Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Czy po zamarznięciu filtra paliwa wymienic go na nowy?


piekarz

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam takie pyt. czy po zamarznieciu filtra nalezy go wymienic na nowy czy wystarczy go rozgrzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zamarzł. od kilku dni w nocy i rano ponad -30 jest. niestety, suszarka do włosów chwila na filtr i pali:) później już jeździ. tak dwa dni juz mi zamarza na rano.

wymienić nie mam sensu bo wymienie a jutro rano bede miał to samo:)

autko pali wiec póki co nic nie robie, a zrobi sie juz całkiem cieplej wtedy zmiana na wiosne.

też chciałęm dzisiaj zmienic ale co mi to da jak mi nowy jutro zamarznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak już nie chcesz wymieniać filtra to rozgrzej go np. punktowo suszarką wtedy wlej do baku ulepszacza do ON ( koszt ok 7 zł na bak - naprawde pomaga ) + zatankuj do pełna . Wina leży po słabym ON , a nie uszkodzonej strukturze filtra . Tak przynajmniej mnie się wydaje . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe z tymi szuszarkami to uważajcie :D dzisiaj w wiadomościach gadali o gościu co suszarą płyn w baniaczku do spryskiwaczy chciał roztopić bo mu zamarzł :> niestety skutki były fatalne bez strażaków sie nieobyło :gwizdanie:

P.S. Ja bym wymienił....ale to moje zdanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kupić raz porządny filtr a potem, kiedy są takie temperatury stosować depresator do paliwa - paliwo wtedy nie ma prawa zamarznąć, sąsiad tak stosował Ultimate i zarzekał sie że żadnego dziwactwa do baku nie wleje że pewnego dnia do pracy nie pojechał a ja obok niego odpaliłem od strzała, ...było chyba wtedy -25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak zrobiłem że jak juz odpaliłem to dodatek na cały bak i do pełna.

ale filtra narazie nie wymieniam bo totalnie bez sensu skoro jutro znowu bedzie - 30 albo lepiej i zamarznie;/

zastanawiam sie jeszcze na świecami czy aby na pewno wszystkie mam sprawne.

od dwóch dni jak jest rankami i noca u mnie -30 to autko pali na sekunde złapie i zaraz gaśnie.

później doładowuje aku i kilka minut grzeje filtr i juz jest ok.

szkoda ze ropa z orlenu juz przy 25 marznie...

wcześniej jak były mrozy do 22-23 stopni to było bez problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z orlenem to na oficjalnej stronie jest napisane. takze -24 -25st i raczej pewne ze nie odpalisz, no chyba ze za czasu depresator wlejesz.

troche powinni to zwiekszyc polepszyć ale cóż... pewnie koszty. nie wiem jak jest z shellem czy z bp, podobno na lotos jest wiecej i statoil arctic diesel czy jakoś tak

:pali:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jak narazie w polsce nigdy nie będe pewien do końca co tankuje....niema sie co oszukiwac :hi:

A mówić to każdy będzie że na jego stacji paliwo najlepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jak narazie w polsce nigdy nie będe pewien do końca co tankuje....niema sie co oszukiwac :hi:

A mówić to każdy będzie że na jego stacji paliwo najlepsze :D

to sie pewnie zgadza albo ba pewno :wink4:

ale co zrobić...

niech te mrozy sp***rzają bo nawet najlepszy silnik mi nie pomoże jak mi ropka zamarznie:(

-34 wczoraj u mnie rano to już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jak narazie w polsce nigdy nie będe pewien do końca co tankuje....niema sie co oszukiwac :hi:

A mówić to każdy będzie że na jego stacji paliwo najlepsze :D

Ponoć biorą z tych samych hurtowni, nie zależnie od znaczka :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jak narazie w polsce nigdy nie będe pewien do końca co tankuje....niema sie co oszukiwac :hi:

A mówić to każdy będzie że na jego stacji paliwo najlepsze :D

Ponoć biorą z tych samych hurtowni, nie zależnie od znaczka :confused4:

potwierdzam, czytałem pare artykółów na ten temat, chyba tylko Lukoil zwozi od ruskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...