Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Wyciek oleju przy kolektorze wydechowym


zbojna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie proszę o pomoc, ewentualnie jakieś porady, otóż leci mi gdzieś z tylu silnika olej, za każdym razem jak pociągnę palcami na złączu kołnierza uszczelniającego do wody (pozycja w etce 28) z blokiem silnika mam mokre palce od oleju, z tego co jeszcze zauważyłem, cala skrzynia po tej stronie jest mokra, najgorsze ze tam nie ma żadnego praktycznie dostępu aby zlokalizować wyciek, uszczelka pokrywy zaworów wymieniona, czujnik ciśnienia oleju który jest lekko wyżej wydaje się być suchy, dodam ze wyciek zauważyłem po jakimś czasie jak wymieniali mi uszczelniacze bez ruszania głowicy oraz wymieniłem olej z 15w40 na 10 w40 (na 15w40 zrobilem moze z 2000 km) , poza tym uszczelka głowicy jest chyba trochę niżej, wiec raczej z niej nie leci (oby)...Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 19 Styczeń 2010, 22:43_________________________________________________Panowie i Panie,

Nikt nie jest w stanie mi nic podpowiedzieć? Otóż przed wymiana uszczelniaczy brał k. 0,5 na 1000 km, po wyminie i zmianie oleju bierze ok. 1 l na 500 km podejrzewam ze ze wglądu na na ten wyciek. Nikt nie miał podobnej sytuacji czy tez wycieku?? Proszę o każda wskazówkę bo już nie mam siły do tego silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizować wyciek ,usunąć usterkę a potem zbadać ile bierze oleju to chyba prawidłowa kolejność .

Nikt przecież ci nie powie gdzie ucieka olej bo nikt tego nie wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z jakich elementów z tylu silnika możne się jeszcze sączyć olej jeżeli to nie jest uszczelka pod pokrywa zaworów, czujnik ciśnienia, wiem ze może się lać z boku i przenosi na tył, wiec sprawdziłem również odmę ale tam sucho...Na jakie elementy silnika jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie musisz mieć wyciek z tyłu, może też wylatywać tak jak mówisz gdzieś z boku i przedostawać się na tył, możesz obejrzeć jak przy rozrządzie uszczelki wyglądają, ewentualnie może Ci też popuszczać uszczelka przy filtrze oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec, tak. Strona po której jest odma i filtr oleju jest cala sucha, druga strona jest już zachlapana, ale niestety katalizator wraz z kolektorem wydechowym wszystko zasłaniają,trochę niżej i bardziej z przodu jest to chyba rozrusznik, widać ze z góry jest on juz zachlapany olejem (tzn z góry nie ma dojścia do niego ale od spodu widać ze na dole już jest trochę oleju) odpala ok, możliwe ze się poluzował i tamtędy cieknie olej? Czy tez on czy tez to urządzonko nie ma dostępu do oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze tyle udało się zobaczyć z kanału, w tym modelu do niczego nie ma swobodnego dostępu, od góry zasłania wszystko kolektor, a od dołu katalizator, łapy silnika i inne..Teraz sobie tak myślę ze to urządzenie jednak nie jest to rozrusznik, bo jest zamontowane równolegle do silnika...Ktoś wie co to jest? Dokładnie zamontowane pod kolektorem....

Wygląda wiec na uszczelkę pod głowica, jest to możliwe? Boryga nie ubywa, tylko leje się olej... można powiedzieć prawie sam róg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...