Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Gaśnięcie silnika przy ruszaniu


Tom_F

Rekomendowane odpowiedzi

E tam ;).

Ja zawsze byłem przeciwny dieslom, ale nie mogę powiedzieć że jak już mam swojego to jakoś źle się nim jeździ ;). Ruszanie nigdy nie miałem problemów, zresztą po przesiadce do jakiego kolwiek auta nigdy mi nie gaśnie.

Elastyczność - nie mogę się zgodzić - pod tym względem diesel jednak wygrywa, jadąc po mieście na 3cim biegu, nieważne czy 30 czy 50 km/h jak jakiś cwaniak chce mi się wciąć to tylko dociskam gaz i juz się nie mieści :evil:

W benzyniaku, jak jechałem 30 to żeby szybko zareagować na cwaniaka musiałem zrobić redukcję na 2 bieg :przebiegly:

Jeżeli zaś chodzi o typowo sportową jazdę to mimo wszystko wolę benzynkę i kręcenie jej na wysokich obrotach w zakresie od 4000 do odcinki ;), no i ten dźwięk silnika - tego żaden dieselek nie da :jerk:

A no i diesel ma jeszcze jedną wadę - długo się nagrzewa, więc długo go nie mogę butować :P (ehh to turbo), najczęściej butować mogę go teraz na ostatniej prostej przed domem hehe, ale wtedy to szkoda turbinkę grzać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczność - nie mogę się zgodzić - pod tym względem diesel jednak wygrywa, jadąc po mieście na 3cim biegu, nieważne czy 30 czy 50 km/h jak jakiś cwaniak chce mi się wciąć to tylko dociskam gaz i juz się nie mieści :evil:

Zgodzę się z tym że diesel lepiej przyśpiesza. Np jadąc na 2 lub 3 biegu i mając 2 tyś obrotów to benzyna nie ma szans po wciśnięciu gazu na maxa :) Tylko chodzi mi o to że w dizlu zakres użytecznych obrotów jest bardzo krótki i to mnie denerwuje. Np jadąc na 2 biegu, wciskam gaz na maxa to chwili trzeba zmieniac bieg. A w benzynie tego nie ma. Wciaskam gaz - auto jedzie jedzie jedzie i odpiero zmiana begu :) nie wciska tak w fotel ale jest dużo płynniej. Jedzie dizel i benzyna 50km/h na 3 biegu - wciskamy gaz do dechy - dizel przyspieszy mocniej ale zaraz trzeba bieg zmieniać, a w benzynie nie :) spokojnie można się rozpedzić grubo ponad setke :)

Może skończymy ot? ;) i tak każdy będzie chwalił swoje, a przekonywanie jeden drugiego co jest lepsze nigdy się nie skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak gaśnie... W przypadku, gdy się jest nowym użytkownikiem i jeszcze nie jest się zaprzyjaźnionym z tym autem. Właśnie tego się obawiam, gdyż osobiście jeżdziłem zawsze benzynką i jestem do niej przywiązany, a B6 w dizlu o mocy 131 PS kupuję z konieczności, gdyż to będzie auto firmowe. Kolega Grafit potwierdził wszelkie uwagi tych testerów z auto świata. Trzeba ten silnik wyczuć, a na to potrzeba czasu. Może jakiś mały poradnik? Jak ten silnik eksploatować? Ruszać na wyczucie - nie za dużo gazu, ale i nie za mało, a jak się już jedzie i chce się w mieście na skrzyżowaniu skręcić w lewo bądź w prawo jadąc wtedy na 2 biegu, bo wyżej to pewnie nie da rady bo będzie się dusił również z rozsądkiem dozować tym gazem i sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dusi nie gaśnie!Też jeździłem cały czas benzyniakami a od prawie roku śmigam tym cackiem z opisu wspólnie z żoną i nigdy nie zdarzyło się żeby maszyna gasła-nikomu.Trochę wyczucia,słuchania obrotów i jest :good:Ale jak ktoś lubi inną markę to jego sprawa.Tom F kupuj B6 tylko jak najlepiej sprawdzone,a ta lalunia dostarczy ci wielu super wrażeń z jazdy bo silnik jest bardzo elastyczny i ekonomiczny :notworthy:Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest furmanem i nie potrafi jezdzic to gasnie a wine zrzuca na samochod. Ujezdzalem Audi 80 B3 1.8, Opla Tigre 1.4, Volvo S40 1.8, Touarega 2.5TDI, 3.0TDI i kilka innych aut ale nie warto wymieniac, bo to byly jazdy jednorazowe, teraz od dluzszego czasu mam A4 B6 1.9TDI. Kazde auto mialo inna charakterystyke silnika i skrzyni biegow. Jak ktos umie jezdzic to obojetnie co bedzie ujezdzal to da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed awx miałem 1z ruszałem bez gazu i fajnie pomykał do przodu jak kupiłem awx to w pierwszy dzien zgasł mi przy ruszaniu ze 2 razy(ruszałem tak jak 1z bez gazu teraz tez juz ruszam bez gazu ale pilnuje gazu wrazie czego :)).W ogóle moje zdanie jest takie ze ten silnik lubi troszke wyzsze obroty niz moj stary 1z,ale to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się ze to są pierdoły. 5 lat jeździłem na zmianę audi 80 b3 1.8 i mazdą mx3 1.8 v6 (audi ojca mazda moja), obie benzynki. NIGDY żaden mi nie zgasł przy ruszaniu (poza tym jezdziłem laguną 2 2.0 benzyna, seatem cordobą i jeszcze innymi - i nigdy też mi nie zgasly). 4 miesiace temu ojciec kupił audi a4 b6 1.9 130KM, i przez ten czas zgasł mi juz z 5 razy przy ruszaniu ;/ ostatnio przy lewoskręcie jak chcialem uciec przed autami nadjeżdżającymi z obydwóch stron! Ruszam ostrzej ze skrzyżowania -> wyrwanie do przodu, szarpnięcie i zgasło!! Nadjeżdżający z prawej i z lewej mnie strąbili a ja sie najadłem strachu!

Nienawidzę tego diesla ;/ okropnie się tym jezdzi i żałuję że nie udalo mi się ojca namówić na 1.8T :(

Jak się ruszy za ostro to wyrywa do przodu (moment obr robi swoje), jak za słabo to gaśnie. Albo jak się przy toczacym aucie wrzuci dwójke to też potrafi zgasnąć ;/ porażka... NIGDY nie kupie dla siebie diesla...

Ps. pomijam już rzekomą elastyczność dizla bo dla mnie to mit.. w mieście albo na krętych górskich drogach biegi muszę zmieniać 2-3 razy częściej niż w benzynie

Trzeba by jakieś dodatkowe lekcje ruszania wykupić w szkole jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest furmanem i nie potrafi jezdzic to gasnie a wine zrzuca na samochod. Ujezdzalem Audi 80 B3 1.8, Opla Tigre 1.4, Volvo S40 1.8, Touarega 2.5TDI, 3.0TDI i kilka innych aut ale nie warto wymieniac, bo to byly jazdy jednorazowe, teraz od dluzszego czasu mam A4 B6 1.9TDI. Kazde auto mialo inna charakterystyke silnika i skrzyni biegow. Jak ktos umie jezdzic to obojetnie co bedzie ujezdzal to da rade.

Mówisz o normalnej jeździe czy szybkim uciekaniu ze skrzyżowania?

Trzeba by jakieś dodatkowe lekcje ruszania wykupić w szkole jazdy

Dziwne że moj kuzyn prowadzi szkołę jazdy i potwierdza to że dizlem rusza się o wiele gorzej niż benzyna, a o szybkim właczaniu się do ruchu można praktyczne zapomnieć ;] ale pozdrawiam mistrza kierownicy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mistrzem kierownicy bo jak się przesiadam z audi do benzynowego golfa zony to też mi czasem zgaśnie przy ruszaniu. Po prostu chodzi o przyzwyczajenie do swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mistrzem kierownicy bo jak się przesiadam z audi do benzynowego golfa zony to też mi czasem zgaśnie przy ruszaniu. Po prostu chodzi o przyzwyczajenie do swojego auta.

No widzisz :) mnie wysyłasz na kurs ruszania, a Tobie też czasami auto zgaśnie.

Zanaczałem, że to zależy od przyzwyczajenia. Tak jak mówiłem wczesniej jeździlem tylko benzyną, a teraz jeżdżę raz benzyną a raz dieslem. Benzyna mi nigdy nie gaśnie, a diesel czasami, ale jestem pewien że jakbym się na stałe przesiadł do diesla to bym opanował ruszanie i przyzwyczaił się.

Jednak moje zdanie jest takie że lepiej i przyjemniej jeździ mi się benzyną :) Ale gusta są różne i każdy będzie bronił swojego

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zmianę nazwy wątku na -jak ruszyć dieslem :polew: :polew: :polew:

ja tam nie widzę róznicy-wsiadam w diesla jadę wsiadam w benzynę jadę- w TDi słychać czy silnik potrzebuje gazu czy nie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...