Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

ok z gory dzieki :) czytam i czytam kazdy tez poleca tego nikona D3000 wiec teraz jest dylamat miedzy tym nikonem i fuji finepix hs20 lub hs30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NEXow i innych bezlusterkowcow to raczej nie da sie tak latwo powiedziec: "a moze warto sie rozejrzec za..." Owszem, alternatywa doskonala, lepsza jakosc od kompaktow, wymienna optyka a wciaz nie tak wielki i ciezki co lustrzanka. Tylko ze... cena, cena i jeszcze raz cena... A z samym 18-55 raczej o uniwersalnosci mozna sobie pomazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz prawie decyzja podjeta na bak cos z tych dwoch: nikona D3000 lub fuji finepix hs20 co bysie polecili?? z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastNAWIAM sie nad canonem 550 ma sluzyc do fotografowania ludzi i krecenia amatorskich filmow, jak mysliscie czy do dobry wybor ? oczywiscie obiektywy i przejsciowki zakupie w swoim czasie. myslalem o 7d ale wyczytalem ze matryca jest taka sama wiec chyba nie ma sensu przeplaca, hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam filmów z canona 500d, jak bardzo to zostało poprawione w 550d

jak masz kasę to kupuj 7d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Canona 550d ze standardowym obiektywem 18-55 i jestem naprawdę zadowolony... Wiadomo obiektyw z czasem kupię lepszy ale póki co daje rade... Więc mogę go polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym kupić lustrzankę do robienia ładnych zdjęć przedmiotom które chciałbym wystawiać na allegro, głównie są to małe gabaryty. Ale miło by było gdyby też wychodziły ładne zdjęcia na wycieczce itd. Nie potrzebuje robić zdjęć makro z bardzo bliska, ani panoram. Zwykłe fotki lecz z wyraźną głębią ostrości. Co możecie mi polecić? Myślę nad Canonem 500d tylko jaki obiektyw do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe fotki lecz z wyraźną głębią ostrości.

Musisz sprecyzowac o co Ci konkretnie chodzi bo nie ma czegos takiego jak wyrazna glebia ostrosci. Go moze byc mala albo duza.

Myślę nad Canonem 500d tylko jaki obiektyw do tego?

Aparat ok, ale o wybranym typie fotografii decyduja obiektywy. To one maja rozne przeznaczenie. Te lepsze, tzn ciut lepsze niz standardowe sa juz dosc drogie. Dlatego dobrze bys podal jaka max kwota wchodzi w gre. W przypadku niskich kwot nie bedzie w czym przebierac i zostaniesz skazany na obiektyw z zestawu.

chciałbym kupić lustrzankę do robienia ładnych zdjęć przedmiotom które chciałbym wystawiać na allegro

Podaj przyklad zdjec jakie oczekujesz? Do typowych zdjec produktow katalogowych, lustrzanka jest jednym z czterech czynnikow. Pozostale rownie wazne to oswietlenie/lampy, tlo/namiot bezcieniowy i oczywiscie photoshop. Sama lustrzanka nawet za 10k zl w zyciu tutaj nic nie zwojujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peju, dzięki za odpowiedź, chodzi mi o robienie zdjęć takich jak np na tej aukcji : Trio filiżanka Miśnia Meissen 1924r kobalt (2618721526) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Żeby tło było zamazane, a sam obiekt i jego detale wyostrzone.

Na całość body + obiektyw miałbym około 1500-2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te zdjecia sa przykladem jak nie nalezy robic fot reklamowych, ale jesli na Twoje potrzeby sa w sam raz, to najprostrza lustrzanka z podstawowym obiektywem podola temu zadaniu. W tej cenie bierzesz z ob. jaki bedzie w zestawie czyli 18-55. Jest to bardzo niski pulap cenowy i nie ma co szukac szczescia na sile bo i nie znajdziesz lepszego obiektywu ale w sumie nawet i nie bedziesz potrzebowal. Potrzebowac za to bedziesz statyw. Bo czy to lustrzanka czy nie, aparat rozmazuje zdjecia w pomieszczeniach bo ma po prostu za ciemno, dlatego ze wydluza sobie czas naswietlania w ktorym niestety jest juz bardziej czuly na dragnia twojej reki. Zrob tak, kup ten aparat, koniecznie statyw, rob podobne fotki na tle obrusu, aparat niech robi foty z samowyzwalacza po 2sek, najlepiej w opacjach dac mu by troche rozjasnil fote i masz efekt jak na zdjeciach z allegro a nawet troche lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw już mam bo kiedyś udało mi się kupić po dobrych pieniądzach :)

Jak piszesz, że tak nie powinno się robić zdjęć reklamowych to poradź jak powinienem je robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlasne potrzeby mozesz takie robic ale wyglada to jak totalna amatorka. Jezeli akceptujesz takie ujecia to po temacie. A jezeli chcialbys porzadne foto, to tak jak mowilem... robisz cale studio pod to a nie tylko zakup apartu. Wtedy foty beda wygladac tak:

6030-150wib.jpg

:wink:

No i oczywiscie troche wiedzy o fotografii jest jak najbardziej wskazane.

Jest tez druga opcja -> zatrudniasz fotografa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mam pytanko czy spotkal sie ktos moze z takim sprzetem

FinePix HS30 EXR 16 Mpix do60xZOOM +AKU+ŁAD-600zdj (2667926926) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie jestem znawca ani tez nie szukam sprzetu ktory powali na kolana chcialbym miec poprostu aparacik tego typu i szukam ,napotkalem sie na cos takiego i nie ukrywam ze mi sei podoba jak i gabarytowa tak zdjecia nim robione. mozecie cos doradzic polecic.Nie chce tez wydawac na aparat nei wiadomo ile ta cena ww.jest cena max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie odniesc do calosci tematu tego watku to ten aparat nie jest lustrzanka.

Co do samego modelu, mam w pracy Fuji HS25 i powiem ze w tej kategorii to swietny aparat. Nie podoba mi sie w nim jedynie niezbyt przejrzyste i niezbyt intuicyjne menu - podstawowe opcje powinny byc latwo dostepne, tymczasem trzeba tego szukac, do dzis nie wiem jak przelaczyc na ostrosc reczna ale poki co nie potrzebuje tego. Nie podoba mi sie tez wskaznik baterii a raczej jego brak ale tez nie doszukalem sie by cos takiego wyswietlalo. Na dzien dzisiejszy jak bateria padnie, to sie zupelnie z zaskoczenia aprat wylaczy i koniec. Nie ma mozliwosci by robic foty na rezerwie energii. po co?

Ale nie znajdzie aparatu idealnego. Mimo powyzszych dolegliwosci, sprzet ma wszystko co potrzeba - niezgorsza jakosc obrazu, stabilizacja, filmy, duza rozpietosc zooma, zoomowanie reczne, uchylany LCD. Naprawde robi wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie odniesc do calosci tematu tego watku to ten aparat nie jest lustrzanka.

Co do samego modelu, mam w pracy Fuji HS25 i powiem ze w tej kategorii to swietny aparat. Nie podoba mi sie w nim jedynie niezbyt przejrzyste i niezbyt intuicyjne menu - podstawowe opcje powinny byc latwo dostepne, tymczasem trzeba tego szukac, do dzis nie wiem jak przelaczyc na ostrosc reczna ale poki co nie potrzebuje tego. Nie podoba mi sie tez wskaznik baterii a raczej jego brak ale tez nie doszukalem sie by cos takiego wyswietlalo. Na dzien dzisiejszy jak bateria padnie, to sie zupelnie z zaskoczenia aprat wylaczy i koniec. Nie ma mozliwosci by robic foty na rezerwie energii. po co?

Ale nie znajdzie aparatu idealnego. Mimo powyzszych dolegliwosci, sprzet ma wszystko co potrzeba - niezgorsza jakosc obrazu, stabilizacja, filmy, duza rozpietosc zooma, zoomowanie reczne, uchylany LCD. Naprawde robi wrazenie.

Dzieki kolego za komentarz,wlasnei na takiego typu odpowiedz liczylem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam lustrzanki , bedzie moja pierwsza , planuje troszeczke zaglebic sie w fotografie (oczywiscie nie na jakis profi sposob ale napewno troche eksperymentowania a nie tylko auto i auto :)) . Na poczatek max chce przeznaczyc do 3 tys na wszystko , zastanawiam sie nad nikonem 5100 lub 90. Zdaje sobie sprawe ze najwazniejszy mimo wszystko jest obiektyw , no ale body tez wazne. D90 jest drozsze i teraz pytanie czy jest sens brac 90 ze slabszym obiektywem czy 5100 z lepszym , czy moze roznica w cenie miedzy nimi nie jest wystarczajaca aby w zamian brac lepszy obiektyw. Porazdzcie cos , a moze jakas inna marka ?

---------- Post dopisany at 20:37 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

i ewentualnie jak ten oceniacie Lustrzanka Canon EOS 1100D + EF-S 18-55 f/3,5-5,6 IS II + EF 75-300 mm f/4-5.6 DC III (5161B034AA) już od 2219 zł - Ceneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastNAWIAM sie nad canonem 550 ma sluzyc do fotografowania ludzi i krecenia amatorskich filmow, jak mysliscie czy do dobry wybor ? oczywiscie obiektywy i przejsciowki zakupie w swoim czasie. myslalem o 7d ale wyczytalem ze matryca jest taka sama wiec chyba nie ma sensu przeplaca, hmm

Ja mam 550 i jestem zadowolony , przy dobrej pogodzie filmy w full hd sa rewelacyjne nawet na kicie. Niedrogo można kupić stałke 50mm i będzie spoko opcją na początek ew. fisha samyanga ale to juz zależy od tego do czego chcesz aparat:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...