Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG]Pytanie o diagnostyke

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem forum i proszę o wyrozumiałość, dopiero się uczę :)

Mam pytanie odnośnie diagnostyki a dokładniej o korektę licznika w moim audi a4 1.9 TDI z 98r

Kupiłem kabel OBD II taki jak na tej aukcji http://allegro.pl/item874381343_interfejs_vag_k_can.html

Próbowałem się połączyć z autem ale raz się połączyło a raz nie, czym to może być spowodowane?

Kolejne pytanie, nie wiem co przestawiłem ale przy włączeniu zapłonu słychać piknięcie, a z kolei jeśli są zapalone światła i otworzy się drzwi to nie ostrzega żaden dźwięk (a wcześniej tak było). Nie zrobiłem w sumie nic konkretnego i nie wiem dlaczego tak się stało, jak to wrócić z powrotem?

I ostatnie pytanie, próbowałem zrobić korektę licznika ale nie mogę się połapać. Czytałem o tym na forum ale coś muszę robić nie tak, bardzo proszę o małą pomoc jak się do tego zabrać. I czy w vw T5 z linią CAN również będe mógł modyfikować przebieg licznika? Różni się to jakoś w wykonaniu od tego w audi?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Opublikowano

Tym kablem w życiu nie cofniesz licznika

Opublikowano

Tym kablem w życiu nie cofniesz licznika

Napisz koledze od razu dlaczego. Przynajmniej czegoś się dowie z twojego posta :wink4:

_________________________________________________

Kablem, który wkliłeś możesz przeprowadzić sobie ogólną diagnostyke pojazdu + kilka dodatkowych funkcji.

Właściwie możesz poskojnie kupić kabel o połowę tańszy i będzie miał te same właściwości.

Sprawdzonym użytkownikiem na allegro jest "Viaken" - od niego możesz śmiało brać.

Próbowałem się połączyć z autem ale raz się połączyło a raz nie, czym to może być spowodowane?

Cięzko powiedzieć.

Może coś z kablem, może coś się rozłącza, w sumie jak poszukasz to znajdziesz kilka tropów, tematy były już poruszane na forum.

Opublikowano
  • Autor

A jaki kabel musze kupić żeby zrobić korekte licznika? Nie chodzi mi o cofnięcie a popchnięcie do przodu ;)

Opublikowano

np. Vagtacho USB.

Opublikowano
  • Autor

Na allegro znalazłem tylko jeden taki kabel (http://allegro.pl/item883287327_vagtacho_usb_2_2_interface_do_licznikow.html)

ale nim nie rusze licznika w vw T5 z 2007 roku. Gdzie mogę w miarę tanio kupić taki kabel?

To dlaczego w aukcji tego kabla który kupiłem było napisane że jest możliwość ruszenia licznika i sprzedawca też mnie zapewniał że przy odrobinie wiedzy i doświadczenia mogę zrobić korekte licznika? Tylko taka ściema?

Opublikowano

Do diagnostyki twojego :audi: wystarczy taki kabelek http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 ja taki mam i wszystko śmiga i o połowę tańszy od Twojego.

Do korekcji liczników potrzebujesz tak jak kolega wcześniej napisał np. VAG tacho

Opublikowano

A jaki kabel musze kupić żeby zrobić korekte licznika? Nie chodzi mi o cofnięcie a popchnięcie do przodu ;)

Do jednorazowego pchnięcia/cofnięcia licznika nie warto kupowac kabla.

Taka usługa u fachowca kosztuje ok 50-70 zł, a nie mając wiedzy i doświadczenia szybko można licznik uwalic :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Zależy mi na tym żeby samemu umieć ponieważ potrzebuje przynajmniej raz na tydzień ruszać licznikiem ;)

A ile może kosztować VAG tacho żeby w tym vw T5 też coś zdziałać?

Opublikowano

Zależy mi na tym żeby samemu umieć ponieważ potrzebuje przynajmniej raz na tydzień ruszać licznikiem ;)

A ile może kosztować VAG tacho żeby w tym vw T5 też coś zdziałać?

?? Raz na tydzien będziesz dodawał kilometrów ? :kox:

Służbowy masz i rozliczają Cię przejechanej trasy ?

Opublikowano

Zależy mi na tym żeby samemu umieć ponieważ potrzebuje przynajmniej raz na tydzień ruszać licznikiem ;)

A ile może kosztować VAG tacho żeby w tym vw T5 też coś zdziałać?

Baw się, baw, a jak spierdolisz coś w tym T5, to ci wypłaty braknie na naprawę.

Tacho nie ruszy T5.

Opublikowano

...

Opublikowano
  • Autor

W takim razie nie ma sie co bawić w tej T5 skoro tak mówicie. A w mojej audi tym kablem rusze jakoś licznik?

Pytałem w serwisie tego sklepu viaken i gościu stwierdził że kablem za 400zł który kupię u nich mogę modyfikować licznik w moim audi i w tej T5.

W końcu nie wiem co robić, skoro mówicie że kablem się nie da to co za pierdoły mi opowiadał gościu w serwisie??

A takim sprzętem z wyższej półki który służy głównie do naprawy i korekty liczników zdziałałbym coś w T5?

http://moto.allegro.pl/item869686072_diga_tacho_universal_2008_korekcja_licznikow_pl.html

Opublikowano

...

Opublikowano

motyw jest taki że w Twojej audi kablem za 400zł ruszysz licznik i przebieg w sterowniku silnika jesli Twój jest na EDC15 a podejrzewam że jest. T5 podejrzewam że na EDC15 nie jest (EDC16?)

kolega w opisie ma rocznik 1998 ... czyli tam siedzi stare msa15 .... [nie bedzie zabaw ze zmiana przebiegu w sterowniku]

a w T5 jak najbardziej jest edc16 i tam juz zabawa kabelkami za 200 zł to jak skok w przepasc bez spadochronu ... :naughty:

Opublikowano

Koledzy przeciez vagcomem on do przodu bez problemu zmieni przebieg.Sam tak robilem.Takim najtanszym kabelkiem.Trzeba wejsc w zegary.Lecz cofnac da sie tylko o 100km ani wiecej

Opublikowano
  • Autor

Ale w audi czy w tej T5 też? To teraz to ja już nie wiem co robić, boje sie troche żeby czegoś nie uwalić przy metodzie prób i błędów...

Opublikowano

...

Opublikowano

motyw jest taki że w Twojej audi kablem za 400zł ruszysz licznik i przebieg w sterowniku silnika jesli Twój jest na EDC15 a podejrzewam że jest. T5 podejrzewam że na EDC15 nie jest (EDC16?)

kolega w opisie ma rocznik 1998 ... czyli tam siedzi stare msa15 .... [nie bedzie zabaw ze zmiana przebiegu w sterowniku]

a w T5 jak najbardziej jest edc16 i tam juz zabawa kabelkami za 200 zł to jak skok w przepasc bez spadochronu ... :naughty:

ok, a jeszcze pytanie w Twoim roczniku 2000 jest już EDC15 czy też MSA15 i kolejne pytanie: czy jest gdzieś jakaś www co by można było poczytać na jakich sterownikach są poszczególne silniki w a4 z różnych roczników starych i nowszych?

EDC15 ... :naughty:

nie wiem ...

Opublikowano
  • Autor

Gdzie sprawdzić jaki mam EDC? Jeśli w mojej audi miałbym EDC15 to mogę ruszyć licznik o max 100km jak pisał wyżej vauxhall95?

Co polecilibyście w miarę taniego żeby dało się w tej T5 ruszyć licznik? Na allegro znalazłem najtańszy sprzęt za 1999zł w polskiej wersji który z tego co wyczytałem potrafi sobie z T5 :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.