Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak wyjąć soczewkę??


Wandej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Musiałem zmienić lampę i zamiast xenonowej kupiłem zwykła bo ktoś tak na forum napisał że są takie same, a tu pupa ;( To mocowanie gdzie wkłada się żarówkę ,żarnik jest inne. I chciałbym wykręcić i zamienić soczewki ale nie chcą wyjść :kwasny: szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi czy instrukcji jak to zrobić. Może da radę włożyć jakoś ten żarnik w tamte mocowanie??

OPIS:

Potrzebujemy:

-klucz nasadowy 5,5

-długi płaski śrubokręt

-torx t20(odkręcenie przetwornicy

865b1328ba999e9dmed.jpg

Na początku odkręcamy 3 nakrętki w rogach soczewki(klucz 5,5), a następnie żeby było łatwiej zdejmujemy drucik zaznaczony strzałką. Soczewka zawadza za element regulacji lampy(zaznaczony kółkiem). Przekręcamy maksymalnie soczewkę odwrotnie w strone wskazówek zegara. Potem dolna stronę soczewki ciągniemy do siebie i w ten sposób powinna wyjść. Trzeba uważać na śrubki od soczewki które lubią wpadać do środka lampy :kwasny: Fotka tylko jedna ponieważ wszystko dzieje się w środku lampy do której ledwo wkładałem rękę. Jeśli mod uzna że jest ok to można podwiesić albo dodać do FAQ. Pozdro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem odkręciłem je ale soczewkę blokuje nadal takie pokrętło od regulacji :confused4: I w żaden sposób nie mogę jej wyjąć... Robiłes to u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie to jakoś inaczej wszystko wygląda :kwasny: Ta lampa nie ma takiego dojścia jak ta moja. U mnie nic nie da się odkręcić jedynie te klapki plastikowe żeby żarówkę zmienić :( u mnie przetwornica jest u dołu a tutaj z przodu chyba...[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 15:52_________________________________________________u mnie wygląda to tak

a9eeaf7704f9a812m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie to jakoś inaczej wszystko wygląda :kwasny: Ta lampa nie ma takiego dojścia jak ta moja. U mnie nic nie da się odkręcić jedynie te klapki plastikowe żeby żarówkę zmienić :( u mnie przetwornica jest u dołu a tutaj z przodu chyba...[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 15:52_________________________________________________u mnie wygląda to tak

a9eeaf7704f9a812m.jpg

Jest mozliwość wyjęcia tego układu świecącego ale jest tylko jedno jedyne ułożenie całegu układu świecącego soczewki żeby to wyszło. Ja sie męczyłem z godzine żeby je znaleźć. Generalnie to jest tak że jak Ci zawadza ten dziubek od ustawiania to musisz przekręcić układ w płaszczyźnie soczewki a później jeszcze go odgiąć od płaszczyzny soczewki (do siebie) w przeciwnym rogu jak jest blokowany odbłyśnik( przy tym "dziubku"). Pewnie ciężko to skumać jak się czyta ale jak zaczniesz kombinować z wyciąganiem to pewnie dojdziesz do tego rozwiązania. Ze swojego doświadczenia powiem Ci że chyba już więcej za taki zabieg się nie wezmę. Powodzenia

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie to jakoś inaczej wszystko wygląda :kwasny: Ta lampa nie ma takiego dojścia jak ta moja. U mnie nic nie da się odkręcić jedynie te klapki plastikowe żeby żarówkę zmienić :( u mnie przetwornica jest u dołu a tutaj z przodu chyba...[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 15:52_________________________________________________u mnie wygląda to tak

a9eeaf7704f9a812m.jpg

Jest mozliwość wyjęcia tego układu świecącego ale jest tylko jedno jedyne ułożenie całegu układu świecącego soczewki żeby to wyszło. Ja sie męczyłem z godzine żeby je znaleźć. Generalnie to jest tak że jak Ci zawadza ten dziubek od ustawiania to musisz przekręcić układ w płaszczyźnie soczewki a później jeszcze go odgiąć od płaszczyzny soczewki (do siebie) w przeciwnym rogu jak jest blokowany odbłyśnik( przy tym "dziubku"). Pewnie ciężko to skumać jak się czyta ale jak zaczniesz kombinować z wyciąganiem to pewnie dojdziesz do tego rozwiązania. Ze swojego doświadczenia powiem Ci że chyba już więcej za taki zabieg się nie wezmę. Powodzenia

pozdr :hi:

dzięki wielkie :notworthy: Wiesz teraz to chodziło mi już głownie o to czy jest to realne i jednak jest :przebiegly: Faktycznie ciężko to zrozumieć ale będę kombinował :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lepiej zacznij z drugiej strony i odklej przod lampy-nagrzej i sprobuj z drugiej strony-masz linka,jak to rozkleic

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=205172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się udało ale było naprawdę ciężko :kwasny: Dzięki za wskazówki chłopaki temat do zamknięcia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jakbys zdjecias wkleil,jak zrobiles-bylby komplet przed zamknieciem :wink4:

done :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dam wskazówkę jeśli takowej nie było... należy poziomowanie odłączyć (silniczek) jako pierwsze na czas zabawy z wyciąganiem. Ja wczoraj wyciągałem swoją soczewę z lewego, musiałem blaszkę przełożyć z TD na TG bo zakupiłem anglika w perfekcyjnym stanie.

10 min i wyciągnięta, razem z odkręcaniem. Na koniec włożenie z powrotem silniczka może tworzyć trudności, pod warunkiem że jedną ręką naciągniemy sobie porządnie cały układ w dół i silniczek wejdzie... to mogło mi się wydać najcięższe. Poza tym spokojnie i łatwo. Prawą też z czasem wyciągnę do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...