Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Obroty nie wzrastają po odpaleniu i szybko gaśnie kontrolka świec przy -17!!


rafi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Dzis pierwszy raz auto mi nie odpalilo od "kopa". Przekrecam kluczyk, kontrolka swiec gasnie i odpalam. Dosyc ciezko to szlo ale dal rade i co pierwsze rzucilo mi sie w oczy to obroty nie wzrosly do ok 1000 tylko powoli podniosly sie do normlnych swoich wartosci czyli 850. od czego zaczac?? Bezpiecznik swiec zarowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo na tym mrozie stało? Bo u mnie jeśli krótko stoi to też obroty nie wzrastają i kontrolka nie pali się tak długo jak to ma miejsce jeśli autko ma postój powyżej ~5 godz. Sprawdź też świece, bo u mnie niezależnie czy był mróz czy go nie było to kontrolka od świec paliła się ok 1s. Miałem wtedy 4 świece przepalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeśli chodzi o świece to nie sugerujcie się koledzy kontrolką bo ona nic nam nie mówi. jeśli świece są przepalone też będzie świeciła nic się nie zmeinia.

świece grzeją o wiele wiele dłużej najlepiej to sprawdzić przekręcając kluczyk na start i czekać...najpierw zgaśnie kontrolka a po kilku sekundach usłyszycie jak przekaźnik rozłączy świece. słychać to dość dobrze -chyba że jest uszkodzony.

kontrolka jest po to by pamiętać o tym że diesla palimy czyli świeczki grzać :hi:

świece można sprawdzać miernikiem i wtedy jest pewność która grzeje a która jest przepalona lub nadpalona.

najlepiej oczywiście wykręćić świece ale nie jest to konieczne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stał ok 2 godz i musialem troche dluzej krecic niz zwykle. Co do kontrolki ZAWSZE przy minusowej temp palila sie dluzej niz zwykle czyli jakies 3-4 sek a teraz przekrecam kluczyk i gasnie tak jakby bylo plus 20 stopni!! Wczoraj jeszcze o 14 przy -16 od strzala zapalil i obroty wzrosly do ponad tydiaca. Nie wqiem jak rano odpalil gdyz moja mama jezdzila ale pytalem sie jej i mowila z ebylo ok. Odlaczylem wtyczke od czujnika temp i zobacze rano. Bezpiecznik tez ok bo sprawdzalem (myslalem ze palce odpadna od zimna :P). Podejrzewam ze swieczki poszly sie jeb...c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak bedziesz wymienial to nieoszczędzaj i wszystkie 4 ;):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz -28 ...;/

ale powiem szczerze ze czasem jak sie zapomne to praktycznie bez grzania pali jak dzieckO:)

świec jeszcze nigdy nie wymieniałem ale autko mam dopiero ponad pół roku.póki co gra gitara.

a świeczki to pewnie jak cos to tez komplet wymieniac nie ma co sie rozdrabniać.

a jak Ci postał 2h to jakby nie patrzeć mogło krócej grzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w takich mrozach to lepiej nie miec nic powłączane ;/typu klimatronik, radio czy co tam jeszcze macie ;p

Odziwo dzisiaj przez okno obserwowałem jak sąsiad mietka odpalał na włączonych światłach :) ciekawa perpsektywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 2 h na minus 18 chyba wystarczylo na calkowite ostygniecie auta...a wrecz wyziebienie[br]Dopisany: 24 Styczeń 2010, 21:15_________________________________________________

no w takich mrozach to lepiej nie miec nic powłączane ;/typu klimatronik, radio czy co tam jeszcze macie ;p

Odziwo dzisiaj przez okno obserwowałem jak sąsiad mietka odpalał na włączonych światłach :) ciekawa perpsektywa :D

podobno tak sie pobudza aku do zycia. Tak slyszalem kiedys od kogos he..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może....ale jak toś ma wypierdzielony to raczej go nie pobudzi a tylko gwozdzia dobije :D :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne jak zmieniasz świeczki to komplet najlepiej beru lub ngk. Ori montowane są beru ok 45zł sztuka. A przy mrozie poniżej -10 nie patrze na lamkę grzania świec tylko wyłączam klimatronik i czekam aż przekażnik świec rozłączy podawanie prądu na świece i wtedy pali od strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...