Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Tłoczek hamulcowy-pytanie


Damiancio24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

I mam pytanie dotyczące tłoczków hamulcowych w modelu b5 silniku adr. Chciałbym się dowiedzieć czy tłoczki w zaciskach hamulcowych z tyłu i z przodu są takie same czy się różnią???Dodam ze mam tarcze hamulcowe nie wentylowane z przodu jak i z tyłu. Jeszcze jedno pytanie jaka jest odległość od siebie tych otworów w tłoczku hamulcowym w które wchodzi ten przyrząd do wciskania tłoczków??? Potrzebuje tej informacji gdyż planuję zrobić sobie taki przyrząd. Wyczytałem w którymś poscie że ktoś wciskał te tłoczki kluczem do dokręcania tarczy w szlifierce kątowej, czy jest to prawdą??? dziękuje za info i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam,jak mialem B5 i wymieniałem klocki z przodu-tłoczek miał kształt rurki,czyli był pusty,nie jak walec,z tyłu nie wiem,ale na pewno nie było tam zadnych dziurek do klucza od szlifierki kątowej :blink: co do przyrządu-to w dziale "Warsztat,zrób to sam" jest wątek,jak to zrobić razem ze zdjęciami-poszukaj,jest na pewno

poniżej masz fotki,jak wygląda rozpieracz do klocków na przedniej osi

a56dfc6ec8ff7441m.jpgcd91b04b957eb420m.jpg

na tył musi być trzpień obrotowy,bo tłoczek na tylnej osi,musie być obracany podczas wciskania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod jest wciskany, tyl wciskasz i wkrecasz. przod chyba jesy wiekszy, tyl mniejszy. klucz od szlifierki pasuje i da rade tym wkrecic bo tam sa wciecia sluzace do wkrecania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłby gdyby ktoś mi powiedział jak samemu zrobić ten przyrzad do wciskania tłoczków hamulcowych

w linku,który wkleiłem,masz pokazane,jak to wygląda-potem zobacz,jakie wymiary potrzebne Ci będą do oparcia o zacisk i uzyj wyobrazni :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłby gdyby ktoś mi powiedział jak samemu zrobić ten przyrzad do wciskania tłoczków hamulcowych

idziesz do sklepu gdzie sprzedaja takie gotowe zestawy, zdjecie, wymiary i robisz. co chcesz wiecej wiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłby gdyby ktoś mi powiedział jak samemu zrobić ten przyrzad do wciskania tłoczków hamulcowych

po co robić?

mozna kupic :> :>

http://allegro.pl/item888746557_przyrzad_do_wkrecania_tloczka_hamulcowego.html

załatwisz tym tył i przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...