Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją audio.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś na forum może mi powiedzieć, dlaczego tak się dzieje, że jak w radiu przelacze zeby gral sam przod głośników albo sam tył i podkręce troszke mocy w radiu to w głosnikach slysze przerywanie dzwieku i trzaski i radio w dodatku mruga. Natomiast jak jest ustawione tyl i przod rownomiernie gra dobrze, tylko przy wiekszej mocy podswietlenie radia lekko mruga.

Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz czy masz ori radio i głośniki czy coś swojego.

Niejestem wróżką ale myślę, że jakiś wzmacniacz by ci się przydał. Sprawdz jaką moc ma radio w stosunku do głośników. Miałem to samo w poprzednim samochodzie i montarz wzmacniacza dał mi to czego oczekiwałem od mojego sprzętu. Tak na chłopski rozum to coś tu niewyrabia albo radio albo głaśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być problem z końcówką mocy, Fader odcina jeden kanał na wyjściu kierująć sygnał tylko na dwie nóżki układu i końcówka nie daje rady. Przygasanie radia prz większym wysileniu to może tęż być problem wadliwie działąjącej końcówy albo zwyczajnie prądy jest za mało. Niestety nie napisałeś jakie radio, seria czy inne jaki system głośników aktywne - pasywne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system głośników aktywne - pasywne.

Skoro za aktywne rozumiesz podpiete pod wzmacniacz to radio nie ma nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za aktywne rozumiesz podpiete pod wzmacniacz to radio nie ma nic do rzeczy

Dlaczego nie? Na wzmacniacz z wyjścia liniowego takrze musi wyjść sygnał, jeśli radio działa w układzie dwa głośniki z końcówki dwa ze wzmacniacza a problem pojawia się zaróno w ustawieniu Fader max przód i max tył to dajemy sobie spokój z końcówą i sprawdzamy układ przedwzmacniacza. Ja poprosty przyjmuje że z kablami wszystko jest OK masy w masach itp (to są oczywiste sprawy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że brakuje prądu stąd przgasanie radyjka. Na mój gust radyjko i głośniki niebardzo spasowane stąd zakłócenia przy pewnych ustawieniach.

Jednocześnie od tych głośników nie wymagaj zbyt wiele.

Zaczołbym od poprawienia instalacji (odpowiednie kable zasilające oraz sygnałowe).

Z ori kompletu przedniego można trochę wyciągnąć, chociaż też nie dają rady w zestawie z ALPINEm ( a raczej radyjko sie poddaje)

pozdrp :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzieś 2x2,5 kabla (np. głośnikowy) to prowizorycznie poporwadź go od akku do radia i jeszcze raz je sprawdź. Mało prawdopodobne by przy popoprawinie działającej fabrycznej instlacji radio miało prądowe problemy. Jak dasz radę możesz spróbować podmienić radio na moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...