Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem z czujnikiem sprzęgła


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna próbowałem się uporac z tempomatem, no i już wie że za wszystko odpowiada czujnik sprzęgła, w sumie były sprawdzane trzy i wszystkie zachowywały się tak samo. Przy wciśniętym i wyciśniętym czyjniku miernik pokazywał układ zamknięty, prąd przepływał, jest to czujnik dwu pinowy i po rozebraniu jednego nie ma w nim niczego poza obwodem który tepretycznie powinien byc zamknięty lub otwarty w zależności od położenia pedału sprzęgła. Po zamontowaniu komputer widział sprzęgło wyciśnięte, było brak reakcji na położenie pedału, po odpaleniu auta i zgaszeniu już sprzęgło było cały czas wciśnięte?

Czy trzeba jakoś nauczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj ASO bo tego problemu z uczeniem nie było chyba na forum, z tego co kojarzę nie trzeba adaptować a sam miałem wymieniony czujnik położenia sprzęgła, może masz walnięte czujniki, kupowałeś nowe w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas zmiany biegow odczuwasz poszarpywanie ....

nie ma zadnej adaptacji/przyuczenia czujnika z tego co pamietam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky ja też nie pamiętam, żeby mi vaginowali niunię po wymianie, ale na 100% szarpie i nie działa tempomat jak ten czujnik jest walnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w ASO dwa w Szczecinie i jeden w Wielkiej Brytani, cho w Szczecinie nie wiedzieli o co chodzi, powiedzieli mi tylko że u nich wymiana to około 300zł, bo akurat komputery się im zawiesili więc nie mogli poda dokładnej ceny, czujniki kazali reklamowa, bo nie ma na taki towar zwrotów, no ale przyszedł mój czas powtotu do UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste jak drut trzeba umieć założyć czujnik :wink4: przypatrz mu się dobrze a zauważysz że nie przekręca się go całego tylko środkowa część po wciśnięciu zapadek. Działa on identycznie jak czujnik stopu jeśli ktoś niepoprawnie go zamontuje to światła świecą non stop. Wkładając czujnik nie kręci się całym tylko dociska i przekręca się środek ot to cała filozofia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na 100% szarpie i nie działa tempomat jak ten czujnik jest walnięty

bo takie jest jego zadanie :

-wylaczyc tempomat gdy wciskamy sprzeglo

-sterownik silnika zmniejsza dawke gdy wciskanmy sprzeglo zeby zapobiec szarpaniu auta ...

tak jak pisze grzanek85 , problem moze tkwic w nieumiejetnym montazu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie gdzie mogę sprawdzić czy komputer wychwytuje działanie takiego czujnika. Bo powiem szczerze od jakiegoś czasu auto zaczęło mi szarpać mocniej niz to miało miejsce wcześniej i na dodatek po dokładce tempomatu i multifunkcji tempomat nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był chyba kanał 6 w silniku. Tam się powinna jedna cyfra zmieniać (0->1) przy wciskaniu i wyciskaniu sprzęgła jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie gdzie mogę sprawdzić czy komputer wychwytuje działanie takiego czujnika. Bo powiem szczerze od jakiegoś czasu auto zaczęło mi szarpać mocniej niz to miało miejsce wcześniej i na dodatek po dokładce tempomatu i multifunkcji tempomat nie działa

blok 006 w silniku ... naciskajac pedal bedzie sie zmieniac wartosc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem rozwiązany, wpierw musiałem jeszcze zrozumiec działanie,

czujnik zamontowany i tempomat działa :)

no to co dokladnie bylo nie tak ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie gdzie mogę sprawdzić czy komputer wychwytuje działanie takiego czujnika. Bo powiem szczerze od jakiegoś czasu auto zaczęło mi szarpać mocniej niz to miało miejsce wcześniej i na dodatek po dokładce tempomatu i multifunkcji tempomat nie działa

Dzisiaj doszedłem do tego jak sprawdzałem z autem cubera. w bloku mierzonym nr 6, w drugim oknie mammy bity binarnie i 3 wartość od prawej zmienia się tylko nie pamietam czy z 1 na 0 czy odwrotnie. Sprawdziłem u siebie i mam cały czas wartośc 1 to by oznaczało że zepsuty mam ten czujnik. Tempomat dokładałem ale od początku nie działał i to właśnie pewnie z winy tego czujnika.

Czy mógłby ktoś podać numer katalogowy tego czujnika i ewentualnie jak on wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak obejsc czujnik sprzegła ponieważ nie mam miejsca gdzie go założyć jest tylko czujnik hamulca i nic więcej niema dziury na cz.sprzegła czy jest możliwosć podłaczenia go pod hamulec np pociągnac kabel - na pin 39 ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...