Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana zamka drzwi kierowcy


hamadini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Ostatnio wymieniłem zamek w dzwiach kierowcy. Stary zamek był kompletnie rozwalony i wkładka obracała się do okoła. Może ktoś ma podobny i mu to pomoże.

Na początek zdejmujemy boczek dzrwi (opis i foty na forum), następnie odpinamy wszystkie wtyczki zamka konkretnie 2 i zdejmujemy cięgno z zamka które otwiera dzwi z kluczyka. potem odkręcamy 1 śrubę która jest po prawej stronie klamki od wewnątrz, trzyma ona zewnętrzną osłonę klamki.

Następny krok to zdjęcie zewnętrznej osłony klamki bo bez tego zamek nie wyjdzie. Tu uwaga nic na siłę. Samo wykręcenie śruby tego nie umożliwi. Pod zamkiem znajduje się niewielka blaszka, którą delikatnie poruszamy na boki co spowoduje niewielkie ruchy zamka i naprowadi zatrzaski obudowy klamki na właściwe miejsce i delikatnie wyjmujemy obudowę. Teraz zamek jest odsłonięty i łatwy do wyjęcia.Po wyjęciu przekładamy starą wkładkę co jest proste jak budowa cepa do nowego zamka i montujemy w odwrotnej kolejności.

Mam nadzieję że ten opis będzie pomocny tym którzy chcą wymienić zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cep się zaplątał i jeżeli wiesz jak rozebrać dalej to proszę o opis . Konkretnie to w moim zamku urwało się boczne oczko za pomocą którego obracając kluczykiem cięgno otwiera zapadkę w zamku. Mam już drugi zamek z wkładką i właśnie ją wymontowałem a to proste jak cep. Jak dalej wyjąć wkładkę nie mając kluczyka aby zdemontować tą część z oczkiem do cięgna. Wolałbym najpierw wyjąć ze starego zamka a następnie zamienić w swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja u siebie naprawiałem oba zamki w drzwiach bo mi padły te oczka i wydaje mi się że nie można zamienić zamków stronami. Co ciekawsze dowiedziałem się że wraz z wprowadzeniem modelu Avant została zmieniona konstrukcja zamka i samej tej części w aso nie dokupi się tylko kompletny zamek ok 250pln na szczęście pojeździłem po złomach i dokupiłem właściwe zamki i sam podmieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów . mam problem ze złożeniem zamka , chodzi dokładnie o to że wkładka nie jest przymocowana do drzwi (nie wiem jak to zamocować) i jak wkładam kluczyk to wkładka wpada do połowy . nie wiem jak to zablokować . ktoś rozwiertał wcześniej cały zamek , wymieniłem klamke , wkładke i teraz mam problem z tym zeby wkładka była sztywna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...