Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze lepiej mieć większy zakres niż zmieniać co raz szkła.

:good: Dokładnie.. Lepiej poszukaj czegos o wiekszym zakresie. Ja mam 18-55 i 70-300 i mozna juz z tym poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , już podaje pełne nazwy :

Nikon Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR

Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED

w takim razie ja bym sie nie zastanawiał tylko brał Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED a juz mówie dlaczego..

Po pierwsze większy zakres 18-105 pozwoli Ci na więcej. Nie będziesz musiał latać by zrobić zbliżenie. Uwierz mi ze to się przydaje.

A po drugie ten obiektyw jest wyposażony w soczewki niskodyspersyjne.

Jeśli nie spieszysz się z zakupem poszukaj moze znajdziesz coś 28-145mm w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , i to jest pomoc ... Dzięki Paweł :good:

Niestety czas nie mam za dużo więc muszę kupić już tak do tygodnia...

A miałeś do czynienia z tym obiektywem --> Samyang 8mm f/3.5 fish-eye ?

Czytałem troszkę na forach i ponoć jest niezły , aczkolwiek wolałbym to gdzieś jeszcze potwierdzić bo połowa tych for foto jest sponsorowana ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samyang 8mm f/3.5 fish-eye

Hmm.. W sumie to nie.. Ale f/3.5 :confused4: Za jasny jak na 8mm to on niejest. Jaka cena? Pewnie dość atrakcyjna?

I teraz pada pytanie i to najważniejsze.. Czy potrzebujesz fish'a? Nie lepiej jakiegoś szerokiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek przygody z fotografią polecił bym jednak szeroki zamiast fisha tak jak pisze MoorPH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu nie że chce być nie miły czy coś. Ale jeśli nie wiesz czym sie różni 18-55 od 18-105 a do tego porownujesz Rybie oko to moze narazie sie wstrzymac z zakupem aparatu i troche poczytac i pobawic zwykla cyfrowka. Sama lustrzanka zdjecia nie zrobi a podstawowe zagadnienia z fotografi to jest obowiazek. Bo przeciez nie kupujesz lustrzanki aby robic nią zdjecia na AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu nie że chce być nie miły czy coś. Ale jeśli nie wiesz czym sie różni 18-55 od 18-105 a do tego porownujesz Rybie oko to moze narazie sie wstrzymac z zakupem aparatu i troche poczytac i pobawic zwykla cyfrowka. Sama lustrzanka zdjecia nie zrobi a podstawowe zagadnienia z fotografi to jest obowiazek. Bo przeciez nie kupujesz lustrzanki aby robic nią zdjecia na AUTO.

Nie , nie Kolego ...

ja wiem że te obiektywy się różnią i nijak się mają do siebie :decayed:

Chciałem dodatkowo dokupić fish eye`a ze względu na to że bardzo mi się podobają zdjęcia z takim efektem :gwizdanie:

Bardziej chodziło mi o info czy ten fish eye jest jakiś solidny czy może kiepski.

a co do obiektywów 18-55 i 18-105 to czy laik zauważy dużą róznicę w ich użytkowaniu oprócz tego iż jest większy zoom.

ale dzięki za szczerość :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie 18-105, i jest dość elegancki, tylko tak jak koledzy piszą dokupiłbym jeszcze jakiś szeroki do tego :wink4:, te obiektywy mają takie same parametry tylko 18-105 ma większą ogniskową, a co za tym idzie zoom, także lepiej dopłać, a nie będziesz żałował :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie 18-105, i jest dość elegancki, tylko tak jak koledzy piszą dokupiłbym jeszcze jakiś szeroki do tego :wink4:, te obiektywy mają takie same parametry tylko 18-105 ma większą ogniskową, a co za tym idzie zoom, także lepiej dopłać, a nie będziesz żałował :wink4:

dziękuję Paweł :good::notworthy:

a mógłbyś coś polecić z szerokiego kąta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam ogarniać dopiero ten temat bo kupiłem po wakajcach d90 z obiektywem 18-105, i skończyły się pieniądze na foto, narazie szukam jakiejś dobrej lampy, a za szerokim się jeszcze nie rozglądałem. ale pewnie na wakacje wpadnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy 18-55 a 18-105 nie jest tylko roznica ogniskowej. Sama budowa jest inna, optyka tez jest inna. Zdjecia beda wychodzily troche gorzej na 18-55. Inaczej dziala VR. Jest sporo roznic. Zwykly laik jak podepnie jeden i drugi obiektyw i cyknie kilka zdjec to zobaczy roznice.

No ale co do wyboru oczywiscie 18-105 jest naprawde fajnym obiektywem sam posiadam taki i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy 18-55 a 18-105 nie jest tylko roznica ogniskowej. Sama budowa jest inna, optyka tez jest inna. Zdjecia beda wychodzily troche gorzej na 18-55. Inaczej dziala VR. Jest sporo roznic. Zwykly laik jak podepnie jeden i drugi obiektyw i cyknie kilka zdjec to zobaczy roznice.

no i takiej odpowiedzi potrzebowałem :good:

Dzięki! Biorę 18-105VR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przeciez nie kupujesz lustrzanki aby robic nią zdjecia na AUTO.

Szczerze mówiąc znam ludzi którzy kupili sobie d300 albo Canona 5d i wlasnie tak robią zdjęcia :wallbash:

A człowiek którego nie stać na takie body "męczy się" cyfrówką albo d40 :kwasny:[br]Dopisany: 19 Styczeń 2010, 11:14_________________________________________________A co do szerokiego.. To ja bym polecił..

http://www.bhphotovideo.com/c/product/545664-USA/Nikon_2168_Wide_Angle_PC_E_Nikkor.html

Ale niestety troche kosztuj e i jest tylko na rynku USA, ale to w 21 wieku nie jest problemem, jeśli chodzi o coś tańszego.. http://www.bhphotovideo.com/c/product/36949-GREY/Nikon_1429_Wide_Angle_35mm_f_1_4.html ładny i jasny przedewszystkim :)

ew. jeszcze tańszy.. http://www.bhphotovideo.com/c/product/619515-REG/Nikon_2181_10_24mm_f_3_5_4_5G_ED_AF_S.html

BTW. Trzeniu tak wogole to fotografujesz coś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , przede wszystkim krajobrazy :wink4::evil:

Jadę teraz na fajną wycieczkę i pod tym kątem chce nabyć sprzęt

Hmm.. To szeroki by Ci się przydał.. ew. jakieś tele..

Myślałem o jakiejś stałce dla Ciebie, ale skoro głownie widoki robisz to nie ma sensu.. szeroki i tele to jest coś dla Ciebie..

Trzeniu Ty masz d90? Jaki to ma zakres ISO ? do 3200 chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...