Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

...przedewszystkim to wylącz sobie kompas w navi jeśli masz włączony

done

jest OK

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany a powiedzcie mi jak zmienic ustawienie poziomu glosnosci ze tak powiem startowej - jak odpale to odrazu czadu daje :kwasny: - palcem przyciskam ON a reka juz szykuje sie do wyciszania, jest to troszke wk...ce a szczegolnie po zmianie na bose = bol glowy i lek przed kolejnym uruchomieniem :hi:

..luknij w adaptacjach w kanał 123 ja mam u siebie 5 i jest oki, tylko jak zmienisz to zrób twardego restarta navi(przycisk włączania przez 30 sek) i powinno być git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś może schemat podłącznia zmieniarki 8E0 035 111DX do RNS-E ? jakieś specjalne konfiguracje żeby działało poprawnie ? :)

Tu masz schemat i jak podlaczyc :wink4: jakby co to pytaj :decayed:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174949.0

a gotowy kabel kupusz w Naviku :wink4:

http://www.naviservice.com.pl/?item=101&t=1294928888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prośba o wskazówki, chciałem dziś zamienić RNS-D DX na RNS-E, ale mam kilka niejasności, po wyjęciu RNS-D, podpiąłem przelotkę z ISO na ISO2, oraz przelotkę od kabla antenowego, ale

jest tam również poniższa kostka która była wpięta do RNS-D

dscn0079c.jpg

czy ktoś może mi powiedzieć za co odpowiada ta wtyczka ? do RNS-D DX idzie również taki mały kabelek okrągły coś ala wtyk antenowy, ale w RNS-E nie ma miejsca by go podpiąć, nie wiem też co to jest ?

niestety ta kostka nie pasuje do RNS-E, jest tutaj 16 pinów

dscn0077b.jpg

poprzedni własciciel miał podpięte do RNS-D kabel DIN, a z drugiej strony mini-jack do podpięcia zewnętrznego źródła dzwięku, załączane to było po wyborze na NAVI funkcji TV. po odpięciu RNS-D i podpięciu jeszcze raz wszystkie znikła nagle funkcja wyboru TV, czy to oznacza że trzeba coś Vag'iem zakodować teraz ?

oraz pytanie nr dwa, włożyłem płytę audio do RNS-E,ale nie widzi żadnych utworów, muzyka się nie odtwarza, płyta wogóle się nie kręci, oraz nie można jej wysunąć, po wcisnięciu guzika nic się nie dzieje ?! czy to dopiero też zacznie działać po zakodowaniu NAVI według instrukcji, czy oznacza raczej że napęd jest po prostu zepsuty ? RNS-E jest z A4B7 2007 roku.

pomocy.

z góry dzięks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej wtyczki szerokiej to jest to kostka do podłączania TV i w rnse powinneś to zakodować, tylko niewiem czy wyjścia są takie same w rnse i rnsd (sama wtyczka powinna pasować)

jeśli chodzi o to drugie okrągłe to pewnie antena diversity czy jakoś tak.Wpinasz ją obok anteny fm w tą bialą kostke którą widać na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ta wtyczka nie pasuję do RNS-E :(

a czy ktoś wie wogóle jak zakodować ten tuner w RNS-D ? bo po odpięciu wszystkiego i podłączenia funkcja TV wogóle nie jest widoczna...szczerze to mam to auto dosyć krótko i nawet nie sprawdzałem czy działa TV, bo wpadł w ręce RNS-E :naughty: i chciałem go zmontować :)

w sumie fajnie by było jakby się dało spiąć ten tuner z RNS-E, mógłby tylko ktoś oswiecić jak tego dokonać :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sie za to zabierasz jak nie masz o tym pojęcia. Tej płaskiej wtyczki nawet nie próbuj podpinać, bo szkoda Twojego czasu. Jest ona od TV a tuner w Twojej poprzedniej navi nie działa z rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tyle że tuner do RNS-E jest tak około 2 razy droższy od tego do RNS-D więc będziesz musiał dołożyć.

A tak poza tym to cieżko dorwaćtaki tunerek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez nerwów, wszystko już jasne, RNS-E zamontowany w aucie, wielkie podziękowania dla kolegi Dominika (domin97) za poswięcony czas i ogarnięcie dziś tematu. :)

navi zakodowana i podłączona, wszystko hula, poza niestety najprawdopodbniej uszkodzonym mechanizmem napędu dvd, po wlozeniu plyty nic kompletnie sie nie dzieje,jakakolwiek plyta nie jest odczytywana, silniczek nawet nie zakręci,cisza, plyta stoi, guzikiem ani vagiem nie da się plyty wysunąć, błedów żadnych nie ma, plyte mozna wyjac jedynie recznie po zdjęciu pokrywy górnej :confused4:

pytanie do znawców, co moglo pasc, będe ją próbowal reklamować u sprzedawcy, ale nie wiadomo co z tego będzie, na jakie koszty się nastawić ? jak sprzedawca jej nie przyjmie to ją oddam do naviservice na diagnozę i naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi zakodowana i podłączona, wszystko hula, poza niestety najprawdopodbniej uszkodzonym mechanizmem napędu dvd, po wlozeniu plyty nic kompletnie sie nie dzieje,jakakolwiek plyta nie jest odczytywana, silniczek nawet nie zakręci,cisza, plyta stoi, guzikiem ani vagiem nie da się plyty wysunąć, błedów żadnych nie ma, plyte mozna wyjac jedynie recznie po zdjęciu pokrywy górnej

Ostatnio naprawiałem rns-e tylko, że problem był nieco "mniejszy", tj. po włożeniu płyty, radio zakręciło plyta może z jeden lub dwa obroty i odrazu wyskakiwał komunikat 'płyta nie nadaje się do odczytu..." - oczywiscie przy nastepnych płytach było tak samo, okazalo sie ze byl to laser + naped, a dokładnie jak mi szpece od audio powiedzieli "zębatki od napędu".

Koszty: na poczatku zawolali 800zł przy nowym laserze i nowym napędzie, później zawolali 650zł za laser + te zębatki, a jak powiedzialem ze zabieram radio to mi zeszli do 500zl :)... może Ci sie przyda te porównanie kosztów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że chłopaki porpostu Ci przeczyścili laser :polew: :polew: :polew: a zapłaciłeś jak za napęd z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zapoznaniu się wczoraj trochę z tematem napędy występują min. 2 róźne w RNS-E , koszt jednego w sklepie z elektroniką 180 zł drugiego 400 zł, są to napędy najprawdopodobniej alpine'y. samej roboty przy zmianie to jest jakieś 1h, nie potrzeba przy tym zadnych specjalistycznych narzedzi, wystarczą wykrętaki precyzyjne i to wszystko. wymontuje stary napęd, i dobiore w sklepie nowy, podmiankę zrobię sam.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zapoznaniu się wczoraj trochę z tematem napędy występują min. 2 róźne w RNS-E , koszt jednego w sklepie z elektroniką 180 zł drugiego 400 zł, są to napędy najprawdopodobniej alpine'y. samej roboty przy zmianie to jest jakieś 1h, nie potrzeba przy tym zadnych specjalistycznych narzedzi, wystarczą wykrętaki precyzyjne i to wszystko. wymontuje stary napęd, i dobiore w sklepie nowy, podmiankę zrobię sam.

pozdr.

widze że wyciągasz wnioski :wink4::decayed::good: :good: :good:

po zapoznaniu się wczoraj trochę z tematem napędy występują min. 2 róźne w RNS-E , koszt jednego w sklepie z elektroniką 180 zł drugiego 400 zł, są to napędy najprawdopodobniej alpine'y. samej roboty przy zmianie to jest jakieś 1h, nie potrzeba przy tym zadnych specjalistycznych narzedzi, wystarczą wykrętaki precyzyjne i to wszystko. wymontuje stary napęd, i dobiore w sklepie nowy, podmiankę zrobię sam.

pozdr.

:good: :good: :good:

Kolega H4mm3R wymieniał także jeśli masz jakieś pytania to do niego pisz żeby nie było tak jak z wtyczką od TV tunera :wink4: :wink4:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) występują min. 2 róźne w RNS-E , koszt jednego w sklepie z elektroniką 180 zł drugiego 400 zł, są to napędy najprawdopodobniej alpine'y. (...)

Możesz podać namiary na te sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że chłopaki porpostu Ci przeczyścili laser :polew: :polew: :polew: a zapłaciłeś jak za napęd z allegro

Chcialem przedstawic jak niektorzy potrfią brac za takie cos i juz.

nie bardzo wiem co w tym smiesznego :thumbdown:, szczegolnie ze nastepnego dnia jechalem na tydzien w trase i nie mialem innego wyjascia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że chłopaki porpostu Ci przeczyścili laser :polew: :polew: :polew: a zapłaciłeś jak za napęd z allegro

Chcialem przedstawic jak niektorzy potrfią brac za takie cos i juz.

nie bardzo wiem co w tym smiesznego :thumbdown:, szczegolnie ze nastepnego dnia jechalem na tydzien w trase i nie mialem innego wyjascia...

a ja napisałem tylko że uważam że chłopaki zrobili Cie w c**ja. Nic nie wymienili tylko przeczyścili laser a skasowali jak za zboże.

Przypuszczam że Cie poprostu oszukali i dlatego to napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...