Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

gdzie kupujesz?jeśli można wiedzieć

Fotojoker - 2799 brutto

Niby można znaleść na ceneo o 150PLN taniej ale jak do nich dzwonisz albo piszesz to okazuje się że nie ma na stanie i nie wiedzą kiedy dostawa.... tak więc nie wiem po kiego chu*a wystawiają ofertę skoro tego nie mają ... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwne a to najtańsza oferta w Krakowie?

piszę przecież że na ceneo... tam się wystawiają sklepy internetowe które jak przyjdzie co do czego to nic nie mają na magazynie

a ja.....

od 30 min jestem posiadaczem NIKONA D5000 18-105 VR :kox: nie wytrzymałem , pojechałem do Fotojokera i nabyłem sprzęt :decayed:

mam nadzieję że będę zadowolony :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwne a to najtańsza oferta w Krakowie?

piszę przecież że na ceneo... tam się wystawiają sklepy internetowe które jak przyjdzie co do czego to nic nie mają na magazynie

a ja.....

od 30 min jestem posiadaczem NIKONA D5000 18-105 VR :kox: nie wytrzymałem , pojechałem do Fotojokera i nabyłem sprzęt :decayed:

mam nadzieję że będę zadowolony :gwizdanie:

nie pisałem nic o Ceneo a chodziło mi o Kraków nie było mowy o sklepach interntowych tylko ogólnie o K-ów a sklepów dużo np Studencka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego D90 z 18-105 VR, kupiłem właśnie w Media w krakowie, na necie patrzyłem to niżej niż 4300zł nie dało sie zejść, a w Media był na promocji i wziąłem przedostatnią sztukę za 4000zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćbym tym że d90 ma drugie pokrętło, górny wyświetlacz, wyprowadzone przyciski do szybkich zmian parametrów np ekspozycji, zdjęć seryjnych, bezprzewodową kontrole błysku czyli CLS, poza tym jest poręczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentax ma swietnie rozwiazanie jezeli chodzi o obiektywy m42 ( stary helios od zenita itp ;) pomiar swiatla przy kazdym obiektywie ( w zasadzie nawet jak przylozysz sloik to tez dziala.. ) kupujesz adapter i mozesz sie cieszyc np stalka 50mm i swiatlem 1.8 za niecale 100zl :)

posiadam pentaxa k100d super, jak dla mnie super sprzet, zwlaszcza dla starych obiektywow, ktore wbrew pozora sa bardzo dobre! moze jedynie Autofocus troche za wolny, ale ja i tak preferuje ostrzenie recznie :good:

no i wykonanie.. czujesz ze trzymasz w reku naprawde dobry sprzet, dobrze wywazone, zadnych tanich plastikow nic nie trzeszczy wszystko ladnie spasowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prosbe aby ktos konkretnie mi doradzil jaki model aparatu kupic. Sytuacja wyglada tak:/ moja kobieta uparla sie ze chce jakis lepszy aparat nie zna sie na zdjeciach tak jak i ja wiec nie wiem co kupic:/ wiec nie moze byc za bardzo skomplikowany i wymagajacy:) obiektywu narazie napewno nie dokupimy tylko taki jaki bedzie w zestawie. Robione zdjecia beda takie na codzien i na wycieczkach( nie bedziemy robic zadnych robakow itp) cana taka ok 1000 moze wyskrobie jeszcze pare stowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz adapter i mozesz sie cieszyc np stalka 50mm i swiatlem 1.8 za niecale 100zl :)

albo zrobic mine jakby Ci ktos do owsianki nasral.

Polecanie amatorom stalek i to w dodatku manualnych jest niczym innym jak wepchaniem go na mine. Takie rzeczy to dla doswiadczonych fotografow i osob swiadomych konsekwencji wybierajac takie rozwiazanie.

motogrzech,

popatrz na aparaty typu fuji finepix hs20 lub nowa hs30.

Sa to troche lepsze aparaty od kompaktowych zabawek, aczkolwiek cudow po nich tez nie ma co sie spodziewac. Prawdziwy sprzet obsluguje sie w trybie maualnym majac podstawy fotografii czyt. ekspozycja w malym palcu. Takie minimum przyzwoitowsci spelnia niestety sprzet drozszy klasy tzw bezlusterkowiec lub najtanszej lustrzanki. Nie ma natomiast aparatu ktory robi piekne zdjecia jednym przyciskiem w trybie auto. A pewnie dziewczyna chce lepszy aparat by ten radzil sobie perfekcyjnie w ciemnych pomieszczeniach, w sporcie, dzieci/pies w biegu, noca... Jak tak, to mozna jedynie pomazyc. A ceny sprzetu spelniajace te wymogi sa takie ze wlos by Ci sie zjeżył na glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...