Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Webasto włącza się tylko na uruchomionym silniku:( dlaczego?


soeren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem pojawił się w tą zimę, za każdym razem, jak mi się udało ustalić, webasto włącza się tylko na uruchomionym silniku i działa tak samo tylko do momentu kiedy nie wyłączę auta:( Każda próba włączenia z pilota czy po zaprogramowaniu (na wyłączony silniku) kończy się brakiem odpowiedzi ze strony urządzenia.

Webasto mam ori typ "mokre" Zastawiam się czy powodem takiego zachowania mogła być przyczyna wymiany aku ze starej Varty, z którą kupiłem auto o parametrach 95Ah/740A na naszą wspaniałą jak mnie wszyscy zapewniali Centrę futurę 77Ah/760A. Dodam, że Varta była wizualnie o wiele większa. Czy ta różnica w sile rozruchu może mieć wpływ na uruchamianie webasta?? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób prosty test, który da odpowiedź na Twoje pytanie - podłącz prostownik, zaprogramuj webasto, zamknij auto - jak się włączy, wiadomo, co jest powodem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po podłączeniu prostownika jest to samo i zauważyłem, że w chwili kiedy powinna się włączyć pompa wymuszająca obieg płynu chłodzącego, webasto wydaje dziwne dźwięki i się zaraz po tym wyłącza. Domyślam się teraz że to właśnie ona jest pewnie uszkodzona. Jeśli ktoś wie czy jest możliwość jej wyłączenia żeby tylko grzanie szło do kabiny bez grzania motoru to by po części rozwiązało mój problem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wie czy jest możliwość jej wyłączenia żeby tylko grzanie szło do kabiny bez grzania motoru to by po części rozwiązało mój problem :confused4:

Nie ma takiej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie ma mozliwosci selektywnego wlaczania

2. prawdopodobnie pompa ma za ciezko i uklad musi sie wylaczac bo by sie przegrzewal. - sprawdz uklad chlodnicy. byc moze arto przeplukac.

3. last but not least zacznij od odczytu bledow. one ci powiedza gdzie szukac przyczyny niesprawnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...