Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem po wymianie szyby przedniej


m13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem że po wymianie szyby przedniej boki deski rozdzielczej nie dochodzą tzn nie stykają się z osłonami słupków bocznych tylko jest między nimi dziura ok 1cm. Nie dosłownie dziura bo niby od deski rozdzielczej wychodzą takie płetwy które są jakby od spodu deski. Wygląda na to że szyba jest wstawiona za szeroka ale nie wiem bo nie zwróciłem uwagi jak całość wyglądała przed wymianą szyby. Proszę o pomoc bo jak dla mnie te dziury psują wygląd wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba nie może być za szeroka,przecież nie rozepchała by ci słupków.Po każdej naprawie jesteśmy przewrażliwieni i na wszystko zwracamy uwage i się czepiamy.Najlepiej porównaj z inną audi,lub sprawdż czy boczki na słupkach są prawidłowo założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzej szyby nie wcisniesz tam,a takze przy wymianie szyby przedniej-nie musisz demontowac deski,u mnie ,jak wymienialem szybe-gosc zalatwil to w 20 minut,stojac na zewnatrz auta-potem tylko 2 godziny nie moglem autem jezdzic i to wszystko,jestes pewien,ze tego nie bylo przed wymiana szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do slupkow przylega,ale jesli u Ciebie nie przylega z dwoch stron-to podejdz do kogos znajomego,kto ma B5 i zobacz jak to wyglada u niego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety znajomego z A4 ale patrzyłem zdjęcia na Allegro i na wszystkich zdjęciach słupki przylegały do deski rozdzielczej. Spróbuję pokombinować ze słupkami i zobaczę czy coś da sie zrobić. Ciekawi mnie bardzo czemu tak się zrobiło jeśli nowa szyba musi być identyczna ze starą. Jeśli ktoś ma pomysł co zrobić albo chociaż jaka może być tego przyczyna to proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie przedniej szyby nie ma rzadnej ingerencji w słupki. Znajdź najbliższego sobie spota i jedź - zobaczysz na żywo jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie przedniej szyby nie ma rzadnej ingerencji w słupki. Znajdź najbliższego sobie spota i jedź - zobaczysz na żywo jak to wygląda.

nie prawda.

demontuje się osłony słupków żeby wejść z linką więc może ktoś te osłony po wymianie źle założył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie przedniej szyby nie ma rzadnej ingerencji w słupki. Znajdź najbliższego sobie spota i jedź - zobaczysz na żywo jak to wygląda.

nie prawda.

demontuje się osłony słupków żeby wejść z linką więc może ktoś te osłony po wymianie źle założył

U mnie robili to bez jakiegokolwiek demontażu i wszystko jest cacko (pół godziny pod moim blokiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przejmuj się :cool1: u nas na spocie większość osób ma właśnie tak że deska nie dotyka do słupków i wychodzą te (jak to nazwałeś) "płetwy" :) To z biegiem czasu dopadnie pewnie 95% A4 z pierwszych roczników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontuje się osłony słupków żeby wejść z linką więc może ktoś te osłony po wymianie źle założył

mozesz wyjasnic,o jakiej lince wspomniales i do czego ta linka ma sluzyc-bo u mnie tez wymienial gosc szybe,ale slupkow nie dotykal... :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontuje się osłony słupków żeby wejść z linką więc może ktoś te osłony po wymianie źle założył

mozesz wyjasnic,o jakiej lince wspomniales i do czego ta linka ma sluzyc-bo u mnie tez wymienial gosc szybe,ale slupkow nie dotykal... :mysli:

Metalowa linka - służy do wycięcia szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma na myśli linke do wycinania starej szyby :) mi wycinali szybe tym sposobem ale słupków nie ściagali i uprzedzająć pytanie czy nie uszkodzili/porysowali słupków odpowiadam - nie :)

Wszystko zalezy od umiejętności tych co to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłony słupków powinno sie demontować by uniknąć włąśnie ich uszkodzenia bądź zabrudzenia podczas prac związanych z wymianą szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...