Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 6x9 pytanie!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Generalnie chodzi o to ze w swojej malej mam tylko glosniki w przednich drzwiach, ladnie graja ale niestety no mi to nie wystarcza. W poprzednich autach mialem tuby i wzmacniacze, ale po zasiegnieciu opini paru znajomych w A4 chyba jednak tego nie bedzie. Mianowicie praktycznie wszyscy mowia ze w sedanach dobre glsniki na tył zdecydowanie zalatwiaja sprawe. Zaznaczam ze nie zalezy mi na jakims super basie, a bardziej na czystosci dzwieku. Dodatkowo demotywuje mnie fakt przeciagania poraz kolejny kabli przez caly samochod. Wiec dzis slyszalem np. jak radza sobie te glosniczki (w sklepie)

http://allegro.pl/item878494518_hertz_dcx_690_sklep_zyrardow_skierniewice.html

Graly naprawde przyjemnie, dawaly ladny czysty glos na caly sklep :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie głośnik to ma być głośnik a nie jakieś 2-3 drożne, lepsze są zestawy odseparowane :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja te głosniki polecam kolega miał je w dwóch autach w tylnej półce i grały bardzo dobrze zarówno pod wzmacniaczem jak i pod radiem dobrym radiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich autach mialem tuby i wzmacniacze, ale po zasiegnieciu opini paru znajomych w A4 chyba jednak tego nie bedzie. Mianowicie praktycznie wszyscy mowia ze w sedanach dobre glsniki na tył zdecydowanie zalatwiaja sprawe.

:blink: kto tak mówi??

Aju dobrze gada, jeśli głośniki to nie jakieś dwu, trzy, pięcio, ośmio drożne... Na przód zestaw odseparowany (16cm to max co można zmieścić pod seryjną tapicerką), a do bagażnika sub, nic lepszego nie wymyślisz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.... Jak kupiłem A4 miałem w seryjne dziury włożone głośniki sony x-plod bodajże 13 cm więc włożyłem radyjko i jakoś to grało :gwizdanie: Ale z racji tego że w domu leżały nówki helixy DB 69.1 więc pewnego popołudnia umyśliłem sobie je założyć.

W ruch poszły nożyce do blachy i po 2 godzinkach głośniczki już grały :kox: Różnica dźwięku kolosalna i póki co taka budżetówka mi wystarczy....

Radyjko sony 4x45w daje spokojnie rade. Jak coś to zapraszam na odsłuch :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.... Jak kupiłem A4 miałem w seryjne dziury włożone głośniki sony x-plod bodajże 13 cm więc włożyłem radyjko i jakoś to grało :gwizdanie: Ale z racji tego że w domu leżały nówki helixy DB 69.1 więc pewnego popołudnia umyśliłem sobie je założyć.

W ruch poszły nożyce do blachy i po 2 godzinkach głośniczki już grały :kox: Różnica dźwięku kolosalna i póki co taka budżetówka mi wystarczy....

Radyjko sony 4x45w daje spokojnie rade. Jak coś to zapraszam na odsłuch :decayed:

No troszke do ciebie mam daleko wiec z tym odsluchem moze byc problem :confused4: nozyce rozumiem do wyrobienia wiekszych otworów w blachach pod tylna półka. Generalnie tez mi sie wydaje ze 2x 3-drozne glsoniki 6x9cala powinny znacznie poprawic akustyke w Audiczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jeszcze planuje dorzucić suba i wygłuszyć przednie drzwi bo wiadomo że w miarę jedzenia apetyt rośnie :evil:

Ale wlasnie boje sie ze jezeli beda glosniki z przodu i sub. w bagazniku to bedzie lipnie troche...

Będzie lipnie dla tych co podróżują z tyłu bo będą słyszeć tylko bas ze skrzynki. Ja na tych głośniczkach 3 drożnych od kilku osób słyszałem że z tyłu na nisko się gra... :rolleyes: ale ja z tyłu nie jeżdżę więc mam ustawione tak żeby było dla mnie dobrze :decayed:

nozyce rozumiem do wyrobienia wiekszych otworów w blachach pod tylna półka.

no niestety trochę trzeba wyciąć :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko sony 4x45w daje spokojnie rade. Jak coś to zapraszam na odsłuch :decayed:

takie radio ma max 4x17w Rms , nie sugerujcie sie napisami na panelu i kartonie :wink4:

BTW , jak słyszałes i podoba ci sie dzwięk z tytch 6x9 to zakładaj :wink4::good:

ja w adeerze sedanie miałem założone z tyłu boshmanny 6x9 na tylną półke i hałas robiły :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa skonczona :>troche bylo z tym zabawy. Wiec na poczatek pojechalem zakupic glosniczki z linku wyzej. Potem demontaz połki tylnej, nastepnie doszedlem do wniosku ze i tak nie mam odpowiedniego sprzetu to wycinania otworów, wiec zawiozlem ja do stolarza, bardzo mily pan 25min bylo po robocie. Otwory idelanie zrobione pod glosniki (wzór z szablonu dolączonego do zestawu) oraz nawiercone otwory na gotowo pod wkrety, zaplacilem 30zl a wszystko pieknie,schludnie,rowno sie spasowalo. Potem powrot do garazu osadzenie polki, zabezpiecznie bagaznika kocem, i szlifierka kątowa w ruch :evil:nastepnie poskladanie wszystkiego i przeciaganie kabli, podlaczenie do radia. Efekt rewelacja, powiem szczerze ze nawet nie mialem nadziei ze bedzie tak swietnie grac :tongue4:Glosniki graja genialnie, bass jest naprawde odczuwalny (lusterko wsteczne drga)chyba najlepsza oferta w tej przegrodzie cenowej. Naprawde polecam taka operacje. Cel w 100% osiagniety :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś je podpioł pod piec to by grały jeszce lepiej wiem z własnego doświadczenia o czym napisąłem wyżej :)

dobry wybór nie służą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłeś pod samo radio czy masz piec ????

Pod samo radio i spokojnie sobie z nimi radzi :naughty:

:good:

spoko ale kup jakis maly piecyk i wtedy zobaczysz ze bedzie jeszcze lepiej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym podłaczyl wzmacniacz to podkusiloby mnie odrazu na jakis mocny bas czyli tuba, woofer lub cos takiego. Wiec poki co dam sobie spokoj ale kto wie co bedzie za jakis czas :rolleyes:

pamietaj że w tym wypadku apetyt rosnie w miare jedzenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...