Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czujnik ciśnienia doładowania - pomocy ;p


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :P

Posiadam A4 1996 roczek i w VAGU pokazało mi się ze mam coś z czujnikiem ciśnienia doładowania i mam pytań parę :P

Gdzie się znajduje ten czujnik ??na zdjęciu jest mój silnik :D

img0027u.jpg

img0026vm.jpg

img0025y.jpg

Mógłby ktoś zaznaczyć gdzie to się mniej więcej znajduje ?:PP

i czy ten czujnik będzie pasował do mojej niuni

http://allegro.pl/item890088890_czujnik_cisnienia_doladowania_vw_golf_audi_a3_a4.html

Objawem uszkodzenia może być wchodzenie samochodu przy 3k obrotów w tryb awaryjny ??:P

Jak w VAGU skasować inspekcje ? :P

Dajcie link do jakiegoś dobrego VAGa jak możecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego najpierw proponuję przejrzeć dokładnie FAQ działu "Silniki diesla" i "Diagnostyka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ciśnienia doładowania znajduje się w Twoim silniku od spodu rury powietrza doładowania tej co idzie równolegle z tyłu za silnikiem do przegrody czołowej a następnie dochodzi ona do kolektora ssącego, sięgniesz do niego jak pomacasz od spodu tę rurę zaraz za zaworem regulującym ciśnienie odmy (tym czarnym dyskiem na pokrywie klawiatury) :

http://img261.imageshack.us/img261/7351/cisnieniejp0.png

na tej fotce go widać na prawo od elektrozaworu N18 :

4fa1b05195ca8fb5m.jpg

ale jest jedna rzecz, podaj kod błędu i zrób logi dynamiczne bo sprawa wcale może nie dotyczyć tego czujnika, zwłaszcza jeśli jest to 00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej, przyczyny są zgoła inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak na poczatku wywalilo mi kod bledu 00519 :P po skasowaniu go przejechalem sie szybko samochodem ( dalem mu popalic ) i po podlaczeniu wyskoczyl mi blad 00575 - intake manifold pressure 17-00 control difference

ocb ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 od 1995r do lipca 1997r czujnik ten znajduje się w sterowniku silnika (jest częścią sterownika silnika), a od sierpnia 1998r jest na rurze ssącej.

Sztomel to o czym mówisz to czujnik temperatury powietrza w kolektorze ssącym, a czujnik ciśnienia doładowania jeśli jest na tej rurze to jest mocowany od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 od 1995r do lipca 1997r czujnik ten znajduje się w sterowniku silnika (jest częścią sterownika silnika), a od sierpnia 1998r jest na rurze ssącej.

Sztomel to o czym mówisz to czujnik temperatury powietrza w kolektorze ssącym, a czujnik ciśnienia doładowania jeśli jest na tej rurze to jest mocowany od góry.

RADOSŁAW ma rację szukaj rurki ciśnieniowej idącej do kompa. Też mam ten sam problem ale na razie jeżdżę. Jak się zrobi cieplej rozbiorę turbo i wyczyszczę. Do tej pory jak było ciepło nie miałem tego problemu do tej pory :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn przy 575 może być kilkanaście więc bez logów tu nic nie pogadamy :wink4:

swoją drogą... zastanawiam się Sztomel czemu Ty jeszcze moderatorem nie jesteś :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą... zastanawiam się Sztomel czemu Ty jeszcze moderatorem nie jesteś :notworthy:

bo do tego trzeba mieć wiedzę, czas i praktykę "w terenie" a ja nigdy nawet Audi nie miałem więc niekiedy strzelam "babole" a to już nie przystaje moderatorowi :decayed: ale dzięki za uznanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem do ziomka co kiedys w ASO robil :P sprawdzil wsio i wogole i powiedzia " przyczyna jest prosta turbina jest do kompletnej regeneracji" czy jakos tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem do ziomka co kiedys w ASO robil :P sprawdzil wsio i wogole i powiedzia " przyczyna jest prosta turbina jest do kompletnej regeneracji" czy jakos tak :D

dlaczego od razu do regeneracji może tylko czyszczenie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AFNie jest tak że jak go przegazuje na 1-2 biegu na ciepłym silniku do 4 tys obrotów to potem na każdym biegu ładnie ciągnie i nie wpada w tryb awaryjny a jak tego nie zrobię to jak próbuje przyspieszyć na 3,4,5 to wpada w tryb awaryjny. Zamierzam wyczyścić turbo pewnie pomoże jak myślicie? Nie mam jak zrobić logów dynamicznych :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie z pewnością pomoże jeśli to wina zapieczonej geometrii, nie mając Vaga można zdiagnozować zakres skoku dźwigni zmiennej geometrii oraz sprawność wężyków podciśnień - takie manualne 011 w trybie Basic Settings :wink4: - zdejmujesz wężyk podciśnienia z gruszki turbiny, odpalasz silnik i na przemian przykładasz i odciągasz wężyk od króćca gruszki obserwując w jakim zakresie porusza się sztanga (zakres około 1.8-2.0 cm i ruch płynny bez widocznych zacięć) - jeśli tak nie będzie to sprubuj następnie ręką poruszać sztangą i sprawdzić czy da się nią cofnąć w stronę gruchy tak aby dźwignia, którą porusza sztanga oparła się na śrubkę ogranicznika ruchu dźwigni - jeśli również się nie da do końca sztangi cofnąć ani podciśnieniem ani ręką to wtedy wiadomo, że zmienna geometria jest zapieczona i tylko jej czyszczenie przyniesie efekt. Zawsze jest tak, że jak sztanga jest maksymalnie wysunięta z gruszki i wraca tylko w minimalnym zakresie lub wcale to wtedy mamy do czynienia z przeładowaniem (na logach wyszłoby wtedy zbyt duże ciśnienie rzeczywiste względem tego zadanego) a jeśli sztanga jest maksymalnie wciągnięta w stronę gruchy i ani drgnie lub drgnie w minimalnym zakresie to zawsze wtedy notlauf będzie spowodowany niedoładowaniem - więc bez Vaga też się można obyć przy diagnozowaniu turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie z pewnością pomoże jeśli to wina zapieczonej geometrii, nie mając Vaga można zdiagnozować zakres skoku dźwigni zmiennej geometrii oraz sprawność wężyków podciśnień - takie manualne 011 w trybie Basic Settings :wink4: - zdejmujesz wężyk podciśnienia z gruszki turbiny, odpalasz silnik i na przemian przykładasz i odciągasz wężyk od króćca gruszki obserwując w jakim zakresie porusza się sztanga (zakres około 1.8-2.0 cm i ruch płynny bez widocznych zacięć) - jeśli tak nie będzie to sprubuj następnie ręką poruszać sztangą i sprawdzić czy da się nią cofnąć w stronę gruchy tak aby dźwignia, którą porusza sztanga oparła się na śrubkę ogranicznika ruchu dźwigni - jeśli również się nie da do końca sztangi cofnąć ani podciśnieniem ani ręką to wtedy wiadomo, że zmienna geometria jest zapieczona i tylko jej czyszczenie przyniesie efekt. Zawsze jest tak, że jak sztanga jest maksymalnie wysunięta z gruszki i wraca tylko w minimalnym zakresie lub wcale to wtedy mamy do czynienia z przeładowaniem (na logach wyszłoby wtedy zbyt duże ciśnienie rzeczywiste względem tego zadanego) a jeśli sztanga jest maksymalnie wciągnięta w stronę gruchy i ani drgnie lub drgnie w minimalnym zakresie to zawsze wtedy notlauf będzie spowodowany niedoładowaniem - więc bez Vaga też się można obyć przy diagnozowaniu turbo.

A jak już turbo wyjmę to potrzebna mi będzie jakaś nowa uszczelka czy można wszystkie stare włożyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie uszczelki podczas demontażu turbiny wymieniamy na nowe.

A ile tych umówiszczelek i jakie bo jutro chciałem zamówić?[br]Dopisany: 07 Luty 2010, 20:16_________________________________________________To znaczy że jak raz chodzi dobrze po przkatowaniu na 1 lub 2 biegu a czasem potrafi złapać notlaufa to znaczy że to wina turbo? U mnie sztanga porusza się w niewielkim zakresie a po podłączeniu vaga pokazuje on w czasie pracy silnika 7 krotne wyższe ciśnienie w kolektorze dolotowym niż zadane oraz błąd G71 czujnuka ciśnienia który znajduje się u mnie w kompie :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...