Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy prędkość nagrywania wpływa na jakość??


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Chodzi mi o to czy predkość z jaką nagrywamy płytki wpływa na jej jakość podczas odtwarzania w cd-radiu w samochodzie. Bo czasami, mam wrazenie ze niektore płyty graja ciszej od innych. Jeżeli watek do kitu mozna go skasowac. Z góry dzieki za odpowiedzi. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności nagrywanych kawałków to najczęściej są one różne ale programikiem można wszystkie ujednolicić , standard jest chyba 93 dB a czasem mają one 80 więc grają o wiele ciszej.

Np. taki programik : http://mp3.wp.pl/p/programy/opis/345.html?kat=0&s=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalizacji, to jak najbardziej polecam program, który podał ono - sam go czasem używam. Co do prędkości nagrywania najlepiej z nią nie przesadzać - oczywiście nie ma ona wpływu na głośność utworów, ale mogą pojawiać się trzaski, przeskoki - szczególnie przy słabej jakości nośnikach. Najlepiej wybierać prędkość ze środka przedziału obsługiwanych przez płytkę i nagrywarkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kopiuje płytki to używam najniższej prędkości.. Moje leciwe radio jest wrazliwe na porysowane cd, za szybko nagrane tez moga szwankować..

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkosc, nosnik i nagrywarka ma bardzo duze znaczenie, najczesciej im wolniej tym lepiej (czasem zdazaja sie kombinacje ze jakies plyty z jakimis nagrywarkami lepiej nagrywac szybciej, najlepiej sprawdzac ilosc bledow c1 c2 po nagraniu jakims programem)

Odpowiedź jest baaaaaaaaardzo prosta! POWOLI! Co do zasady 8x dla CD, 2.4x dla DVD+R albo 2.0x dla DVD-R - kto mnie posłucha będzie cieszył się swymi nagraniami długo, nawet na gorszych nośnikach.

Niektórzy powiedzą: ja nagrywam 48x albo 52x i mi działa !!! HA! Ale jak działa? I jak długo? Działa na wszystkich czytnikach? Oto uzasadnienie tego, że nagrywanie 8x jest lepsze niż np. 32x:

wiecej na

http://skrodzewicz.republika.pl/CDDVD.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem że samochodowe radyjko jest czułe na to jak płyta jest nagrywana bo potrafi "haczyć" na pisenkach. Sprawdzałem i wcale najwolniejsza prędkość nic nie poprawia. Najlepiej przetestować różne programiki do wypalania a prędkość zapodać że środkowego przedziału.[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2007, 13:38 _________________________________________________Normalizację ma większość programów do Ripowania jak i nagrywania CDAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze radia beda mialy problem z odtwarzaniem szybciej nagranych plyt, gdyz np. gdy naped w radiu obsluguje predkosc do 32x, a plyte nagramy z predkoscia 48x lub wiecej, nie bedzie ona prawidlowo dzialala, najlepiej zastosowac tak jak wyzej koledzy pisali-srodkowa predkosc(ja zawsze nagrywam 24x) i przede wszystkim dobrej jakosci plyty, bo plyty z biedronki czy innego tesco po 2 przesluchaniach beda nadawaly sie do smietnika, jest to przepraktykowane i prawie potwierdzone naukowo;) Swego czasu czarne plyty Esperanza byly najlepsze, gdyz posiadaly ochronna przeciw promieniowaniu warstwe i ogolnie byly mniej wrazliwe na jakiekolwiek smugi czy rysy. Aktualnie chyba TDK sa jednymi z lepszych plyt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam zawsze nagrywam z najwolniejszą prędkością, chociaż teraz to już tylko nagrywam muzę na karty pamięci (RNS-E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, wazne sa tez plyty - zwyklej plyty wiele odtwarzaczy CD nie chce czytac, nawet jesli nagramy ja z niska predkoscia, z Audio CD nie bedzie takich problemow, nawet jesli nagramy z predkoscia wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plyty Audio CD, to szczegolnie polecam rowniez Esperansa DJ Vinyl(plytki Audio), plytki sa czarne, wiec sa z warstwa ochronna, ponadto fajnie wygladaja, bo maja z wierzchu warstwe jakby vinylowa:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...