Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mój AJM nie ma tego czego mi brakuje czyli elektrycznych foteli i podgrzewanych

Będę montował u siebie fotele które już maja elektyczne sterowanie i maty grzewcze

Jak to teraz zamontować jakiś schemat pomoc w rozwiązaniu tego zagadnienia ??

wiem , że do grzanych stołków muszę mieć panel klimatronica wyposażony ten gadżet ale to nie problem

czy potrzebny jest jakiś moduł, sterownik, przekaźnik :mysli:

za każde info dziękuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do elektryki foteli podciagasz plus(najlepiej nie staly tylko po przekreceniu stracyjki)i gdzies tam mase ciagniesz i powinno dzialac,chyba stosuje sie to bez jakiegokolwiek bezpiecznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do elektryki foteli podciagasz plus(najlepiej nie staly tylko po przekreceniu stracyjki)i gdzies tam mase ciagniesz i powinno dzialac,chyba stosuje sie to bez jakiegokolwiek bezpiecznika

kolego nie pisz takich rzeczy! bezpieczniki masz 2 jeden na zabespieczenie obwodu glownego chyba 30A i drugi chyba 5 lub 10A zabezpieczajaczajacu obwod sterowniczy , przekazniki masz w wlacznikach takze kakladaj tylko ori, [br]Dopisany: 25 Styczeń 2010, 16:09_________________________________________________wszystko jest na schemacie w linku powyzej, pozatym szukaj na allegro niedawno byla orginalna wiazka na sprzedaz, coprawda 150zl to troche duzo ale jak ktos chce miec wszystko oriiii[br]Dopisany: 25 Styczeń 2010, 16:11_________________________________________________eeee one sa jednak z pokretlami.... to w sumie dobra cena http://moto.allegro.pl/item868722706_audi_a4_98_podgrzewanie_foteli_instalacja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja pisalem o elektryce siedzen nie o podgrzewaniu gdzie przekazniki i bezpieczniki na bank sa potrzebne,bo bez tego mozna by zjarac auto lub swoja dupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak panowie przekazniki są w fotelach czy trzeba cos dokupowywać?

jaka grubość kabli pociągnąć

fotele same w sobie maja jakieś zabezpieczenie ?

w sumie chyba bedzie robił to elektryk bo mogę coś spalić :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja pisalem o elektryce siedzen nie o podgrzewaniu gdzie przekazniki i bezpieczniki na bank sa potrzebne,bo bez tego mozna by zjarac auto lub swoja dupe

sorki masz racje, ale co do sterowania foteli to i tak trzeba by bylo jakis bezpiecznik zalozyc

w fotelach nie ma zadnych zabezpieczen, jak pokazesz schemat elektrykowi to bedzie wiedzial o co chodzi, jak zmienisz klimatronik na wersje taka z podgrzewaniem stolkow, to w tych pokretlach jest juz wszystko, (ten link co wrzycilem wyzej do aukci na allegro to w twoim przypadku chodzilo mi tylko o sama wiazke, bo wlaczniki sa do wersji przed 2liftem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniasz tylko klimatronik jak widać na schemacie w tym obwodzie niema żadnych przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniasz tylko klimatronik jak widać na schemacie w tym obwodzie niema żadnych przekaźników.

czyli ciagne przewody do climatronica od foteli i to wszystko??

jesli tak to pikuś

pozostaje tylko elektryka foteli kierowscy i pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszytko jedynie musisz sobie podciągnąć zasilanie masa może być z karoserii a + możesz w skrzynce przekaźników pod kierownicą oczywiśćie po przez bezpiecznik zgodnie ze schematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasialnie 30A a i 5A układ sterujący jest przecież na schemacie zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktoś spr. w etka jaki powinien byc prawidłowy nr panelu climatronica do polifta 1din z podgrzewanymi fotelami do diesla??

czy tu ma znaczenie czy to diesel czy benzyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic czy sa te marty grzewcze w samochodzie? mam fotele kubelkowe wraz z regulacja ledzwiowa i wyciaganym stolkem pod nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasialnie 30A a i 5A układ sterujący jest przecież na schemacie zaznaczone.

odnosilem sie do wypowiedzi wyzej,widze schemat ale na nim nie ma nic o elektryce stolkow dlatego padlo pytanie jaki tam bezpiecznik wcisnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do podłączenia sterowania elektryki fotela są potrzebne jakieś przekazniki dla bezpieczeństwa??

bo do podłączenia podgrzewania foteli nie trzeba, panel klimatronica posiada już potencjometr i zabezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sterowana foteli nie jest potrzebny zaden przekaźnik, ciagniesz tyłko + i - i masz sterowanie, a nie zapomnij o bezpieczniku co by nie zjarać foteli, jak któryś bedzie miał za cięzko bedzie pobierał dużo prądu i wtedy spali bezpiecznik, sam zakłądałem sobie elektryczną regulację foteli, dałem bezpiecznik 5 A na każdy fotel i wszystko hula jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...