Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Klima na postoju nie chłodzi, podczas jazdy tak


czester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak ja w tamcie jak stoje w korach,miescie itd, to klima chlodzi tylko wtedy gdy sie sprezarka załączy, powieje chwile zimnym, a później leci gorące, aż do ponownego załączenia sie sprężarki. Natomiast jak jade to chłodzi tak, że az sie wytrzymać nie da... wiecie co to może byc ? gdyby to byla nie nabita klima to cały czas by chyba nie chłodził ? aha dodam, że nie wymienialem jeszcze fitru przeciwpyłkowego, ale wątpie zeby to jego wina była... (sorry jeśli ten temat byl juz poruszany, ale strasznie dużo jest tych stronek :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno trzeba dobić,jest zamało czynika dlatego sprężarka wyłancza się,wiem otym bo to miałem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby skąd wiesz?

A może jest za dużo i po wzroście ciśnienia układ wyłącza się?

Udaj się do rzetelnego zakładu i niech podepną manometry i posprawdzają układ.

A może to taka banalna rzecz, jak czujnik temp. silnika?

Jeśli jest zbyt wysoka temp. silinika odczytywana przez sterownik silnika to wyłącza on klimatyzację, aby nie przegrzać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że masz to samo co ja miałem kiedyś w passacie.Problem tkwi pewnie w wentylatorze-prawdopodobnie nie kręci a tym samym nie chłodzi chłodnicy.Podczas jazdy chłodnica chłodzona jest powietrzem.Sprawdż to!

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno trzeba dobić,jest zamało czynika dlatego sprężarka wyłancza się,wiem otym bo to miałem to samo

Gdyby tak bylo to wg mnie w ogóle by nie chłodzilo, a jednak podczas jazdy jest ok.

Są 2 wiatraki jeden kręci się cały czas, a drugi z tego co wiem to tylko w ekstremlanych sytuacjach, jednak nie zauważyłem żeby mi się kiedys włączył. Gdyby to bylo tylko na rozgrzanym silniku to bym zroumiał, że sie przegrzewa, ale na zimnym jest to samo. Musze na jakąs diagnoze z tym pojechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że poprostu trzeba zaliczyć myjke ciśnieniowa i wymyc pod ciśnieniem skraplacz klimatyzacji ( chłodnice ) i to porządnie ,bo podczas jazdy masz lepsze chłodzenie i to tyle ale oty już pisałem niedawno :wink:

pozdrawiam wszystkich i przepraszam ze zadko wchodze na forum i pomagam ale mam taki zapier.... ze głowa mała :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi elektryczny to ma się kręcić nie w "ekstremalnych sytuacjach" ale ZAWSZE gdy masz włączoną klimatyzację

Noooo to musze to sprawdzic, ale raczej sie nie kręci jak jest klima włączona. Dzieki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam taki sam problem staję na swiatłach to zaczyna wiac ciepłym powietrzem ruszam i jest zimno, byłem w ASO audi stwierdzili ze uszkodzony jest sterownik(panel klimy) kupiłem na allegro panel i dalej to samo w piatek jadę na reklamacje bo wątpie zeby ten sterownik tez byl uszkodzony, jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o porade bo portfel się kurczy, koszt 250 panel, 250 nabicie i spr. klimy, serwis 248 diagnoza w Audi

a klima dalej niesprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat: lukasssw 29 Maj 2007, 22:44

ten drugi elektryczny to ma się kręcić nie w "ekstremalnych sytuacjach" ale ZAWSZE gdy masz włączoną klimatyzację

Noooo

Sprawdż napięcie na wentylatorze przy włączonej klimie albo po prostu podłącz go na krótko i będzie jasne czy to wentylator. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania prawdopodobnie wina tkwi po stronie nie załanczania sie 2 wiatraka,jak ja us siebie włacze klime to chodzi mi automatycznie 2 wentylator u brata w a4 jest tak samo jak u mnie z tym wiatrakiem...odezwij sie jak zrobisz...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania prawdopodobnie wina tkwi po stronie nie załanczania sie 2 wiatraka,jak ja us siebie włacze klime to chodzi mi automatycznie 2 wentylator u brata w a4 jest tak samo jak u mnie z tym wiatrakiem...odezwij sie jak zrobisz...pozdro

Ale kotleta odgrzałeś :decayed: "Odpowiedz #10 : 30 Maj 2007, 18:28 »"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...