jest.

W słuzbowym aucie jechałem odwieźć znajomego zaparkowaliśmy i pogadaliśmy z 5 min przy zgaszonym silniku i w połowie rozmowy szyba sama z siebie pękła - parking gładki jak stół.

Służbowym samochodzem jak słuzbowym zaparkuje jednym kołem na krawęzniku to jest problem z zamknieciem dzrzwi bo przychacza zamek. A w 2 lata starszym nie było tego problemu.

Skonczyły sie czasy "prawdziwych" aut, które maja służyć przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam przypadek gdy koleś dźwigał A6 na lewarku bo zmieniał koło i strzeliła szyba z przodu prawie wypadła :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,ze jesli nie bylo zadnych czynnikow zewnetrznych to w gre wchodza tylko jakies "niefabryczne" naprezenia :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam przypadek gdy koleś dźwigał A6 na lewarku bo zmieniał koło i strzeliła szyba z przodu prawie wypadła :shocked:

Strzelić moze ale nie ma mozliwości zeby wypadła :gwizdanie:

_________________________________________________

Tylna szyba jest chartowana i nie ma mozliwości ze troszke pęknie, jak pęknie to odrazu wypada i zamienia się w kryształki. Nigdy się nie spotkałem zeby sama szczeliła ale nie ma rzeczy nie mozliwych, wystarczy delikatne uderzenie i trzask :kwasny:

Cena szyby http://moto.allegro.pl/item845792133_audi_a4_b6_01_04_szyba_tylna_tyl_sedan_oryginal.html tu masz ori uzywke, w zakładach specjalizujących sie handlem szybami pewnie są w podobnych cenach tylko nie ori ale za to ci ją wkleją w cenie.

Ja za przednia dałem 410 więc ciesz się ze tylna ci strzeliła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam przypadek gdy koleś dźwigał A6 na lewarku bo zmieniał koło i strzeliła szyba z przodu prawie wypadła :shocked:

Strzelić moze ale nie ma mozliwości zeby wypadła :gwizdanie:

_________________________________________________

Tylna szyba jest chartowana i nie ma mozliwości ze troszke pęknie, jak pęknie to odrazu wypada i zamienia się w kryształki. Nigdy się nie spotkałem zeby sama szczeliła ale nie ma rzeczy nie mozliwych, wystarczy delikatne uderzenie i trzask :kwasny:

Cena szyby http://moto.allegro.pl/item845792133_audi_a4_b6_01_04_szyba_tylna_tyl_sedan_oryginal.html tu masz ori uzywke, w zakładach specjalizujących sie handlem szybami pewnie są w podobnych cenach tylko nie ori ale za to ci ją wkleją w cenie.

Ja za przednia dałem 410 więc ciesz się ze tylna ci strzeliła :)

Wbrew pozorom tylna taniej nie wyjdzie bo jest grzana + w niektórych antena. Znajomy ostatnio do paska B5 za tylną Pilkingtona czy jakoś tak 400 z wstawieniem zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom tylna taniej nie wyjdzie bo jest grzana + w niektórych antena. Znajomy ostatnio do paska B5 za tylną Pilkingtona czy jakoś tak 400 z wstawieniem zapłacił.

A co ma grzanie i antena do ceny :)

- grzanie - podłączasz tylko kabelki,

- antena - to samo

Za wklejenie u nas biora 50zł jeśli masz swoją szybę a jak kupisz u nich to wklejenie gratis i to jeszcze do domu przyjeżdzaja to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom tylna taniej nie wyjdzie bo jest grzana + w niektórych antena. Znajomy ostatnio do paska B5 za tylną Pilkingtona czy jakoś tak 400 z wstawieniem zapłacił.

A co ma grzanie i antena do ceny :)

- grzanie - podłączasz tylko kabelki,

- antena - to samo

Za wklejenie u nas biora 50zł jeśli masz swoją szybę a jak kupisz u nich to wklejenie gratis i to jeszcze do domu przyjeżdzaja to zrobić :)

Dałem tylko porównanie do kosztów twojej szyby gdyż jak to napisałes kolega powinien się cieszyc ze mu tylnia a nie przednia strzeliła nie wiem z czego powinien się cieszyc ale niech ci będzie. Jak napisałem tylna nie jest wcale tańsza od przedniej gdyż są na niej naniesione el grzejne i antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale czy ty nie widzisz linku jaki zapodałem wyzej?? :)

Tylna szyba i tak jest tańsza niz przednia i nie wiem po co piszesz ze ma grzanie itp?? :) rozumiem ma grzanie ale ori uzywka i tak jest tańsza niz podróbka przedniej :wink4:

A z czego ma się cieszyć?? z tego ze ma szczęście w nieszczęściu ze szczeliła tylna szyba bo jest tańsza niz przednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś kolego że płaciłeś 410 za przednią to ci odpisałem że kumpel do byle paska za ori pilkingtona płacił 400 nie w aso do byle paska. A wklejanie linków z alegro mija się z celem bo tam jak to na alegro same nowe i za darmo i w idealnym stanie koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedna tansza od tylnej,w przednia walnął mi kamyk i tez pękła,byłem dzisiaj pytac i tak szyba pilkingtona 830 zł na tył ;/;/ używki nie chce,bo nigdy nie wiadomo z jakiego auta bedzie pochodzila szyba,moze auto po dzwonie,załoze i to samo,nie wiem czy tak sama z siebie pękła czy mi cos na nia poleciało z drzew,auto nie było tłuczone,poza drzwiami kierowyc ,wszedzie oryginalny lakier(sprawdzone przez rzeczoznawce),pociesza mnie tylko fakt ze zdecydowałem sie na AC ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz AC to wymieniaj w ASO i pozamiatane. Dziwi mnie ze taką cene zawołali za tylną szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. sam miałem taką sama sytuację i też poruszałem ją na forum

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b6_rozsadzona_tylna_szyba-t56127.0.html;msg600904#msg600904

odpowiedzi konkretnej nie uzyskałem :( co do ceny za używkę to 250 zł z klapą, która była cała, ale szyba troszkę porysowana, no i za wymianę 150 zł. Stało się to 2 tyg. po zakupie samochodu, od tamtej pory żadnych kłopotów, ogrzewanie działa tak jak wcześniej i do dzisiaj bez problemu,więc wykluczam problemy w elektryce. Jak pech to pech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...