Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] AVANT - stukanie w tylnej cześci nadwozia ,coś jak niedomknięta klapa-pomocy


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , potrzebuje pomocy !

Od paru dni zaczęło mi cos stukac w okolicy bagażnika, nie wiem dokładnie ale na pewno jest to przestrzeń bagażowa. Dźwięk jest taki jak by klapa była niedomknięta i stulala na zamku ale oczywiście kalpa jest zamknięta.Od razu powiem ze wykluczam cokolwiek z zawieszenia bo dźwięk nie maja bezpośrednio związku ze stanem nawierzchni , czasem na równej drodze potrafi sie odezwać np: na zakręcie jak buda zacznie pracować.Co tam może być z tylu , zamek klapy ? może teleskop klapy ? jakieś kable idące w nadkolu obijajace sie o karoserie ? jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystko sprawdzałeś w sensie pod podłoga bagaznika ? tam gdzie jest miejsce na koło zapasowe lub zestaw naprawczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może siedzenie kładłeś i składając nie złapał dobrze na zaczepach...i teraz tłucze...

oczywiście mówię o oparciu tylnej kanapy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze zamknięcia boczków bagażnika tzn. po lewej schowek i po prawej wzmacniacz.. Mi kiedyś tak stukał w lewym boczku schowek. Popracowałem trochę nad jego domykaniem i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystko sprawdzałeś w sensie pod podłoga bagaznika ? tam gdzie jest miejsce na koło zapasowe lub zestaw naprawczy ?

sprawdzone

A może siedzenie kładłeś i składając nie złapał dobrze na zaczepach...i teraz tłucze...

oczywiście mówię o oparciu tylnej kanapy....

sprawdzone

sprawdź jeszcze zamknięcia boczków bagażnika tzn. po lewej schowek i po prawej wzmacniacz.. Mi kiedyś tak stukał w lewym boczku schowek. Popracowałem trochę nad jego domykaniem i jest

tez nad tym juz popracowalem wcześniej :) i sprawdzone

auto nigdy nie bylo bite , wiec nie ma mowy o tym ze cos ktoś czegoś kiedyś nie dokrecil , o jakiś luźnych kablach , tapicerka nie była nigdy ściągana jeśli juz to może cos sie poluzowało pod wpływem śniegu grrrr ale mnie to wpienia :wallbash:

A czy da sie sciagnac jakos ta rolete ? ja jej w sumie wogole nie uzywam bo mam ciemne moze to ona wydaje takie dzwieki ?

Jak ona jest przymocowana do oparcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da sie sciagnac jakos ta rolete ? ja jej w sumie wogole nie uzywam bo mam ciemne moze to ona wydaje takie dzwieki ?

Jak ona jest przymocowana do oparcia ?

składasz oparcia foteli na płask, i stojac od strony pasazera ciągniesz do siebie i sama zejdzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da sie sciagnac jakos ta rolete ? ja jej w sumie wogole nie uzywam bo mam ciemne moze to ona wydaje takie dzwieki ?

Jak ona jest przymocowana do oparcia ?

składasz oparcia foteli na płask, i stojac od strony pasazera ciągniesz do siebie i sama zejdzie :naughty:

dzieki cuber ,nie pomyslalem ze moze to byc tak prosto rozwazane :embarrassed::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz avanta siadasz do tylu a nawet na złożonych tylnych siedzeniach a ktoś inny jedzie wtedy dokładnie zlokalizujesz ten dźwięk a tym samym przyczynę tego stukania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , zdjalem ta cala rolke i wsadzilem do garazu , przesmarowalem wazelina uszczalke , przesmarowalem odboje na ktorych klapa sie opiera i..........jak na razie cisza :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oprócz mocowania rolety do siedzenia, które stuka praktycznie non stop na wszelkich nierównościach i jest nie do wyeliminowania, to stukały jeszcze zaczepy rolety do boczków przy tylnej klapie i na rozwiązanie tego problemu jest zestaw naprawczy rolety - nr etka to 8E9 898 661 4PK kosztuje coś koło 45 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te takie czarne jajowate bolce ktore zaczepia sie o tapicerke ? A co w nich tam moze stukac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te takie czarne jajowate bolce ktore zaczepia sie o tapicerke ? A co w nich tam moze stukac ?

o tym już był wątek http://www.a4-klub.pl/smf/all_skrzypiaca_roleta_bagaznika_w_avancie-t1072.105.html

generalnie można zamiennie zastosować w te miejsca np: http://www.allegro.pl/item885822694_wurth_teflon_suchy_smar_z_ptfe_lalkier_teflonowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te takie czarne jajowate bolce ktore zaczepia sie o tapicerke ? A co w nich tam moze stukac ?

oj kur... zdziwiłbyś się :naughty:

U mnie zestawem naprawczym była taśma izolacyjna materiałowa...

U mnie oprócz mocowania rolety do siedzenia, które stuka praktycznie non stop na wszelkich nierównościach i jest nie do wyeliminowania, to stukały jeszcze zaczepy rolety do boczków przy tylnej klapie i na rozwiązanie tego problemu jest zestaw naprawczy rolety - nr etka to 8E9 898 661 4PK kosztuje coś koło 45 zł.

jak wygląda ten zestaw naprawczy? Co to jest? Bo w ETCE występuje ale nie ma go na rysunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda ten zestaw naprawczy? Co to jest? Bo w ETCE występuje ale nie ma go na rysunku

Było już w wątku o zwijającej się rolecie: http://www.audisport-iberica.com/foro/index.php?showtopic=183142

Sam też zastosowałem taki zestaw i polecam.

Odnośnie stuków w bagażniku Avanta; wydaje mi się, że u mnie z kolei hałasuje mi trójkąt w schowku w klapie. Nie wiem jak wygląda zamykanie uchwytu trójkąta i jaką część wg. ETKI musiałbym dokupić. Przez brak tego zamknięcia trójkąt lata podczas jazdy po całym schowku i uszkodził zamek klapki w tapicerce. Pisałem już o tym tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_schowek_trojkata-t115175.0.html ale jak na razie nikt nie odpowiedział ;(

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...