Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Nowe turbo -gdzie szukac


kyniojawor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem prosic o rade odnośnie zakupu nowego turbo do 2.5 TDI 98r

Czy do AFB można założyć turbinę z podobnego silnika 2.5 TDI nowszej generacji np po 2002r a może nie ma sensu?

Rozważam zakup nowego turbo oczywiście ori nie bardzo wiem gdzie zacząć szukać, proszę o ewentualne namiary oraz ceny (tel do sklepów,warsztatów chiptuning, ewentualnie ASO)

dziękuje

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a http://www.turbo-tec.eu/pl/index.php ??

Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia?

Jak szukałem w tamtym roku do siebie, to za regenerowana AWX krzykneli 1800zł :disgust: ogólnie na temat tej firmy można duzo znaleść pozytywnych wypowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a http://www.turbo-tec.eu/pl/index.php ??

Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia?

Jak szukałem w tamtym roku do siebie, to za regenerowana AWX krzykneli 1800zł :disgust: ogólnie na temat tej firmy można duzo znaleść pozytywnych wypowiedzi :good:

słyszałem że ceny mają wysokie, ale i sprzęt który oferują też niezły :wink4: ale tylko słyszałem, więc może ktoś z forum coś u nich robił i mógłby się wypowiedzieć na temat profesjonalizmu tej firmy :mysli:

swoją drogą dwuletnia gwarancja (chyba bez limitu kilometrów) jest kusząca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam turbo-tec. mam od nich turbine po tym jak moja wywalila caly olej w tłumik.

dali gwarancje na 12miesiecy wlasnie bez limitu kilometrow. po i 60 tys. nic sie z nia niedziej i wszystko jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a http://www.turbo-tec.eu/pl/index.php ??

Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia?

on mial:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nie chce robić zamieszania,chcesz przeczytać to się zarejestruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nie chce robić zamieszania,chcesz przeczytać to się zarejestruj.

jakiego zamieszania a w czym problem zacytować :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli sprawa dotyczy firmy która oferuje turbiny (turbo-tec) to jak najbardziej cytat będzie zgodny z tym tematem, ja, autor wątku (i pewnie nie tylko) chętnie dowiemy się o co Ci chodziło :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a http://www.turbo-tec.eu/pl/index.php ??

Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia?

on mial:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70725

On to mój brat :decayed:

kyniojawor, nad czym Ty się zastanawiasz? Masz pod nosem Ream Poland, co zresztą sugerowałem bratu, ale miał po drodze do Jaworzna, no i tak to wyszło:

--------------------------------------------------------------------------------

20-12-09, 17:57

martinS

"Odradzam wszystkim firmę Turbo-tec z Jaworzna. Jeśli ktoś zamierza dać tam turbinę do regeneracji lub na wymianę niech się dobrze zastanowi.

Ja miałem swoją do regeneracji, telefonicznie uzyskałem info że koszt to ok 1000zł netto. Zachęcony dobrymi opiniami o tej firmie (miedzy innymi z tego forum) pojechałem do Jaworzna. Na miejscu stwierdzili że to złom i nie nadaje się do regeneracji. Zaproponowali inną po ich regeneracji za 1700zł netto (prawie 2100brutto) z 2 letnią gwarancją jeśli zostawię tą. Czasu niewiele do namysłu, nie wciskali na siłę, pomyślałem-biorę. Po zamontowaniu w weekend okazało się że za wolno się wkręca na obroty i minimalnie puszcza olej (więcej o tym tu http://forum.vw-passat.pl/showthread...ight=Turbo-tec)

Po upewnieniu się że z mojej strony wszystko ok i dodatkowo potwierdzeniu przez mechanika że prawdopodobnie jest źle wyregulowana na gruszce złożyłem reklamację. W poniedziałek zawiozłem, gość powiedział że zweryfikują i zadzwonią w ciągu 2 dni. Oczywiście nikt nie zadzwonił, w czwartek zadzwoniłem, powiedzieli że jeszcze nie wiedzą. Po południu zadzwonił ten koleś który ją odbierał. Mówi że odsyłają, wszystko sprawdzone, jest OK. Pomyślałem-może faktycznie u mnie coś nie gra.

Dopiero dziś przyjechałem do domu, otwieram paczkę(odbierała bratowa,mnie wtygodniu nie ma) i myślałem że mnie krew zaleje. Turbina rozkręcona na kawałki, część zimna, gorąca i wirnik złożone tak tylko do kupy, nieposkręcane, gruszka oddzielnie a wszystkie śruby w oddzielnym woreczku. Całość upier.....a w smarach i oleju. Wygląda jak gdyby rozkręcił ją naprędce jakiś kowal. Zastanawiam się co to ku....a ma być? Zestaw do samodzielnego montażu? Do tego dołączony jakiś wykres cholera wie z czego tak naprawdę. (Wkleił bym fotki ale nie bardzo wiem jak)

Najlepsze jest to że gdy ją kupowałem wszystko było ładnie, pięknie a teraz potraktowali mnie jak natręta. Ogólnie koleś przyjmujący reklamację jest niemiłym cwaniakiem chcącym klientowi wkręcić bajkę że na pewno coś nie tak z samochodem. Poza tym zgłaszając reklamacje nie dostałem żadnego dokumentu bo stwierdził że nie potrzeba, wszystkie śrubki były poznaczone farbą a teraz są w paczce. Pewnie jutro tam zadzwonie a on powie mi że ja ją rozkręciłem. A po drugie-gdy kupowałem to mówiłem ze ma być do AFN-a 110KM a po numerach OEM widzę teraz że to turbo od 115. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale wydaje mi się że powinni mnie o tym poinformować przy zakupie. Teraz od tygodnia jestem bez auta, zapowiada się że kolejny (świąteczny!) tydzień też. Mam zamiar domagać się zwrotu kasy i niech sobie tą turbine wsadzą w d. Jeśli nie to chce wystąpić na drogę sądową choć zdaje sobie sprawe że to nie będzie takie proste a na razie pozostaje mi szukanie używki żeby auto wogule zaczeło jeździć...

Więc jeśli macie zamiar się tam wybrać to proponuję się osiem razy zastanowić a moja "przygoda" z tą firmą niech będzie przestrogą.

Dam znać co wyszło z tego dalej.... "

No i jeszcze to:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - -

06-01-10, 18:03

"Cytat:

Napisał marewel

>>Dzisiaj był u mnie przedstawiciel Turbotec,oczyścicie nie omieszkałem pokazać mu tutejszy watek.

Mam nadzieje ze wezmą sprawę poważnie i sie zerehabilitują. <<

martinS

"Wzięli na poważnie, heh. Brak słów.

Po wysłaniu im paczki (22.12) do wtorku po świętach (29.12) cisza. Myślę święta, no OK. Po południu zadzwoniłem, koleś mówi że są w trakcie weryfikacji. W środę przyszła paczka z tą samą turbiną (nawet w jednym kawałku, to już coś!) ale bez plomb gwarancyjnych (kropek na śrubkach, itp). Dzwonie z zapytaniem co z gwarancją. Dowiedziałem się że oczywiście, jak najbardziej jest nadal aktualna a na pytanie o plomby gość mówi że pewnie im farby brakło na warsztacie....

Na pytanie co było robione mówi że sprawdzili, tym razem ma być niby wszystko OK.

Widać że coś było regulowane przy gruszce. Założyłem tego samego dnia, jest o niebo lepiej, szybciej się wkręca (teraz przy ~2100 obr. przedtem przy ~3000) choć idealnie nie jest.

Mam nadzieję że za pół roku się nie posypie bo ta gwarancja to tak na słowo honoru a rozmowa przez telefon to odbijanie piłeczki w drugą stronę i ogólnie niemiłe wrażenia. Pisemną reklamację mi odesłali bez odpowiedzi, dostałem (nie wiem czy na pocieszenie, czy w ramach rekompensaty za 2 tyg bez samochodu) uszczelkę pod odpływ oleju. He he he. Parodia.

Żadnego magicznego słowa "PRZEPRASZAMY, faktycznie coś było nie tak" , telefonu z ich strony jak wygląda sytuacja lub coś w tym rodzaju.

Dlatego nie zmienię o nich zdania (i tytułu postu-gdyby zachowali się fair to z miłą chęcią) i nadal ODRADZAM."

No ale aby rzetelnie oddać obraz sytuacji, to na koniec:

--------------------------------------------------------------------------------

08-01-10, 23:04

martinS

"Żeby nie minąć się z prawdą muszę napisać że dziś ok godz. 15.00 zadzwonił do mnie Pan z Turbo-tecu z pytaniem jak sprawuje się moja turbina. Muszę przyznać że rozmowa była miła i rzeczowa, zupełnie inna niż poprzednie, bo i ktoś inny był rozmówcą. Przedstawił się jako osoba z Kontroli Jakości a telefon był związany z moją pisemną reklamacją. Przeprosił za wysłanie turbiny w cześciach , udzielił mi też odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

Ogólnie jestem miło zaskoczony, trochę późno ale lepiej niż wcale. Nie wiem czy to za sprawą wątku na tym forum czy innego powodu ale w jakiś sposób się "zrechabilitowali" jak to określił Marwel.

Dlatego zmieniam tytuł wątku. A dział? No cóż. Trochę już za późno bo lekki niesmak jednak pozostaje. Ale temat wydaje się być zamknięty. "

No i co Wy na to? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adams78 dzięki za cytat :good:

to że odesłali turbo w częściach i późniejsze przepychanki to faktycznie parodia :disgust:

tylko zastanawia mnie to zdanie:

Założyłem tego samego dnia, jest o niebo lepiej, szybciej się wkręca (teraz przy ~2100 obr. przedtem przy ~3000) choć idealnie nie jest.

co znaczy że nie jest idealnie? Logi coś pokazały? Czy to jakaś autosugestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi coś pokazały?

Tak, po zlogowaniu grupy 11 widać, ze zadane ciśnienie jest osiągane przy niższych obrotach niż poprzednio.

Jak ktoś szuka turbiny, to może tu: :wink4:

http://www.motoarena.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy wątek, ja robiłem swoją turbinke w Turbo-tec, byłem wtedy za granicą, sprawy załatwiałem mailowo i pocztowo i byłem zadowolony z czasu i fachowosci podejscia do klienta, no i wtedy cena jaka zaprponowali była naprawde konkurencyjna, od 1.5 roku smigam na tym turbo, autko mam po programie i wszystko jest ok,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może im sie poprzestawiało od nadmiaru dobrych opinii...

A może wystarczy zwolnić jednego cwaniaka? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...