Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Ciśnienie w zbiorniczku wspomagania kierownicy + wycie pompy


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem... Jakiś czas temu, rano włączam auto i słyszę wycie pompy wspomagania. Otwieram machę a ze zbiorniczka przez otworek w nakrętce (ten otworek to zabezpieczenie a nie wada) ucieka mi płyn. Czyli tak... pompa hałasuje jakby płynu nie miała a w zbiorniczku ciśnienie, że aż kipi. Jechałem powoli, układ się rozgrzał, dolałem płynu, który wyciekł i przestało hałasować. Ale jak przestygnie przez noc to rano znowu to samo. Co za cholera? Wąż idący od zbiorniczka do pompy się przypchał i nie puszcza gęstego rano płynu? Miał ktoś podobne doświadczenie? Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymienić płyn na początek, zielony "FEBI 06162"

Pieni się płyn w zbiorniczku ??? Może gdzieś łapie "lewe" powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi zaraz wyciekł? :) Leję Mobilka czerwonego, poza tym dla sfatygowanej już maglownicy Febi jest zbyt rzadki wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi zaraz wyciekł? :) Leję Mobilka czerwonego, poza tym dla sfatygowanej już maglownicy Febi jest zbyt rzadki wg mnie.

Stosujesz nieodpowiedni/niezalecany płyn przez producenta i dziwisz się ze masz potem problemy ? Z tego co się orientuję czerwony to syntetyk, a zielony minerał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź sitko w zbiorniczku czy nie jest przytkane i czy jest na swoim miejscu!

U mnie też pompa wyła i ją wymieniłem ale dalej było to samo. Co się okazało sitko w zbiorniczku wyleciało ze swojego prowadzenia. Po powrocie na swoje miejsce nastąpiła cisza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc u mnie przestało wyć przy odpalaniu. Wydaje mi się, że jest przytkane gdzieś na odcinku zbiorniczek - pompa, ponieważ pompa wyła tylko w bardzo niskich temp gdy płyn był bardzo gęsty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...