Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

z tego co się orientuję to ten D3000 został zrobiony z myślą o początkujących i ma bardzo "przyjazne" menu które pomaga przyswoić podstawy fotografii, co do obiektywu to mogę napisać tylko to że 18-200 spokojnie ci taki zakres wystarczy na początku, jednak nie orientuję się już jak wypada w nim optyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla kogos poczatkujacego co byscie polecili tak do 2,5 tys zl ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takich zestawach ?Jestem początkujący w tych sprawach.Który będzie lepszy i co sądzicie o samym body.

Nikon D3000 + Nikkor AF-S DX 18-105mm

Nikon D3000 + Sigma 18-200mm f3,5-6,3 DC

A jakie światło w Nikkorze? pewnie f/3,5-5,6 ??

Sądzę że cenowo może to być podobnie. Brałbym Sigmę. Może i troche ciemna jest przy 200mm ale ... Jak ogarniesz temat to i to nie będzie Ci straszne.. :decayed:

a dla kogos poczatkujacego co byscie polecili tak do 2,5 tys zl ? :mysli:

Zdecydowanie jakiś NIKON (np. d60)

W sumie spedziłem pół niedzieli i doszedłem do wniosku że jeden z tych dwóch:

Nikon D5000

Canon EOS 500d

Który byście wybrali?

Canon w sumie tańszy ale z tych dwóch brałbym NIKONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie spedziłem pół niedzieli i doszedłem do wniosku że jeden z tych dwóch:

Nikon D5000

Canon EOS 500d

Który byście wybrali?

Canon w sumie tańszy ale z tych dwóch brałbym NIKONA.

Powiem Ci że właśnie Canon jest droższy i to około 200-300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź do ręki Canona i Nikona i który ci będzie leżał lepiej w dłoni to tego wybierz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem do czynienia z obydwoma aparatami. D5000 mialem w zastepstwie podczas naprawy a Canona w pracy i musze przyznac ze obydwa fajne. Canon jest bardzo lekki plastikowy, ale naprawde fajny dobry aparacik. A Nikon masywniejszy lepiej lezy w rece i rowniez fajne foty strzela. Patrzac na parametry to chyba jednak Canona bym wybral pomimo ze jestem Nikonowcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem do czynienia z obydwoma aparatami. D5000 mialem w zastepstwie podczas naprawy a Canona w pracy i musze przyznac ze obydwa fajne. Canon jest bardzo lekki plastikowy, ale naprawde fajny dobry aparacik. A Nikon masywniejszy lepiej lezy w rece i rowniez fajne foty strzela. Patrzac na parametry to chyba jednak Canona bym wybral pomimo ze jestem Nikonowcem :)

a jak z jakością zdjęć,który lepiej wypada Canon czy Nikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem do czynienia z obydwoma aparatami. D5000 mialem w zastepstwie podczas naprawy a Canona w pracy i musze przyznac ze obydwa fajne. Canon jest bardzo lekki plastikowy, ale naprawde fajny dobry aparacik. A Nikon masywniejszy lepiej lezy w rece i rowniez fajne foty strzela. Patrzac na parametry to chyba jednak Canona bym wybral pomimo ze jestem Nikonowcem :)

a jak z jakością zdjęć,który lepiej wypada Canon czy Nikon?

jakość to już bardziej zależy od obiektywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki startowy obiektyw polecacie?Oprócz KITa,i w miarę rozsądnej cenie

kita niepolecam, na obiektywach się nieznam jedynie to bym ci cos polecił z zakresu ok 18-150 wtedy masz jeden w miare uniwersalny obiektyw a nie zmieniasz go co chwile, ale juz o model czy cos nom to sie na tym nieznam za bardzo więc się niewypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki startowy obiektyw polecacie?Oprócz KITa,i w miarę rozsądnej cenie

zalezy do aparatu jakiej marki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie obiektywy będą Ci potrzebne Sedi, zależy od tego jaki rodzaj fotografii Cię interesuje. Jeżeli masz zamiar robić np ptaszki albo zwierzątka z pewnej odległości to teleobiektyw lub tele zoom np 75-300 , jeżeli krajobrazy to prosi się zakup szerokiego np. 10-20 (np Sigma 10-20), jeżeli lubisz robić mrówki i inne robalki to przydałby się makro z odwzorowaniem 1:1 co najmniej (np tamron 90mm), jeżeli nie masz dokładnie sprecyzowanych zainteresowań to może jakiś uniwersalny spacerzoom (np. 18-200 nikona lub canona). Wtedy masz szansę zobaczyć czego bardziej Ci potrzeba i pod tym kątem dobrać kolejne szkło. Generalna zasada jest taka, że lepiej kupić słabsze body a lepsze szkło. Zarówno 500 Canona jak i 5000 Nikona są to mimo wszystko dość porządnymi i zaawansowanymi lustrzankami amatorskimi, dającymi całkiem spore możliwości. Warto również popatrzeć na portale foto, gdzie użytkownicy prezentują swoje zdjęcia i można "podpatrzeć" jakim szkłem, jakim body, przy jakich parametrach było zrobione (np. www.pbase.com ). Później tylko pstrykać, pstrykać i pstrykać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 18-200 to VR nikona a nie sigmy, nawet wersja I, ale to jest koszt ok 2tys. Podstawowy obiektyw 18-105 VR jest bardzo dobrym optycznie szkłem, ocenianym nawet lepiej od bardzo dobrego 18-70. Z tego 18-105 bedziesz na pewno zadowolony i po pierwszych zdjeciach przestanie Ci byc żal wydanych pieniędzy:) Różnica w porównaniu z "małpkami" jest wyraźna:) Nawet gdy użyjesz trybu "Auto". Gwarantuję! Tylko przy kupnie dobrze wybierz sklep bo różnice w zakupie potrafią być znaczne. Spokojnie wystarczy np na kartę pamięci, jakiś filtr UV, torbę na aparat... Ważne aby był z polskiej dystrybucji, aby uniknąć ewentualnych problemów z reklamacjami, chociaż obecnie mam trzecią lustrzankę Nikona i nigdy nie musiałem ( na szczęście) z tej opcji korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...