Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z odpaleniem auta. HELP Me


KaRoLeK86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dość duży problem a mianowicie samochód elegancko chodził aż pewnego pięknego dnia podjechałem pod dom zaparkowałem a gdy następnego ranka chciałem odpalić... cisza... po włożeniu kluczyka normalnie zapalają sie kontrolki i gasną, niby wszystko działa. Gdy przekręcam w pozycje rozruchu słysze tylko pstryknięcie przekaźnika i nic więcej rozrusznik w ogóle nie kręci :confused4: Myślałem że to wina słabego akumulatora więc go podładowałem ale to nie to... próbowałem odpalić z kabli ale też nic.. podłączyłem autko pod polskiego VAGa ale nie wykrywa żadnych błędów :confused4: w czasie testów tylko czasem wyskakiwał komunikat że "dostęp do bloku jest zabroniony"

Nie jestem znawcą tematów motoryzacyjnych dlatego zwracam sie do was.. może ktoś już miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ?

czuje sie nieco bezsilny bo nie wiem jak to ugryźć a zostałem bez samochodu a to jak bez nóg w moim przypadku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega Bieniek,zacznij od oględzin rozrusznika.Przyczyn o ile to rozrusznik może być kilka:brak masy,skończone szczotki,zawieszony bendix.

Spróbuj puknąć kilka razy w w/w jak się zawiesił bendix powinien zadziałać-sposób dość prymitywny ale skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien,ze udało Ci się podładować aku? ja miałem taki sam problem, ale mój aku wysiadł na amen i nie dało się już go naładować. jak próbowałem odpalić od kabli też słyszałem tylko "pstrykanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osób już autko oglądało i nikt do końca nie wie o co biega.. dziś odstawiam go do elektromechanika który po rozmowie telefonicznej obstawił właśnie awarie rozrusznika więc zobaczymy. Bendix już wykluczyłem bo rozrusznik dostał kilka razy i nic nie pomogło. aku na pewno jest podładowany co można sprawdzić miernikiem. Mam tylko nadzieje że nie zrujnuje sie finansowo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde, drogo trochę;/ Fakt - wyjęcie rozrusznika nie jest banalną sprawą, ale sama wymiana cewki ( z cewką oczywiście) to w moich okolicach koszty ok 100zł+wyjęcie/założenie rozrusznika, więc powiedzmy, że 200-250 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...