Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AGB] Nie nagrzewa się


Jacek R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od początku zimy mam problem z nagrzewaniem samochodu. Żeby silnik się nagrzał to muszę miec całkowicie wyłączone ogrzewanie, jak tylko włącze to temperatura spada, co to może byc ? Dodam że termostat wymieniłem rok temu . Istnieje mozliwośc że termostat włozyłem jakiś wadliwy ? Dodam że chodzi o silnik 1,9 TDI 130 km. Pozdrawiam, i proszę o rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie mrozy powyżej -17 stopni u mnie tez silnik nie nagrzeje się do 90stopni mimo tego że zmieniłem termostat miesiąc temu. Tym bardziej że drogi są śliskie jedzie się 50 km/h i obroty silnika mało kiedy przekraczają 2 tyś :gwizdanie:

Dodam że w dwóch samochodach innej marki (klekotkach )też tak mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej, niestety czasami trafiają się felery i mimo nowego termostatu nie nagrzewa się, a powinien nawet dziś przy -27 u mnie i przy włączonym ogrzewaniu po 10 km na klimatronie pokazywało 86 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz dobre drogi i ciśniesz go ,a zastaw go na biegu jałowym i na pewno spadnie temperatura silnika na bank .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już go nagrzejesz to trzyma temperaturkę? Czy wogól nie osiąga wymaganej temperatury? Ja go nagrzewam bez klimy i jak już osiągnie 90 to włączam klimę i raczej ją trzyma choć jak gdzieś dłużej postoję w korkach to temperaturka znowu spada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie nawet jeśli nagrzeje go po przez lekkie piłowanie na 3 biegu to gdy włączę 4 bieg i jadę 50 to spada tak do 70 stopni. w pozostałych trzech autach też ciężko jest nagrzać do 90 chyba że mróz jest mniejszy ,jedno auto jest z 2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak jest. Przy takich mrozach długo się nagrzewa. A jak włączę dmuchawę to temperatura spada. Teraz robie tak ze zanim auto sie nagrzeje do 90 to nadmuch mam na jedną keskę potem ustawiam do trzech. Termostat też wymieniałem miesiąc temu i napewno jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mróz, temperatura na blacie 90 - 4 minuty w korku (silnik na luzie) i 70 na tablicy. W tym mrozie niestety ...

Kolega w Maździe - 90 ma po 1 km. Ma tam jakieś dogrzewanie miski olejowej. Jedyna rzecz która podoba mi się w tamtym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...