Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zmiana średnicy wlotu filtra stożkowego ITG z mniejszej na większą


moskal

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze jestem tępa strzała kupiłem na allegro stożek ITG z wyjściem 63mm , była okazja , nie zastanowiłem sie. jak wszyscy wiemy przpływka w AEB ma 70mm , wiec byłoby przkłamanie 7mm , po konsultacjach z "BAT klub member#2" w gre wchodziły dwie opcje , zmiana stożka na taki z wyjsciem 70mm lub rzeźba (za czym obstawiałem ja ze względów finansowych).

No to do roboty :kox: .

Mialem na stanie rure 70mm , wiec zostało tylko tak obciąć wejście do stożka zeby trafić idealnie w miejsce gdzie przy styku z rurą 70mm bedzie idealnie wszystko pasowało

44479049.th.jpg 53485968.th.jpg

jak juz ładnie wszystko przypasowalo , obszlifowałem wszystkie nierówności od środka , tam gdzie przepływa powietrze zeby nie było zadnych zawirowań :wink4: i potraktowałem to klejem do metalu który wytrzymuje temperature ponad 120 stopni.

39470687.th.jpg 75405850.th.jpg 32191481.th.jpg

Tak to wyglądało po 24 godzinach , klej który wypłynał "od środka" zeszlifowalem na gładko , jest troche ciężki w obróbce :thumbdown: , ale cóż za błedy trzeba płacić :kox: :gwizdanie:

10601725.th.jpg 37454801.th.jpg

A tak wygląda po szlifowaniu i malowaniu , nie mogłem zeszlifować na gładko , chcialem żeby klej został delikatnie nalany na spoine , napewno bedzie mocniej trzymał , chociaz i tak rękoma przy użyciu troszke większej siły

nie mogłem tego rozerwać , nie wiedziałem że bedzie to takie mocne :good: , po pomalowaniu wsadziłem to do piekarnika na 45 minut w 100 stopni i klej nie zmienił konsystencji , był bardzo twardy więc pod maska powinien wytrzymać , zwłaszcza ze bedzie bariera termiczna która troche przytrzyma ciepło z komory silnika :good:

68389705.th.jpg 48659504.th.jpg

Jakby ktoś nie wiedział to tak stożek ITG wygląda w środku :decayed:

20100113014.th.jpg 20100113012.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...