Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

nie kupuj za tyle bo to bedzie sam szmelc. z zamiennikow mozna polecic lampy metz i nissin. tyle ze niska kwota na lampe to tak ok 500-700zl. i jak wspomnialem o metz, to nie ma sensu szukac na allegro przedpotopowej uzywki za 160zl. Lampa tylko nowa. Jest to sprzet elektroniczny, z zaawansowana automatyka ktora musi wspolgrac z aparatem. Stare lampy, uzywane a takze nowki prosto z Chin typu YongNuo, Tumax, Sanpack i inne to szmelc. Z poczatku moga wydac sie okey, ale wiekszy ich odsetek marnie konczy. Uzytkownicy pechowych modeli lub "naglych" usterek skarza sie na niepoprawne wyzwalanie, brak synchronizacji, piszczenie, dlugie ladowanie, przebarwienia blysku, zolknieciem klosza (tego przezroczystego chroniacego palnik) a najgorsza usterka w postaci roznicy napiec na stykach to juz trwale "kalectwo" i dla lampy i aparatu - uszkodzenie elektroniki -> serwis.

W przypadku drozszych lamp... trzeba zwracac tez uwage na specyfikacje. Zewnetrzna lampa nie jest od tego zeby sobie po prostu blyskac. Od tego to jest wbudowana. Zewnetrzne cec**ja sie rozna liczba przewodnia (mozesz uznac to za moc/sile lampy choc nie jest to jednostka mocy), obracanym palnikiem w pionie (te tansze) oraz w pionie i poziomie (te drozsze i zdecydowanie najlepsze), synchronizacja z krotkimi czasami - bardzo wazny parametr, zasilaniem i szybkoscia ladowania - gotowoscia do nastepnego blysku, wyswietlaczem. Ale najwazniejsze jest to by byly dedykowane do APARATOW CYFROWYCH i mialy PELNA AUTOMATYKE. Uwierz mi, nie chcialbys miec lampy w ktorej ustawiasz wszystko manualnie bo sie potniesz zletkami jak dzieci emo.

Kupujac systemowa lampe o nic sie nie martwisz, wybierajac zamiennik, trzeba to robic z glowa - brac tylko rekomendowane marki i z minimum sredniej polki. Bo najtansze tez pozostawiaja wiele do zyczenia.

Moja rada... dozbieraj troche, tak do 500zl na sam zamiennik. Z lampami nie ma zartow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj za tyle bo to bedzie sam szmelc. z zamiennikow mozna polecic lampy metz i nissin. tyle ze niska kwota na lampe to tak ok 500-700zl. i jak wspomnialem o metz, to nie ma sensu szukac na allegro przedpotopowej uzywki za 160zl. Lampa tylko nowa. Jest to sprzet elektroniczny, z zaawansowana automatyka ktora musi wspolgrac z aparatem. Stare lampy, uzywane a takze nowki prosto z Chin typu YongNuo, Tumax, Sanpack i inne to szmelc. Z poczatku moga wydac sie okey, ale wiekszy ich odsetek marnie konczy. Uzytkownicy pechowych modeli lub "naglych" usterek skarza sie na niepoprawne wyzwalanie, brak synchronizacji, piszczenie, dlugie ladowanie, przebarwienia blysku, zolknieciem klosza (tego przezroczystego chroniacego palnik) a najgorsza usterka w postaci roznicy napiec na stykach to juz trwale "kalectwo" i dla lampy i aparatu - uszkodzenie elektroniki -> serwis.

W przypadku drozszych lamp... trzeba zwracac tez uwage na specyfikacje. Zewnetrzna lampa nie jest od tego zeby sobie po prostu blyskac. Od tego to jest wbudowana. Zewnetrzne cec**ja sie rozna liczba przewodnia (mozesz uznac to za moc/sile lampy choc nie jest to jednostka mocy), obracanym palnikiem w pionie (te tansze) oraz w pionie i poziomie (te drozsze i zdecydowanie najlepsze), synchronizacja z krotkimi czasami - bardzo wazny parametr, zasilaniem i szybkoscia ladowania - gotowoscia do nastepnego blysku, wyswietlaczem. Ale najwazniejsze jest to by byly dedykowane do APARATOW CYFROWYCH i mialy PELNA AUTOMATYKE. Uwierz mi, nie chcialbys miec lampy w ktorej ustawiasz wszystko manualnie bo sie potniesz zletkami jak dzieci emo.

Kupujac systemowa lampe o nic sie nie martwisz, wybierajac zamiennik, trzeba to robic z glowa - brac tylko rekomendowane marki i z minimum sredniej polki. Bo najtansze tez pozostawiaja wiele do zyczenia.

Moja rada... dozbieraj troche, tak do 500zl na sam zamiennik. Z lampami nie ma zartow.

Dzięki kolego za dobra poradę:thumbup1: Raczej poczekam i dozbieram kasy na coś bardziej porządnego. Mówisz o nie kupowaniu z allegro, patrzyłem też na lampy metz. Znalazłem takie coś?

METZ 44 AF-1 DO NIKON D90 D3100 D5100 D7000 PL GWA (3134865652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bo nissin to jest o wiele droższy i na ori mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o nie kupowaniu z allegro, patrzyłem też na lampy metz.

mowie o niekupowaniu z allegro ale sprzetu uzywanego i przedpotopowego. kupuj nowki i na gwarancji, zwlaszcza jesli decydujesz sie na zamiennik.

Nissin tez jest w tych cenach i to tez zamiennik a nie ori. Systemowa lampa to lampa nikona sb-700 (tansza) i sb-910 (drozsza - full wypas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych granicach cenowych nie ma zbyt dużego wyboru. Metz 36 AF-5.

Pzdr.

---------- Post dopisany 12-04-2013 at 09:05 ---------- Poprzedni post napisany 11-04-2013 at 17:36 ----------

Dzięki kolego za dobra poradę:thumbup1: Raczej poczekam i dozbieram kasy na coś bardziej porządnego. Mówisz o nie kupowaniu z allegro, patrzyłem też na lampy metz. Znalazłem takie coś?

METZ 44 AF-1 DO NIKON D90 D3100 D5100 D7000 PL GWA (3134865652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bo nissin to jest o wiele droższy i na ori mnie nie stać.

W takim wypadku metz 44 jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasjan... tak to niestety nie dziala. Twoja rozterka polega na wyborze miedzy tym samym aparatem a konkurencyjnej marki. Jak nie maja znaczenia zadne szczegolne powody, to mozesz rownie dobrze rzucic moneta. Wybierasz tak na prawde miedzy jednym systemem a drugim - konkurencyjnym. Wiec w sumie obojetnie. Moze wybrac ten ktory lepiej lezy Ci w dloni i ma lepsza ergonomie, rozmieszczenie przyciskow - wbrew pozorom to jest bardzo wazne - trzeba niestety osobiscie w sklepie porownac. Mozesz sie kierowac tym co maja znajomi - mozliwosc wymianiania sie obiektywami. Miedzy tymi aparatami jest znak rownosci i wybierasz miedzy system C a N. A jak sie spytasz ktory system lepszy: C czy N, mozesz wywolac wojne systemowa ktora na wielu forach toczy sie od lat a w rzeczywistosci sprowadza do jednego: "kazdy swoje chwali"

PS

nie sluchaj zadnych argumentow o braku silnika w obiektywach nikona. mniejsza z tym o co chodzi. nie jest to juz aktualny i problematyczny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Jak bym mogl to bym postawil Ci dobre piwo ;) dzieki za rozwianie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon jest made in japan nicon china cena ta sama.

hmmm wychodzi na to, że mój Nikon to chyba jakaś podróbka, bo został wyprodukowany w Tajlandii :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon jest made in japan nicon china cena ta sama.

hmmm wychodzi na to, że mój Nikon to chyba jakaś podróbka, bo został wyprodukowany w Tajlandii :whistling:

Albo ktos posiada nierzetelne informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon jeśli chodzi o serie amatorską jest składany w tajlandii :whistling:

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

jeśli chodzi o lampy to SB900 i SB910 to te same lampy jedyn różnica to w sb910 Nikon wprowadził poważne zmiany polegające na zmianie przycisków :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon jeśli chodzi o serie amatorską jest składany w tajlandii :whistling:

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

jeśli chodzi o lampy to SB900 i SB910 to te same lampy jedyn różnica to w sb910 Nikon wprowadził poważne zmiany polegające na zmianie przycisków :naughty:

Prawie te same. W sb910 poprawiono wbudowany system ochrony przed przegrzaniem, co moim zdaniem ma dosyć duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Jaką kartę SD kupić do lustrzanki?

A dokładniej gdzie leży kompromis cena/wydajność => Class 6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej gdzie leży kompromis cena/wydajność

Raczej nie ma czegos takiego jak szerokorozumiana wydajnosc w kartach pamieci. jedynym miarodajnym parametrem jest ich szybkosc zapisu/odczytu. Parametr nie jest tajny, za kazdym razem sprawdzaj jakie szybkosci oferuja wybrane przez ciebie karty. Im szybsza tym lepsza aczkolwiek tez nie jest tak ze zaraz na hura trzeba brac ta najszybsza. Podyktowane powinno to byc zdjeciami jakie robisz. Jesli beda to reportaze, zdjecia seryjne i w dodatku jeszcze RAWy to wtedy trzeba brac jak najszybsza. Druga kwestia to pojemnosc karty. Do zdjec ja wole miec po dwie karty 4 czy 8GB niz jedna 16 czy 32GB. Natomiast do filmow to jak najwieksze pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dięki peju :hi:kupiłem tą co była aktualnie w promocji w fotojokerze przy okazji testowania 1.8/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto jest przesiąść się z Nikona D5000 na D5100/D5200 przy amatorskiej fotografii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj i inwestuj w obiektywy czyli rozbudowe swojego systemu. Tylko tak podniesiesz jakosc i wszechstronnosc sprzetu niz co roku bedziesz kupowal nowszy model aparatu z tej samej polki. Aparaty warto zmieniac przy przesiadce z body amatorskiego na polprofesionalne i potem profesionalne, czyli wymiana na sprzet klasy wyzej. Kupno d5100/5200 mialoby sens tylko wtedy gdyby stary aparat zaczal sie psuc i nie dzialal poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale ostatnio miałem okazję pobawić się D5200 i w stosunku do mojego D5000 ten nowy dużo bardziej pasował mi do ręki (kształt i waga) i stąd zastanawiałem się nad zmianą korpusu. Jeśli chodzi o szkła to używam Nikkora 18-105 oraz 55-300 i na razie nie widzę potrzeby zakupu innych obiektywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radze pobawic sie chocby i w sklepach lepszymi obiektywami. 18-105 nie jest obiektywem przypisanym az do smierci wlasciciela. jest to zazwyczaj obiektyw startowy, taki na poczatek gdzie potem wiele ludzi wymienia go na jasny zoom. zobacz moze jak bedzie ci sie sprawowac szklo 17-50 2.8 albo jaka frajde moze dac stalka 50/1.4 lub fisheye. moze zewnetrzna lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...